اختیارات روحانی به اندازه ۳ قوه و در ۴۰ سال اخیر بی‌سابقه است
کد خبر: 965373
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00438X
تاریخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۶
یک نماينده مجلس:
اختیارات روحانی به اندازه سه قوه و در ۴۰ سال اخیر بی‌سابقه است و اگر این دولت برای حل مشکلات کشور گام‌های اساسی برندارد، باید پاسخگوی افکار عمومی و تاریخ باشد.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: ضیاءالله اعزازی ملکی نماینده بناب در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با فارس، درباره اختیارات فراوان آقای روحانی رئیس‌جمهور نسبت به رؤسای جمهور پیشین گفت: در حال حاضر به نظر می‌رسد همه کشور در اختیار آقای روحانی است، چراکه اختیارات فراوانی که وی دارد، رؤسای پیشین نداشته‌اند.
وی افزود: در شرایط فعلی رئیس جلسه شورای هماهنگی سران قوا هم آقای روحانی به عنوان رئیس‌جمهور و رئیس قوه مجریه است. با توجه به اختیاراتی که هم‌اکنون آقای روحانی دارد، مردم انتظار دارند مشکلات کشور حل شود، چراکه کار و فعالیت در اختیار یک فرد است.
اعزازی خاطرنشان کرد: افزایش اختیارات رئیس‌جمهور توسط مقام معظم رهبری در شرایط فعلی برای تصمیم‌گیری‌های بیشتر و اختیارات فراوان‌تر صورت گرفته، این در حالی است که رئیس‌جمهور و اطرافیان در دولت‌های یازدهم و دوازدهم به جای فعالیت بیشتر به دنبال بهانه‌جویی هستند ولی این حجم از اختیارات رئیس‌جمهور در ۴۰ سال اخیر بی‌سابقه است.
نماینده بناب در مجلس تصریح کرد: مردم از کسی که اختیارات فراوانی دارد انتظار بیشتری دارند تا دغدغه‌ها و مشکلات کشور را سریع‌تر حل کند، این در حالی است که ما عمل خاصی را از سوی دولت برای برون‌رفت از مشکلات مشاهده نمی‌کنیم.
نماینده بناب در مجلس تصریح کرد: گاهی اوقات در جلسات سران قوا موضوعاتی تصویب می‌شود که فراتر از اختیارات قوه مجریه است و آقای روحانی گاه به موضوعات مرتبط با قوه مقننه و قوه قضائیه هم ورود کرده و مصوبه می‌گیرند. برخی موضوعاتی که مجلس شورای اسلامی و شورای نگهبان با آن مخالفت کرده‌اند هم توسط آقای رئیس‌جمهور در جلسه شورای هماهنگی سران قوا به تصویب می‌رسد.
اعزازی خاطرنشان کرد: دولت اگر بنای انجام کار و فعالیتی داشته باشد، با اختیارات کمتر از شرایط فعلی هم می‌توانست کار‌هایی را انجام دهد، این در حالی است که مردم کشورمان فعالیت‌های گسترده عمرانی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی در دولت آقای احمدی نژاد را که اختیاراتش بسیار کمتر از اختیارات دولت آقای روحانی بود از خاطر نبرده‌اند.
وی گفت: مقام معظم رهبری برای رفع مشکلات مردم، اختیارات دولت آقای روحانی را افزایش چشمگیری داده‌اند و اگر این دولت در این زمینه گام‌های اساسی برندارد، باید پاسخگو باشد. مقام معظم رهبری همواره نشان داده‌اند که حامی دولت‌ها هستند و بر همین اساس هم به دولت‌ها در برخی اوقات اختیارات بیشتری را داده‌اند، این در حالی است که هیچ خروجی خاصی از سوی دولت برای رفع مشکلات مردم با توجه به حجم فراوان اختیاراتش در دستانشان نمی‌بینیم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار