جزئیات سامانه هوشمند عرضه کالا‌های اساسی
کد خبر: 962685
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042RB
تاریخ انتشار: ۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۰۳:۰۷
معاون اقتصادی اتاق تعاون ایران با اشاره به راه‌اندازی سامانه مدیریت هوشمند توزیع کالا‌های اساسی گفت: این سامانه به زودی برای اعضای تعاونی‌های کارگران، کارمندان و فرهنگیان آغاز به کار می‌کند.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش «مهر»، محمد علی ضیغمی درباره زمان آغاز به کار سامانه مدیریت هوشمند توزیع کالا‌های اساسی (مهتا) که اخیراً توسط اتاق تعاون ایران رونمایی شد، اظهار داشت: سامانه از نظر طراحی و مسائل فنی و پشتیبانی نهایی شده و آماده بارگذاری و اجرا است، اما آغاز فعالیت آن برای اقشار مختلف جامعه منوط به تصمیم در سطح دولت دارد. وی با بیان اینکه سامانه مدیریت هوشمند توزیع کالا‌های اساسی برای کمک به توزیع و مدیریت توزیع در حوزه کالا‌های مد نظر دولت است، افزود: به همین دلیل قدری تأمل کردیم تا با تصمیم دولت کالا‌های مورد نظر پس از بررسی، از طریق این سامانه توزیع شوند.
معاون اقتصادی اتاق تعاون ایران ادامه داد: البته سازمان جامع تجارت نیز ظرفیت‌های رصد و پایش کالا‌ها را دارد که در مراحل اجرایی شدن است، اما در سامانه «مهتا» فقط بحث رصد و پایش نیست، بلکه یک ابزار مناسب مدیریت پذیر و نظارت پذیر برای شبکه توزیع کالا‌ها است و به لحاظ مسئولیتی که حوزه تعاون در بخش‌های اجتماعی و اقتصادی دارد و در شرایط سخت باید در کنار بخش اجرایی و مدیریتی کشور باشد، سامانه مدیریت هوشمند توزیع کالا‌های اساسی طراحی شده است.
ضیغمی با بیان اینکه بخش تعاون برای سه گروه از اقشار جامعه از جمله فرهنگیان، کارمندان و کارگران، تعاونی‌های مصرف دارد، افزود: اتحادیه‌های تعاونی این سه گروه از جامعه بالغ بر ۴۶۰۰ فروشگاه هستند که با نقاط فرعی حدود ۶ هزار فروشگاه را شامل می‌شوند؛ این فروشگاه‌ها ظرفیت‌های بسیار مناسبی برای توزیع کالا‌های مورد نظر به جامعه هدف در صورت نظارت هستند و اگر دولت و بخش اجرایی کشور از این موضوع استقبال کند، بخش تعاون نیز این آمادگی را دارد با هدف تنظیم بازار کالا‌های مدنظر را از طریق سامانه مدیریت هوشمند برای گروه‌های مختلف نیز توزیع کند. وی با تأکید بر اینکه در سطح زنجیره تعاونی حتماً از سامانه مهتا استفاده خواهیم کرد افزود: در بخش‌های دولتی نیز این سامانه را معرفی و ارائه کردیم که در صورت صلاحدید مسئولان دولتی، امکان مدیریت و توزیع کالا‌های اساسی برای عموم مردم وجود دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار