نشان عالی ذوالفقار به چه کسانی داده می‌شود؟!
کد خبر: 948961
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yrp
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۱
گزارشی از عالی‌ترین نشان نظامی ایران
سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه، اولین فرمانده در جمهوری اسلامی ایران است که به دریافت عالی‌ترین نشان نظامی مفتخر شده است.
جوان آنلاین: روز گذشته خبر اهداء یک نشان عالی نظامی به سردار سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، این سوال را ایجاد کرد که جایگاه این نشان چیست؟ به چه کسانی داده می‌شود و تاکنون به کدام یک از فرماندهان اهدا شده است؟

بنابرآنچه خبرنگار ما کسب اطلاع کرده، «نشان ذوالفقار» عالی‌ترین نشان در نیرو‌های مسلح است که طبق «آئین نامه اهدا نشان‌های نظامی جمهوری اسلامی ایران»، به «فرماندهان عالیرتبه و روسای ستاد‌های عالیرتبه در نیرو‌های مسلح» اهدا می‌شود «که تدابیر آن‌ها در طرح ریزی و هدایت عملیات‌های رزمی موجب حصول نتایج مطلوب شده باشد.»

بنا بر این گزارش، سردار قاسم سلیمانی اولین فرمانده در جمهوری اسلامی ایران است که به دریافت این نشان از دست آیت الله خامنه‌ای فرمانده معظم کل قوا مفتخر شده و طبق آنچه در پیام تبریک سرلشکر جعفری فرمانده کل سپاه نیز آمده، این نشان به پاس سال‌ها فرماندهی وی در حوزه جبهه مقاومت اهدا شده است.

در پیام سردار جعفری آمده: «بی شک این رخداد فرخنده (اهدای نشان ذوالفقار) که محصول نقش آفرینی‌های سترگ، راهبردی، سرنوشت‌ساز و مخلصانه آن برادر عزیز و نهاد مقدس سپاه پاسداران انقلاب در حمایت از جبهه مقاومت اسلامی و مقابله هوشمندانه و ظفرمند با اشقیای تکفیری و تروریسم آمریکایی-صهیونیستی و صیانت از امنیت مثال زدنی ملت و میهن اسلامی است، موجب مباهات و افتخار آحاد پاسداران انقلاب و منشأ خیر و برکت در عرصه رسالت و ماموریت‌های خطیر محوله در آینده روشن پیش رو خواهد بود.»

لازم به ذکر است که سردار قاسم سلیمانی پیش از این ۳ نشان عالی «فتح» نیز دریافت کرده بود که به عملکرد او در سال‌ها فرماندهی لشکر ۴۱ ثارالله در دفاع مقدس برمی‌گردد.
 
نشان فتح اهدا شده به سردار سلیمانی

۳ نشان فتح اهدا شده به سردار سلیمانی

سرلشکر قاسم سلیمانی بیش از ۱۳ سال است که فرماندهی نیروی قدس سپاه پاسداران را برعهده دارد و خصوصا در سال‌های اخیر، نقش مهم و تاثیرگذاری در جبهه مقاومت (بویژه سال‌های اخیر در سوریه و عراق) ایفا کرده است.

هنوز تصویری از نشان ذوالفقار منتشر نشده است.

نشان ذوالفقار
لِنت نشان ذوالفقار که در کنار دیگر لنت‌های نظامی بر روی لباس نصب می‌شود
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار