اجازه میدانداری به مفسدان نخواهیم داد
کد خبر: 961534
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00428c
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۴
رئیس قوه قضائیه در سفر به اراک:
رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دستگاه قضایی اجازه میدانداری به مفسدان را نخواهد داد، بر لزوم رفع آسیب‌های اجتماعی در کشور تأکید کرد و گفت: این آسیب‌ها به هیچ وجه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.
سرویس سیاسی جوان آنلاین: رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه دستگاه قضایی اجازه میدانداری به مفسدان را نخواهد داد، بر لزوم رفع آسیب‌های اجتماعی در کشور تأکید کرد و گفت: این آسیب‌ها به هیچ وجه زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست.
آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی که در ادامه سفر‌های استانی خود، صبح چهارشنبه با استقبال مقامات استان مرکزی و مسئولان محلی وارد اراک شد، در جمع خبرنگاران، استان مرکزی را استان کار، تلاش و فعالیت و از قطب‌های صنعتی کشور توصیف کرد و ادامه داد: وظیفه ما در مورد همه استان‌ها سر زدن به همکاران خود در مجموعه قضایی استان و همچنین بررسی مسائل و مشکلات است که در این سفر نیز تلاش داریم این دو هدف را تا حد امکان محقق کنیم.

آیت‌الله رئیسی، دیدار با خانواده معظم شهدا، نخبگان، قضات و کارکنان دادگستری و همچنین حضور در شورای اداری استان مرکزی را از جمله برنامه‌های سفر خود و مسئولان عالی قضایی به این استان برشمرد و اظهار کرد: تلاش داریم با همفکری و تبادل نظر با مدیران استان مرکزی، مشکلات محیط زیستی و کارگری در این استان و همچنین مسائل و موانع پیش روی مجموعه قضایی استان مرکزی را رفع کنیم، البته بحمدالله به برکت حضور مردم عزیز این استان و با پیگیری‌های نماینده محترم ولی فقیه در استان مرکزی حضرت آیت‌الله دری‌نجف‌آبادی، گام‌های بلندی برداشته شده، اما تلاش ما این است که تا حد امکان، سایر مسائل و مشکلات استان را حل و فصل کنیم.

مشکلات شرکت‌های اراک به عنوان قطب صنعتی کشور باید رفع شود

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در بدو ورود به اراک با حضور در جمع کارگران و نمایندگان شرکت‌های صنعتی استان مرکزی، مشکلات و دیدگاه‌های نمایندگان این شرکت‌ها را شنید و سپس در سخنانی تصریح کرد: پرونده‌های مربوط به خصوصی‌سازی باید از سوی سازمان بازرسی، استانداری و بخش‌های دیگر به صورت جدی پیگیری شود و اگر در جایی تخلفی صورت گرفته است، برخورد قانونی صورت گیرد.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به وضعیت فعلی کارخانجات اراک اظهار کرد: وقتی ما یک کارخانه واگن‌سازی با چنین ظرفیت مطلوبی داریم، واقعاً وارد کردن واگن از خارج چه معنایی دارد؟ اگر تصمیم‌گیران از ظرفیت‌های این کارخانه بی‌اطلاع هستند که خیلی بد است و اگر با وجود اطلاع از این توانمندی دست به واردات می‌زنند، کارشان عنوان دیگری دارد!

آیت‌الله رئیسی با تأکید بر لزوم اتخاذ راهکار‌های موقت برای خروج واحد‌های صنعتی اراک از وضعیت فعلی، خاطرنشان کرد: وضعیت اراک به عنوان قطب صنعتی کشور در سال رونق تولید واقعاً شایسته نیست. بر همین اساس، دولت و مجلس باید مشکلات این شرکت‌ها را پیگیری کنند و ما هم در خصوص مسائل قضایی شرکت‌های صنعتی اراک، تیمی متشکل از دادستان محترم کل کشور، رئیس محترم سازمان بازرسی و... را زیر نظر معاون اول محترم قوه قضائیه مأمور بررسی پرونده‌ها و روند خصوصی‌سازی می‌کنیم تا مشکلات تا حد امکان برطرف شود.
رئیس قوه قضائیه نسبت به طرح این مشکلات در جلسات سران قوا و سایر بخش‌ها نیز قول مساعد داد و بر حمایت کامل دستگاه قضایی از دستگاه‌های اجرایی استان برای رفع مشکلات شرکت‌های صنعتی تأکید کرد.

آسیب‌های اجتماعی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست

آیت‌الله سیدابراهیم رئیسی در جریان سفر خود به استان مرکزی در دیدار با خانواده‌های معظم شهدا و فعالان اقتصادی این استان، ایام دهه کرامت را تبریک گفت و با تأکید بر ضرورت رفع مشکلات اصناف در استان مرکزی تصریح کرد: اصناف و بازاریان همواره در طول تاریخ انقلاب، فعالیت و تلاشی اثرگذار داشته‌اند و حضور آن‌ها در عرصه‌های گوناگون اقتصادی و سیاسی، مبارزه با رژیم ستمشاهی، دفاع از نظام، ایستادگی مقابل خناسان و تقدیم شهدای گرانقدر، همواره حضوری پررنگ و مؤثر بوده است.

رئیس قوه قضائیه در ادامه، دهه کرامت را فرصتی ارزشمند برای معرفت‌افزایی و بصیرت‌افزایی نسبت به مقام شامخ حضرت امام رضا (ع) دانست و افزود: صاحبان سخن، تریبون‌داران، رسانه‌ها، علما و دانشگاهیان باید از این فرصت ارزشمند در جهت افزایش سطح امام‌شناسی و معرفت نسبت به حجت خدا در جامعه استفاده کنند، زیرا هیچ امری بعد از توحید به میزان امام‌شناسی مورد توجه قرار نگرفته و در طول تاریخ، بسیاری انحرافات به دلیل عدم‌معرفت نسبت به حجت خدا رخ داده است.

آیت‌الله رئیسی، شناخت حق، گرایش به حق و ایستادگی در راه حق را سه مرحله متوالی دانست و اظهار کرد: شهدا و ایثارگران، حجت خدا در عمل به هر سه مرحله هستند و نمونه‌های عالی معرفت و بصیرت به شمار می‌آیند. آن‌ها به ما آموختند که راه عزت، اقتدار و افتخار، معرفت‌یابی و ایستادگی در راه خداست و موفقیت ما در هر میدانی، در گرو اعتماد به نفس و اتکال به خدا بوده است.
رئیس قوه قضائیه با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری خاطرنشان کرد: میدان دفاع مقدس و دفاع از حرم، به عنوان میدان‌های موفقیت نظام و پیروزی حق، پیش روی ما قرار دارد. در جایی هم که نگاه ما به بیگانگان بوده و فکر کرده‌ایم که دیگران گره‌گشا هستند، عقب نگه داشته شده‌ایم.

آیت‌الله رئیسی، استان مرکزی را یک قطب صنعتی و کشاورزی در کشور دانست و با اشاره به ظرفیت‌های مطلوب واحد‌های صنعتی این استان تأکید کرد: استان مرکزی باید به عنوان فضایی پرتلاش در جهت تولید و اشتغال فعال باشد و به مجموعه‌هایی که می‌توانند در عرصه‌های گوناگون، نیاز‌های جدی کشور را تأمین کنند، کمک شود.

رئیس قوه قضائیه، دلدادگی به حضرت حق، عشق به اهل بیت (ع) و خطرپذیری جوانان را مهم‌ترین سرمایه‌های کشور دانست و با بیان اینکه صدق چنین ادعایی همین ۶ هزارو ۲۰۰ شهید استان مرکزی است، تصریح کرد: آنچه در مورد سقوط پهپاد امریکایی دیدیم، جز در سایه مقاومت و ایستادگی و پیروی از رهنمود‌های حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب رخ نداد. امروز هیچ کس در جهان شک ندارد که امنیت، اقتدار و عزت ایران ارتقا یافته است و ما باید این ارتقا را در حوزه‌های اقتصادی و اجتماعی نیز شاهد باشیم.
آیت‌الله رئیسی با بیان اینکه آسیب‌های اجتماعی زیبنده نظام جمهوری اسلامی نیست، بر مبارزه قاطع دستگاه قضایی با فساد در عرصه‌های گوناگون تأکید کرد و به خانواده شهدا و ایثارگران اطمینان داد که قوه قضائیه اجازه میدانداری به مفسدان را نخواهد داد.

رئیس قوه قضائیه در ادامه با تأکید بر لزوم اصلاح ساختار‌های فسادزا از سوی دولت، اصلاح بستر‌های قانونی منجر به فساد از سوی مجلس و برخورد عبرت‌آموز دستگاه قضایی با مفاسد، خاطرنشان کرد: ما مصمم هستیم که با کمک مردم و دعای خانواده شهدا در مسیر مبارزه با فساد گام برداریم و به موفقیت خود یقین داریم، زیرا معتقدیم ساختار این نظام مبتنی بر خون‌های پاکی است که متصل به ثارالله است و خدا از این خون‌ها که موجب جهل‌زدایی در منطقه و جهان و همچنین ایجاد موج بیداری اسلامی شده است، نخواهد گذشت.
آیت‌الله رئیسی در پایان گفت: قرار این عالم طبق وعده الهی مبتنی بر اصلاح و اجرای عدالت است و آنچه امروز از پیروزی‌های جبهه مقاومت در منطقه شاهد آن هستیم، گواهی بر این ادعاست.
براساس این گزارش، در ابتدای این دیدار نمایندگانی از خانواده معظم شهدا و همچنین اصناف و بازاریان به بیان مشکلات و نقطه‌نظرات خود پرداختند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار