همه مجموعه‌های دولتی، سمن ها را یاری کنند
کد خبر: 964814
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042zW
تاریخ انتشار: ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان:
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان گفت: باید فعالیت‌های سیاسی بر اساس قانون و در چارچوب اساسنامه صورت گیرد و تنها به زمان یا مکان خاص مانند انتخابات محدود نشود و همه مجموعه‌هایی که به نوعی مسوولیتی در بخش دولتی دارند، باید آنها را یاری کنند.

حیدر قاسمی در نشست با جمعی از نمایندگان احزاب سیاسی و سمن‌های کاشان در فرمانداری کاشان افزود: هنگامی که صحبت از جامعه مدنی می‌شود، منظور نهادهای واسط بین دولت و مردم هستند که سازمان‌های مردم نهاد، حزب‌های سیاسی، تشکل‌های صنفی و حضور در فعالیت‌های اجتماعی جزوی از آن به شمار می‌آید.
وی با اشاره به پیشینه تشکیل سازمان‌های مردم نهاد از سال ۸۴ در کشور افزود: با وجود بحث‌های بسیاری در مجلس، هنوز چیزی به نام قانون در حوزه سمن‌ها نداریم و البته که باید این بحث تقویت شود و باید به اینکه توجه داشت که گام برداشتن در مسیر توسعه جز با مشارکت آحاد جامعه در زمینه‌های گوناگون محقق نمی‌شود.
وی اضافه کرد: هیچ کشوری مسیر توسعه را پشت سر نگذاشته جز با تکیه بر دیدگاه، اندیشه و خواسته جامعه؛ در این راستا پیگیری فعالیت حزب‌ها، سازمان‌های مردم نهاد و اصناف در مسیر توسعه مورد تاکید قرار داشته و نامگذاری روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی در دولت یازدهم نیز ناشی از همین باور بوده است.
قاسمی بر لزوم نقد و مطالبه‌گری سمن‌ها تاکید کرد و یادآور شد: پیگیری مسائل البته باید در چارچوب قانون، عرف و ارزش‌های پذیرفته شده جامعه باشد تا بازخورد مناسبی داشته و بتواند به پاسخگویی بیانجامد. ممکن است کوتاهی‌هایی صورت گرفته باشد اما نباید ناامید شده و از مسوولیت‌ها فرار کنیم.
وی با اشاره به اهمیت تشکیل خانه سمن‌ها، افزود: بحث راه‌اندازی نمایندگی خانه احزاب در استان اصفهان پیگیری و برخی کارها انجام شده که امید می‌رود در آینده نزدیک شکل بگیرد و در شهرستان‌ها هم بر اساس قانون وارد فعالیت شود.
فرماندار ویژه کاشان نیز در این آیین اظهار داشت: ۹۰ سازمان مردم نهاد و موسسه خیریه سال گذشته در این شهرستان وجود داشت که امسال به بیش از ۱۰۰ سمن در حوزه فعالیت اجتماعی، علمی، آموزشی و نیکوکاری رسیده است.
علی‌اکبر مرتضایی قهرودی، مهمترین فعالیت‌های صورت گرفته از سوی سمن‌های شهرستان کاشان در یک سال گذشته را برگزاری دوره‌ها و کارگاه‌های آموزشی، ارائه کمک‌های توانبخشی به جامعه هدف، کمک‌های بهداشتی و درمانی به نیازمندان، ساخت مرکزهای آموزشی و توانبخشی، برگزاری تورهای علمی و تامین جهیزیه عنوان کرد.
وی از تهیه و توزیع سبد کالا و ساخت و بهسازی 200 مسکن ویژه مناطق سیل‌زده به عنوان یکی از فعالیت های شاخص سازمان های مردم نهاد و خیرین کاشان یاد کرد واظهار داشت: هم اکنون ۲۰ تشکل و نمایندگی احزاب نیز در کاشان فعالیت دارند.

گفتنی است، بازدید از مجتمع بیمارستانی شهید بهشتی کاشان، بیمارستان آیت الله یثربی و بیمارستان اعصاب و روان کارگرنژاد و همچنین نشست با فرماندار و معاونین فرمانداری ویژه کاشان از دیگر برنامه های سفر یک روزه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری اصفهان به کاشان بود.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی