پایگاه‌های نظامی ارواح در مرز‌های اسرائیل
کد خبر: 968518
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043xG
تاریخ انتشار: ۱۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۰:۴۸
رژیم صهیونیستی از ترس ادامه عملیات تلافی‌جویانه حزب‌الله لبنان، پایگاه‌های مرزی خود را تخلیه کرده است. یک روزنامه لبنانی به نقل از منابع دیپلماتیک از توسل رژیم صهیونیستی برای جلوگیری از پاسخ‌های بیشتر حزب‌الله و ارائه تعهداتی در همین ارتباط به مسکو از سوی این رژیم خبر می‌دهد.
سرویس بین الملل جوان آنلاین: حالا نخست وزیر اسرائیل که تهدیدهایش علیه حزب‌الله توخالی درآمده است، مجبور است عوارض افت محبوبیت ناشی از قمپزهایش را در انتخابات جاری بپردازد، بماند که به طور کلی تمامیت این رژیم از راست و چپش دوباره در آزمایش اراده مقاومت چپ کرده‌اند.

به گزارش شبکه «روسیا الیوم» نظامیان رژیم صهیونیستی پایگاه «آویویم» واقع در خط مرزی میان لبنان و فلسطین اشغالی را به کلی ترک کرده‌اند و حتی آنقدر عجله داشته‌اند که در‌های این پایگاه نیز باز است و بخشی از مهمات نظامیان صهیونیست نیز جا مانده است.

بر اساس گزارش این شبکه که در برابر دروازه ورودی این پایگاه صهیونیستی تهیه شده است، «هیچ‌کس داخل ساختمان نیست. هیچ صدایی هم نمی‌آید» و «این نشان می‌دهد که اسرائیل بسیار محتاط است و نگران است که مبادا حزب‌الله یا یک گروه لبنانی دیگر، حمله دیگری انجام دهد. به این خاطر است که در این پایگاه هیچ نظامی اسرائیلی‌ای حضور ندارد.» در ویدئوی این شبکه روسی مشخص است که دفاتر و برگه‌های نظامیان صهیونیست، خشاب‌های اسلحه‌ها و چند خودروی زرهی در این پایگاه باقی مانده است، بی‌آنکه حتی یک نظامی صهیونیست در آنجا حضور داشته باشد.

تعهد به روس‌ها
روزنامه لبنانی «اللواء» به نقل از منابع دیپلماتیک اعلام کرد، رژیم صهیونیستی از رو‌س‌ها درخواست کرده با اعمال فشار بر حزب‌الله، این جنبش را مجدداً به قواعد درگیری سابق به ویژه قطعنامه ۱۷۰۱ ملزم کند. این روزنامه لبنانی چهارشنبه گزارش کرد: تل‌آویو به روس‌ها تعهد داده اعضای حزب‌الله در سوریه را هدف قرار ندهد و قطعنامه ۱۷۰۱ را نقض نکند به شرط آنکه حزب‌الله به قواعد درگیری سابق متعهد باشد.

در همین ارتباط، منابع آگاه همچنین از پیشنهاد‌های دولت «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور امریکا به حزب‌الله و دولت لبنان از طریق میانجی‌های اروپایی خبر دادند که شامل تعهدات امریکا برای متعهد کردن رژیم صهیونیستی به قطعنامه‌های بین‌المللی و عدم‌صدور تحریم‌های جدید امریکایی علیه متحدان حزب‌الله یا طرف‌های اقتصادی مربوطه است به شرط آنکه حزب‌الله به قواعد درگیری سابق به ویژه قطعنامه ۱۷۰۱ پایبند باشد و تعهد دهد نیروی هوایی اسرائیل را هدف قرار ندهد. حزب‌الله دهم شهریورماه در یک حمله تلافی‌جویانه از انهدام یک خودروی نظامی صهیونیست‌ها در شمال سرزمین اشغالی و کشته و زخمی شدن سرنشینان آن خبر داد. پس از آنکه رژیم صهیونیستی مدعی شد هیچ کدام از نظامیانش در این عملیات زخمی نشده‌اند حزب‌الله فیلم آن را منتشر کرد.

افت محبوبیت و بحران در کابینه
در حالی که تحرکات بنیامین نتانیاهو و رقبای او برای حضور در انتخابات ۱۷سپتامبر (۲۶شهریور) در فلسطین اشغالی تشدید شده است، کابینه بحرانی «بنیامین نتانیاهو» با کنار رفتن «حائیم کاتص» از وزارت کار و امور اجتماعی رژیم صهیونیستی، بحرانی‌تر شده و حالا نتانیاهو مجبور شده علاوه بر نخست‌وزیری، مسئولیت چهار وزارتخانه را خودش برعهده بگیرد. به گزارش روزنامه صهیونیستی «جروزالم پُست» وزیر کار رژیم صهیونیستی ماه گذشته به دلیل تمرکز بر پرونده‌های موجود علیه او در زمینه «فساد و سلب اعتماد عمومی» از منصب خود استعفا کرده بود، اما روز گذشته به دلیل اعلام نشدن جایگزین او به پارلمان رژیم صهیونیستی، نتانیاهو به عنوان وزیر کار اعلام شد.

با اعلام نتانیاهو به عنوان جایگزین وزیر مستعفی، او حالا در کابینه‌اش علاوه بر نخست‌وزیر، وزیر جنگ، وزیر امور «دیاسپورا» (یهودی‌های خارج از فلسطین اشغالی)، وزیر بهداشت و وزیر کار این رژیم هم شده است.

«حسن حجازی» کارشناس مسائل رژیم صهیونیستی در گفتگو با العهد تأکید کرد: نظرسنجی‌های اخیر در مورد انتخابات کاهش چشمگیری داشته و محبوبیت نتانیاهو از ۴۳ درصد به ۳۹ درصد را نشان می‌دهد. این بدان معنی است که وی در هدف قرار دادن مواضع مقاومت در سوریه و عراق و همچنین در ارسال پهپاد‌ها به الضاحیه به هیچ دستاوردی نرسیده است بلکه عواقب آن بر سر خودش خراب شد.

در حالی که نتانیاهو بر ادامه تلاش خود برای حفظ رژیم اسرائیل و امنیت دریایی، زمینی و هوایی آن تأکید می‌کند، «عودد فورر» یک عضو کنست از حزب «اسرائیل خانه ما» در گفتگو با «یدیعوت آحارونوت» از وضعیت استحکام امنیتی منطقه شمال اراضی اشغالی انتقاد کرد و گفت: از زمانی که آویگدور لیبرمن از وزارت دفاع اسرائیل استعفا کرد، موضوع ایمن‌سازی شمال نادیده گرفته شده و نتانیاهو مسئول کامل این بی‌توجهی است.

در این زمینه، حجازی تأکید کرد، مخالفان نتانیاهو بر این باورند که کاری که او انجام می‌دهد یک ماجراجویی بسیار جدی و خطرناک است، همراه با سیاست سانسور کاملی که در مقطع اخیر به کار گرفته و شامل حملاتی به عراق، سوریه و اخیراً لبنان بود. از همین رو مخالفان نتانیاهو او را متهم کردند که برای کسب دستاورد‌های سیاسی در انتخابات آتی موجودیت اسرائیل را در معرض خطر قرار داده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار