تصویری دیده نشده از عالم مجاهد «محمدتقی بهلول»
کد خبر: 964202
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042pe
تاریخ انتشار: ۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۵
«محمدرضا کائینی» منتشر کرد
در سال‌های آخر حیات، روزی از او پرسیدم: هنوز هم شنا می‌کنی؟ و او درآمد که: چند وقتی است نتوانسته ام، ولی همین الان هم حاضرم با تو مسابقه دهم! که البته نگارنده که بلدِ کار نبود، خیلی زود کنار کشید!

سرویس تاریخ جوان آنلاین: محمدرضا کائینی، دبیر سرویس تاریخ روزنامه جوان، با انتشار تصویری دیده نشده از مرحوم «محمدتقی بهلول» در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

دیروز از شیخ محمد تقی بهلول نگاشتم و فنونی که در آن تبحر داشت، از طبابت و اسب سواری و شنا و شعر و خطاطی و... الخ. هرچند که با هیچ یک دکانی نگشود و داعیه‌ای نیافت. تصویر فوق آمده، مربوط به یکی از شنا‌های او در نزدیک به صد ساله گی است! خودش می‌گفت: در دهه‌های پیشین، بدون تذکره و در حالی که لباس‌ها را بر سر می‌نهاد، از طریق شنا در رودخانه خود را به عراق می‌رساند و پس از زیارت به همین ترتیب باز می‌گشت! در سال‌های آخر حیات، روزی از او پرسیدم: هنوز هم شنا می‌کنی؟ و او درآمد که: چند وقتی است نتوانسته ام، ولی همین الان هم حاضرم با تو مسابقه دهم! که البته نگارنده که بلدِ کار نبود، خیلی زود کنار کشید!

و کلام آخر اینکه بسا برآمدگان حوزه در ادوار پیشین، ذوالفنون بودند. نمی‌خواهم بگویم که جمله گی ایشان، چون بهلول می‌شدند-که او از نوادر روزگار بود-اما به یک فن بسنده نمی‌کردند و بسیاری از آنان جامع علوم و مهارت‌های گوناگون می‌شدند، امری که در عصر حاضر و پیشرفت اسباب و وسایل، کمتر می‌توان از آن سراغ گرفت.
 
تصویری دیده نشده از عالم مجاهد «محمدتقی بهلول»
برچسب ها: کائینی ، شنا ، بهلول
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار