۶۰۰ هزار اصله نهال تولیدی نهالستان‌های سمنان در روز درختکاری توزیع می‌شود
کد خبر: 947958
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003ybe
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۱۱
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان
معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، از برنامه ریزی برای توزیع رایگان 600هزار اصله درخت غیرمثمر به مناسبت روز درختکاری در این استان خبر داد.

علی‌اصغر جلالی در نشست هماهنگی هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و روز درختکاری اظهار کرد: همه گونه های درختی آماده توزیع در نهالستان های منابع طبیعی این استان تهیه و تولید شدند.

وی با بیان اینکه هر ساله در هفته منابع طبیعی توزیع رایگان نهال صورت می‌گیردتصریح کرد: این نهال ها علاوه بر مرکز استان در هفت شهرستان دیگر نیز از سوی منابع طبیعی شهرستان ها توزیع خواهد شد.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان، با بیان اینکه نهال های آماده توزیع از تنوع گونه ای خوبی برخوردارند اضافه کرد: در مجموع 17 نوع گونه در هفته منابع طبیعی در سطح استان توزیع می شود که زبان‌گنجشک، اقاقیا، زیتون‌تلخ، بادام وحشی، سنجد، کاج،چندین گونه سرو و از جمله سرو خمره‌ای، سرو تهران، سرو شیراز واز جمله این گونه ها هستند.

جلالی با بیان اینکه منابع طبیعی موظف به تولید نهال های غیرمثمر است گفت: این گونه ها همگی با شرایط اقلیمی و آب و هوای استان سازگاری دارند.

وی از توزیع این نهال ها در بین مردم و دستگاه های متقاضی خبر داد و افزود: دستگاه ها می توانند با درخواست رسمی از منابع طبیعی استان نهال مورد نیاز خود را اعلام کنند.

معاون فنی اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان سمنان خواستار مشارکت مردم در درختکاری و کمک به بهبود فضای سبز در هفته منابع طبیعی شد و گفت: اجرای طرح های مرتبط با منابع طبیعی بدون مشارکت مردم توفیق چندانی به بار نخواهد داشت.

برچسب ها: اصله ، نهال ، سمنان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی