احداث و بهره برداری از 12 پارک جیبی در سطح شهر تا پایان سال جاری
کد خبر: 946082
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003y7O
تاریخ انتشار: ۲۹ بهمن ۱۳۹۷ - ۱۶:۴۲
رئیس سازمان فضای سبز شهرداری گرگان
رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری گرگان از احداث و بهره برداری 12 پارک جیبی تا پایان سال جاری خبر داد

یحیی ستوده نیا اظهار کرد: پارکهای جیبی به عنوان پارک‌های کوچک شناخته می‌شوند که فضاهای باز شهری در مقیاس کوچک هستند، فضاهای کوچکی که توسط ساختمان‌های تجاری یا خانه‌ها احاطه شده و بافت متراکم شهری را از هم جدا می کنند.

وی ادامه داد: این پارک‌های کوچک به عنوان پارک‌های محله‌ای کوچک مقیاس عمل کرده و گستره ای از نیازها را برطرف می کنند که عملکردها در این پارک‌ها شامل رویدادهای کوچک مانند زمین بازی برای کودکان، فضای استراحت یا ملاقات دوستان یا مکان خوردن غذا است.

رئیس سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری شهرداری گرگان تاکید کرد: این پارکها می توانند پناهگاهی در برابر شلوغی های شهر و همچنین مکانی برای استراحت و تمدد اعصاب باشند و چهار ویژگی کلیدی این پارک‌ها عبارتند از در دسترس بودن ، کمک به مشارکت عمومی ، ایجاد فضایی راحت و امن ، ایجاد مکانی اجتماعی جهت پاسخگویی به نیازهای ساکنین محله که سعی ما بر این است بتوانیم در این راستا موفق عمل کنیم.

ستوده‌نیا افزود: در ایام دهه مبارک فجر دو پارک جیبی در محلات رسالت 3 و شهرک امام 8 مورد بهره برداری قرار گرفت و در حال حاضر سه پارک جیبی در محلات بویه 5،حافظ 2 و رسالت 10 در مراحل نهایی عملیات احداث و بهره برداری بوده و احداث دو پارک دیگر در محلات رسالت 48 و اوزینه در دستور کار این سازمان با مشارکت معاونت امور زیربنایی و حمل و نقل و ترافیک قرار دارد.

ستوده نیا در پایان ضمن تشکر از شکیبایی شهروندان فهیم گرگانی درخصوص تحمل اختلالات احتمالی ناشی از انجام عملیات عمرانی در زمان اجرای پروژه‌ها، گفت: با توجه به رویکرد شهرداری گرگان در خصوص افزایش سرانه فضای سبز شهری و توزیع متوازن امکانات رفاهی در سطح شهر و همچنین گام برداشتن به سوی ایجاد شهر دوستدار کودک، شهرداری گرگان تمام تلاش خود را برای احداث و بهره برداری از 12 پارک جیبی که بیشترین تأکید آن بر ایجاد فضای مخصوص کودکان و نصب مجموعه‌های بازی در آنها است، تا پایان سال 97 انجام خواهد داد.

وی ابراز امیدواری کرد که با تأمین زمین مورد نیاز و اعتبارات کافی، تعداد این پارکها تا پایان سال آینده به 40 پارک  افزایش خواهد یافت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین