کاش حذف «باباپنجعلی» یک تنبیه بود
کد خبر: 963421
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042d3
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۰
جواد محرمی
خبر این بود که تهیه کننده سریال پایتخت از حذف کاراکتر بابا پنجعلی در سری ششم این مجموعه خبر داده است و بلافاصله ذهن خیلی‌ها به این سمت رفت که این حذف در واکنشی منطقی به استندآپ کمدی ضد ملی و توهین آمیز علیرضا خمسه در کانادا رقم خورده است، اما به فاصله‌ای اندک این موضوع در مصاحبه‌ای دیگر از سوی الهام غفوری تکذیب شد و‌ای کاش نمی‌شد چراکه برخی مواقع شیوه‌های تنبیهی برای رفتار‌های غیرمسئولانه امری واجب و ناگزیر است.
درباره لزوم وظیفه شناس کردن بازیگران و هنرمندانی که رسانه ملی به آن‌ها برای مشهور شدن میدان می‌دهد زیاد نوشته‌ایم. هنوز از رفتار‌های عجیب و غریب بازیگر چادری سریال «پدر» درست پس از اتمام پخش این سریال یک سال نگذشته است. همان زمان نوشتیم که عوامل مجموعه و مدیران سیما باید پیش از ساخت سریال درباره مسئولیت‌های طبیعی بازیگران و تکالیفی که آن‌ها بر عهده دارند و نسبت به درک موقعیتی که نصیب آن‌ها می‌شود و تکالیف متقابل، ایشان را آگاه کنند، اما این باید‌ها در رسانه ملی به هیچ گرفته می‌شود وگرنه هر ازگاهی شاهد رفتار‌هایی که غرور و احساسات ملی و مذهبی را جریحه‌دار می‌کند نبودیم؛ رفتار‌هایی که اغلب با انفعال کامل مسئولان رسانه ملی مواجه می‌شود.
اخیراً از علیرضا خمسه ویدئویی منتشر شد که وی را در حال اجرای استندآپ کمدی در کشور کانادا نشان می‌داد. او در این نقش‌آفرینی برای خنداندن مخاطبانش از توهین و تحقیر ملی ایرانیان فروگذار نمی‌کند. این رفتار با واکنش‌های منفی و اعتراضی زیادی در فضای مجازی و از سوی مردم مواجه شد. دیروز وقتی خبر حذف کاراکتر بابا پنجعلی از سریال پایتخت روی خط خبری رفت خوشبینانه این تلقی در ما ایجاد شد که رفتار این بازیگر با یک واکنش منطقی مواجه شده و این بار صداوسیما شیوه‌ای تنبیهی به کار گرفته تا تکالیف متقابل را گوشزد کرده باشد و افراد را مسئولیت پذیرتر کند، اما تنها یک ساعت زمان لازم بود تا به اشتباه خود پی ببریم. تهیه کننده محترم خیلی زود در مصاحبه‌ای دیگر هرگونه ارتباط حذف کاراکتر بابا پنجعلی با موضوع استند آپ علیرضا خمسه را تکذیب کرد. پیام گویای این تکذیب برای جامعه هنری و فرهنگی کشور و نیز مردم این است که اساساً رفتار‌های غیرمسئولانه سلبریتی‌ها هیچ گاه قرار نیست با واکنشی منطقی مواجه و مدیریت شود و اساساً ایشان مسئول رفتار خود نخواهند بود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار