دنیا که برای پرسپولیس به آخر نرسیده!
کد خبر: 959048
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041UW
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
ما مردمی احساساتی هستیم و و خیلی زود جوگیر هم می‌شویم. در حالی که کار‌های بزرگ و مهم را باید با عقل و منطق و تدبیر حل و فصل کرد و تعجب می‌کنیم که چرا در وزارت ورزش از تجربه ۴ تا کارشناس خبره برای قرار داد مربیان خارجی با تیم هلی ملی و تیم‌های باشگاهی دولتی استفاده نمی‌شود. چرا همیشه در دعوا و اختلاف بین مربیان خارجی و فوتبال ایران ما بازنده‌ایم و این مربیان خارجی هستند که برنده می‌شوند.
سیدرضا فیض آبادی
سرویس ورزشی جوان آنلاین : دلایلی چند دارد که کوتاه به اهم آن اشاره می‌کنیم و ...
اولین دلیل به افرادی مربوط می‌شود که حکم تنظیم قرار داد با مربیان خارجی را از وزارت ورزش و یا باشگاه‌ها دریافت می‌کنند.
این‌ها متاسفانه اخلاق و وجدان را زیر پا می‌گذارند و طوری قرارداد را می‌بندند که در نهایت به سود طرف خارجی است! یک حساب و کتابی هست در این وسط بین مربی خارجی و واسطه که یا حقوقدان ورزشی خود را معرفی می‌کنند و یا وکیل اینگونه موارد. بار‌ها داشتیم بازیکنانی که یک دقیقه هم برای باشگاه‌های ما بازی نکرده‌اند و فقط یک قراردادی بستند و رفتند بعد از چندی شکایت کردند و از ۳۰۰ هزار دلار تا دو میلیون دلار غرامت از ما گرفته‌اند!

حالا قضیه برانکو البته شفاف است. او بر مبنای بندی از قراردادش توانست یکطرف فسخ کند و با الاهلی ببند. پرسپولیس اگر سر موقع عمل می‌کرد چنین نمی‌شد.

آقاجان خیلی ساده است.

برانکو یک مربی حرفه‌ای است. مثل همه مربیان دنیا. به هر دلیلی دوست نداشت در پرسپولیس ادامه دهد. پیشنهاد بهتری هم دریافت کرد. حالا شما بفرمایید چرا باید با الفاظ بازی کنیم و به مردم القا کنیم که برانکو بخاطر مصاحبه ۶ ماه پیش دکتر جعفر کاشانی ناراحت شده و رفته است!

اگر قرار است یک مربی حرفه‌ای با مصاحبه فردی مثل دکتر کاشانی از پرسپولیس برود همان بهتر که زودتر اینکار را انجام میداد!

نخیر. متاسفیم برای کسانیکه امروز همه زمین و زمان را بهم می‌بافند تا کم کاری و بی تدبیری خود را به موارد دیگر نسبت دهند و اصل موضوع را از یاد ببرند.

خبر می‌رسد فلان بازیکن هم بخاطر اینکه برانکو رفته قرار است از پرسپولیس برود.

به بازیکن ربطی ندارد که کی مربی و مدیر است و او اگر قرارداد داشته باشد و باشگاه هم صاحب و مدیر مقتدری روی سرش باشد باید تابع اوامر باشگاه باشد.

البته می‌دانیم که این شایعات و هوچی گری‌ها کار دلالانی است که دور باشگاه پرسه می‌زنند.

این پروسه معترض تراشی و تجمعات دم در باشگاه و وزارت ورزش هم کار یک سری افراد منفعت طلب است که دنبال اهداف خود در باشگاه پرسپولیس هستند.

همان‌ها که به اسم لیدر و کانون هواداران فعلا حکمرانی می‌کنند و باشگاه پرسپولیس را در فصل قبل وارد جنگ تن به تن با سپاهان و دیگران کردند.

همان‌ها که هر فصل دوسه بازیکن سهمیه دارند و باشگاه موظف است بپذیرد و اگر نپذیرد سکو‌ها را برای مدیر عامل به جهنمی تبدیل می‌کنند که به نیمه راه نرسیده فرار کند و برود.

با این وجود چرا دوستان چرا عوامفریبی می‌کنند.

خیلی ساده برانکو دو هفته قبل نامه داد که با او تسویه حساب کنند و برای فصل آینده هم ۳۰۰ هزار دلار روی قرارداداش بگذارند. او صراحتا گفته بود که بخاطر عشق به پرسپولیس قید فاصله ۷۰۰ هزار د. لاری الاهلی با پرسپولیس را می‌زند. حتما استدلالی هم داشته و گرنه هیچ عقل سلیمی این را نمی‌پذیرد.

صراحتا عرض می‌کنیم باشگاه سر موعد مقرر پول برانکو را آماده نکرد می‌گویند آماده کردیم، ولی ما و شما می‌انیم که آماده نبود و گرنه برانکو آنقدر ناپخته نیست که همینجور بدون دلیل و مدرک یکطرفه قرار دادش را فسخ کند.

خیلی جالبه که شب قبل از فسخ قرارداد رسمی برانکو با پرسپولیس با جناب عرب مدیر عامل باشگاه پرسپولی صحبت می‌کردیم خیلی جدی می‌گفت: مشکلی نیست و پول برانکو آماده است و ما به هیچ گزینه دیگی فکر نمی‌کنیم.

اتفاقا یک مدیر با تدبیر آن است که بگوید ما ده تا مربی دیگر را پشت خط داریم تا اگر برانکو رفت بلافاصله جایگیزن کنیم.

اما امروز باید این بازی‌ها را تمام کنند.

پرسپولیس تیم بزرگی است که مربی بزرگ می‌خواهد.

بازهم خواهش می‌کنیم داستان افشین قطبی را بازنکنید هرچند تیم دلالی او شدیدا در حال تدارک آوردن قطبی به پرسپولیس است، ولی اگر این اتفاق بیفتد باید فاتحه فوتبال باشگاهی و بخصوص باشگاه بزرگی، چون پرسپولیس را خواند!

آقای عرب، مدیر محترم باشگاه پرسپولیس!

شما خودتان موضوع برانکو را بسته تلقی کنید و تمامش کنید و به فکر یارگیری و جذب یک مربی خیلی خوب باشید.

از استقلال هم الگو بگیرید بد نیست، چون امسال سپاهان خیلی خوب تیم بسته و استقلال هم با تصمیمی عقلایی یک مربی جوان و خوشنام ایتالیایی را جذب کرد. اگر پرسپولیس دنبال همین بازی‌های بی سروته باشد حیا و کن و رها کن هواداران برای مدیریت خیلی زود شنیده خواهد شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار