نام‌گذاری خیابان‌های پایتخت به نام شهدای مدافع حرم
کد خبر: 954951
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040QR
تاریخ انتشار: ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۵
رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه در این دوره شورا حدود ۴۰ درصد از نام‌گذاری خیابان‌ها و معابر به نام شهیدان مدافع حرم است، گفت: رویکرد شورا دفاع از ایثارگران، شهدا و جانبازان است.
سرویس جامعه جوان‌‌آنلاین: محمد جواد حق‌شناس رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران، در ارتباط با پیگیری مطالبه مخاطبان فارس من مبنی بر ضرورت نامگذاری خیابان‌ها به نام مقدس شهدای مدافع حرم، اظهار داشت: این موضوع از زمانی که اعزام برای دفاع از حرم انجام گرفت مدنظر شورای شهر بود.

وی افزود : نماد این مسئله هم نامگذاری بزرگ‌ترین بوستان جنوب شهر تهران به نام شهید حججی است که پس از آن نیز پیشنهاد نصب مجسمه ایشان را دادیم و در همان مقطع با همکاری شهرداری منطقه صورت گرفت.

وی با اشاره به این‌که مجسمه شهید حججی توسط استاد حسن‌زاده ساخته شد، گفت: نامگذاری خیابان‌ها و معابر به نام مقدس شهدای حرم ادامه دارد و در همین دوره از شورای شهر حدود ۴۰ درصد نامگذاری‌ها به نام شهیدان است که عمدتا مدافع حرم‌اند.

رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: در کمیسیون نامگذاری شورای شهر ۳ عضو شورا شامل آقایان خلیل‌آبادی، نظری و بنده توجه زیادی به این مسئله داریم چراکه آقای خلیل‌آبادی برادر شهید و آقای نظری فرزند شهید و بنده نیز جانبار انقلاب اسلامی هستم

حق‌شناس خاطرنشان کرد: رویکرد شورای شهر تهران و کمیسیون فرهنگی و اجتماعی در خصوص ارزش‌ها دفاع از ایثارگران و شهدا است و توجه به این مسئله نه تنها کم نشده بلکه در دوره پنجم شورای شهر نیز افزایش یافته است.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار