تصویری که در قاب دفاع مقدس ماندگار شد
کد خبر: 966240
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0043MW
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۲
«محمدرضا کائینی» منتشر کرد
در اسفندماه هزار و سیصد و شصت و سه و در پی عملیات بدر، تصاویر ثابت و متحرکی که از چهره مصمم این مرد در رسانه‌های داخل و خارج نشر یافت، به تکیه گاهی برای غرور یک ملت بدل گشت!

سرویس تاریخ جوان آنلاین: محمدرضا کائینی، دبیر سرویس تاریخ روزنامه جوان، با انتشار تصویری در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

در اسفندماه هزار و سیصد و شصت و سه و در پی عملیات بدر، تصاویر ثابت و متحرکی که از چهره مصمم این مرد در رسانه‌های داخل و خارج نشر یافت، به تکیه گاهی برای غرور یک ملت بدل گشت! محمد شهسواری که از شیخ آباد کهنوج ره به جبهه برده بود، آنگاه که در شرق رودخانه دجله اسارت را تجربه کرد و دوربین‌های جفت و طاق دشمن را برای ثبت این لحظات در برابر خویش دید، با صلابت و اعتماد به نفسی شگرف، چند بار ندا در داد: "مرگ بر صدام، ضد اسلام". انسان نمایانی که او را با دستان بسته احاطه کرده بودند، با هل دادن‌ها و ضربات مکرر، سعی داشتند تا وی را از قلمر ثبت دوربین‌ها دور سازند، هرچند که دیگر کار از کار گذشته بود!... از آن روز تا سال هزار وسیصد و شصت و نه-که محمد در عین ناباوری جامعه آزاد شد-بسیاری گمان می‌بردند که او پیامد‌های تهور خود را تاب نخواهد آورد و از شکنجه‌های صدام زنده نخواهد رَست! وی در پی بازگشت به ایران تا سال هزار و سیصد و هفتاد و پنج-که به مرگی تلخ جهان را ترک گفت-در آموزش و پرورش کهنوج خدمت می‌کرد! محمد شهسواری در خلال سفر اداری به زاهدان و بر اثر تصادف دنیا را ترک گفت. روانش شاد.

پ.ن: امروز بیست و نه سال تمام از آغاز آزادی اُسرای ایرانی-که به حق آزادگان لقب گرفتند-سپری گشت. سوگمندانه باید اذعان کرد که اکثر آنان در میان جامعه گم شده اند! چه اینکه نه خود می‌خواهند دیده شوند و نه مردم و مسئولانِ درگیر با روزمره گی آنان را می‌بینند، پناه بر خدا!
 
تصویری که در قاب دفاع مقدس ماندگار شد
برچسب ها: محمدرضا کائینی
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار