احتمال پرداخت یارانه ریالی به طبقات محروم
کد خبر: 954871
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040P9
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۸
نوبخت در کمیسیون برنامه مطرح کرد
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور با بیان اینکه در سال ۹۷ بیش از ۱۵ میلیارد دلار ارز دولتی به کالا‌های اساسی، نهاده‌های کشاورزی، دارو و نیاز‌های وزارت علوم اختصاص یافته، از احتمال پرداخت یارانه ریالی به طبقات محروم در سال جاری خبر داد.
سرویس اقتصاد جوان آنلاین: به گزارش ایسنا، کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با حضور محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور برگزار شد و عملکرد بند «ز» تبصره ۷ که دولت را مکلف می‌کند تا ۱۴ میلیارد دلار برای حمایت از معیشت مردم و تأمین مابه‌التفاوت ارز برای تولید داخلی اختصاص دهد، مورد بررسی قرار گرفت.
در این نشست عدل، معاون سازمان برنامه و بودجه در توضیحاتی گفت: با توجه به محدودیت‌های ارزی کشور، برخی کالا‌ها که در سبد معیشتی مردم از اهمیت کمتری برخوردار است، مشمول کاهش ارز خواهند شد.
همچنین میدری، معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در ارتباط با کالا‌برگ الکترونیکی عنوان داشت: برای توزیع گوشت به این شیوه با کمک بانک مرکزی اقداماتی انجام شده و می‌تواند عملیات اجرایی آغاز شود.
در ادامه نیز نوبخت در تشریح عملکرد بند «ز» تبصره ۷ اظهار داشت: طبق قانون دولت مکلف بود در سال ۹۷ به چهار گروه کالا‌های اساسی، نهاده‌های کشاورزی و دامی، دارو و سلامت، و نیاز‌های وزارت علوم؛ ۱۴ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی اختصاص دهد.
رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: در سال ۹۸ پیش‌بینی ما حدود ۱۳ میلیارد و ۶۶۸ میلیون دلار است که با توجه به تحولات پیش آمده، می‌توان حدود ۱۰ میلیارد دلار ارز ۴۲۰۰ تومانی به این امر اختصاص داد. همچنین برای اجرای بند «ز» در سقف ۱۴ میلیارد دلار پیشنهاداتی از طرف دستگاه‌ها ارائه شده که برخی اقلام، ارز مورد نیازشان با ارز نیمایی تأمین شود و از محل مابه التفاوت قیمت ارز به طبقات محروم یارانه ریالی داد که دولت در حال جمع بندی امر است و هنوز چیزی قطعیت نیافته است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار