شهر‌های استان سمنان از معتادین متجاهر پاک می‌شود
کد خبر: 948899
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yqp
تاریخ انتشار: ۲۰ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۶
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان:
معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از آغاز طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر از سطح شهر‌های این استان خبر داد.

حبیب‌الله خجسته‌پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: طرح جمع‌آوری معتادین متجاهر در در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان مصوب شده و از امروز با هدف پاکسازی شهرها از این معتادین متجاهر آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: نیروی انتظامی و شهرداری با همراهی بهزیستی استان به عنوان متولی نگهداری این معتادین موظف شدند که با توجه به نزدیکی تعطیلات نوروزی، به جمع‌آوری این معتادین از سطح شهرهای استان بپردازند.

این مقام ارشد اجرایی با بیان اینکه بر ضرورت جمع‌آوری معتادین متجاهر و خرده فروش‌های موادمخدر اصرار داریم تاکید کرد: نیروی انتظامی باید با همکاری شهرداری‌ها، آموزش و پرورش، مدیران مراکز آموزشی و... نظارت و برخورد جدی با این مفسده داشته باشد .

وی ادامه داد: همچنین با توجه به اینکه استان ما در معبر زائران امام رضا (ع) است فرمانداران، شهرداران و نیروی انتظامی باید همه ظرفیت و توان خود را به کار گیرند که برای ایام نوروز معتادین در اماکن عمومی حضور نداشته باشند

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان با بیان اینکه بهزیستی استان متولی نگهداری از این افراد است افزود: بعد از دستگیری این افراد در مرحله بعد بهزیستی استان موظف شده که در کمپ‌های ترک اعتیاد زمینه درمان این بیماران را فراهم کند.

خجسته‌پور همچنین در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر استان گفت: مبارزه با مواد مخدر در دو حوزه، عرضه و تقاضا پیگیری می‌شود، در قسمت تقاضا باید کارهای فرهنگی و اقناعی جهت پیشگیری انجام داد و در بحث عرضه مقابله جدی با آن صورت گیرد.

وی با بیان اینکه باید در مواجهه با مواد مخدر باید از مشارکت حداکثری مردم بهر‌ه برد، ادامه داد: در بحث مقابله با موادمخدر، مردم می‌توانند همکاری اطلاعاتی خوبی داشته باشند ضمن اینکه عموم مردم در بحث پیشگیری نیز،هم از منظر شخصی و خانوادگی و هم در قالب سازمان‌های مردم نهاد می توانند کمک بزرگی در راستای مقابله با این پدیده شوم انجام دهند .

معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استانداری سمنان از استان سمنان به عنوان یکی از مسیرهای عبور قاچاقچیان نام برد و گفت: قرار گرفتن استان در دو کریدور مواصلاتی مهم شمال-جنوب و شرقی-غربی، هم فرصت‌های بزرگی همچون عبور گردشگران و به تبع آن رونق اقتصادی به همراه دارد و هم از دیگر سو زمینه بروز آسیب‌هایی مثل ترانزیت مواد مخدر و آسیب‌های ناشی از آن را متوجه استان می‌کند .

وی با اشاره به استفاده احتمالی قاچاقچیان از برخی مناطق خالی از سکنه گفت: باید آمار کامل و دقیقی از اماکن و روستاهای خالی از سکنه در استان در اختیار نیروی انتظامی قرار گیرد تا نظارت کامل و جامعی بر این اماکن داشته باشد

برچسب ها: سمنان ، معتادین
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی