قدرت دفاعی ایران دشمن را از اندیشه دست‌درازی بازداشت
کد خبر: 967389
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043f3
تاریخ انتشار: ۰۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۲۲:۱۶
وزیر اطلاعات:
سرويس سياسی جوان آنلاين: قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران توانسته دشمن را از اندیشیدن به تعدی و دست‌درازی به کشور باز دارد.
به گزارش فارس، حجت‌الاسلام سیدمحمود علوی وزیر اطلاعات در مراسم بزرگداشت شهدای شهریورماه که در مجتمع فرهنگی رفاه برگزار شد، اظهار داشت: امروز عزت و سربلندی ایران اسلامی ریشه در شهیدان بزرگوار دارد و هم خون و هم راه و آرمان آن‌ها این ارزش ارزشمند را برای کشورمان تدارک دیده و امروز همه دنیا با دید عزت و کرامت نگاه می‌کنند.

وزیر اطلاعات با تأکید بر اینکه اقتدار یک کشور در قدرت بازدارندگی دفاعی آن مشهود خواهد بود و وقتی کشوری قدرت نظامی فائق‌تری داشته باشد به عنوان کشوری مقتدر شناخته می‌شود، گفت: قدرت دفاعی جمهوری اسلامی ایران توانسته دشمن را از اندیشیدن به تعدی و دست‌درازی به کشور باز دارد.

وی افزود: بسیاری ازکشور‌های اروپایی عده و عده نظامی بیشتری دارند ولی اراده سیاسی ندارند و باید با هماهنگی با امریکا تصمیم بگیرند، این چه استقلالی است؟
علوی با بیان اینکه هر قراردادی که منجر به سلطه کافر بر مسلمان شود از نظر اسلام ملغی است و اسلام آن را معتبر نمی‌شناسد، تصریح کرد: در اسلام راهی برای سلطه کفار بر مسلمین وجود ندارد.
وی با تأکید بر اینکه در واقع اراده سیاسی مستقل یک ملت منحصر به توان نظامی نیست، تصریح کرد: نگاه و روحیه یک ملت در برابر تهدیدها، بسترساز استقلال و اراده سیاسی یک ملت است. فرهنگ شهادت، ملت را در برابر قلدری دیگران مقاوم می‌کند و چنین ملتی دیگران را تسلیم خود می‌کند.

وزیر اطلاعات با اشاره به اینکه ما برکت مقاومت در برابر کافران را از آموزه‌های اسلام، قرآن و ائمه اطهار داریم، خاطرنشان کرد: تسلیم در برابر کافر در اسلام جایی ندارد. امام حسین (ع) در دو کلمه مرگ آری و تسلیم هرگز راهبرد خود را اعلام کرد و این دو راهبرد یک ملت را در برابر کافران مقاوم می‌کند، اما ترس از مرگ، بستر را برای ذلت فراهم می‌سازد.
وی ادامه داد: اسلام، پذیرش ذلت از ترس مرگ را نمی‌پذیرد و می‌گوید برای دفاع از استقلال، شرافت و امت واحده خود به استقبال شهادت بروید.

وی با اشاره به اینکه لبنان همیشه مورد تجاوز رژیم صهیونیستی بود، چون این کشور قدرت دفاعی نداشت، اظهار داشت: امروز اسرائیل جرئت تعدی به لبنان را ندارد. آیا بنیه دفاعی لبنان تفاوت کرده است؟ فرهنگ شهادت لبنان را تغییر داد زیرا از مرگ دیگر نمی‌هراسند و اراده خود را بر دشمن تحمیل می‌کنند.
وزیر اطلاعات در پایان با بیان اینکه امروز جمهوری اسلامی ایران تحت هدایت رهبر انقلاب، اراده خود را بر امریکا و رژیم صهیونیستی تحمیل می‌کند، اظهار داشت: این ثمره خون شهداست و باید فرهنگ شهدا را حفظ کنیم، چون این فرهنگ موجب عزت کشور ماست.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار