کد خبر: 917000
تعداد نظرات: ۳ نظر
تاریخ انتشار: ۲۰ تير ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۵
رئیس فراکسیون امید تهدید کرد
عارف: استیضاح و حتی سؤال از رئیس‌جمهور حق مجلس است و بسیار هم خوب است، اما هنوز سؤال در دستور کار فراکسیون‌ها قرار نگرفته است. ممکن است که روزی بخواهیم از رئیس‌جمهور سؤال کنیم، اما طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس‌جمهور به هیچ وجه، در دستور کار ما نبوده است
رئیس فراکسیون امید می‌گوید نظر فراکسیون امید این است که شخص رئیس جمهوری برای افزایش کارایی تیم اقتصادی دولت اقداماتی را انجام دهد، اگر به هر دلیلی ایشان صلاح ندید، مجلس وظیفه خود را انجام خواهد داد. هم اکنون چند استیضاح در دست بررسی قرار گرفته است.
دو روز پیش هم مصطفی کواکبیان، نماینده مردم تهران و عضو فراکسیون امید مجلس با اشاره به ضرورت تغییر برخی از اعضای خسته و ناکارآمد و بی‌انگیزه دولت گفته بود: نمی‌دانم چرا آقای روحانی اصرار دارد که حتماً مجلس دست به کار شود و خودش اقدامی نمی‌کند؟ وی همچنین خردادماه گذشته در اظهار نظری ضمن انتقاد از وضع موجود اقتصاد کشور گفته بود: خجالت می‌کشم بگویم از این دولت با چنین وضعیت اقتصادی حمایت کردم.
دکتر محمدرضا عارف روز گذشته در نشستی خبری با اصحاب رسانه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه کدام‌یک از وزارتخانه‌ها نیازمند تغییر است، گفت: آنچه قطعی است، ما تحرک جدی‌تری در بخش اقتصادی دولت نیاز داریم. در این مسیر، نامه‌ای را ۲۰۰ نفر از نمایندگان مجلس برای ترمیم تیم اقتصادی دولت، امضا کردند. عارف گفت: نظر فراکسیون امید این است که روحانی خودش برای افزایش کارایی تیم اقتصادی اقداماتی را انجام دهد. اگر به هر دلیلی ایشان صلاح ندید، مجلس وظیفه خود را انجام خواهد داد. الان چند استیضاح در دست بررسی قرار گرفته است.

می‌خواهیم تأثیرگذار باشیم نه قهرمان روزنامه‌ها
عارف با اشاره به اظهارنظر خبرنگار روزنامه ایران که ذوالنور نماینده مجلس و نهاد مجلس را به دروغ‌پردازی متهم کرد، گفت: استفاده از این عبارات که مجلس را مرکز دروغ‌پردازی علیه کشور می‌دانید، قبول ندارم. این عبارات را باید کنار بگذاریم. عارف تأکید کرد: باید بپذیریم که نمایندگان مجلس به استناد قانون اساسی، حق دارند در همه امور اظهار نظر کنند. متأسفانه آستانه تحمل ما پایین آمده است. نماینده‌ای به جای اینکه صحبت برادرش را نقد کند، می‌گوید این‌ها سربازان ترامپ هستند. آیا این اخلاق است؟ رئیس فراکسیون امید اضافه کرد: شما در روزنامه‌ای هستید که باید دولت را نمایندگی کنید. نباید به چنین مسائلی بپردازید. اگر هرکدام از نمایندگان صحبتی کردند، ما پاسخ می‌دهیم. وی گفت: فراکسیون امید فعال است. رویکرد ما آرامش و تأثیرگذاری و به نتیجه رسیدن است. یک راه این است که از تریبون‌ها برای شما تیتر درست کنیم و فردایش به قهرمان تبدیل شویم، اما رویکرد دیگر، تأثیرگذاری است.

ممکن است از رئیس‌جمهور سؤال کنیم
عارف درباره برخی شائبه‌ها مبنی بر حمایت فراکسیون امید از طرح عدم کفایت رئیس جمهور گفت: موضع ما نسبت به دولت آن‌قدر واضح و شفاف است که اصلاً نیازی به بیانیه و موضع‌گیری نمی‌بینیم. موضع ما نسبت به دولت، حمایت همراه با نقد مشفقانه است. رئیس فراکسیون امید تأکید کرد: استیضاح و حتی سؤال از رئیس‌جمهور حق مجلس است و بسیار هم خوب است، اما هنوز سؤال در دستور کار فراکسیون‌ها قرار نگرفته است. ممکن است که روزی بخواهیم از رئیس‌جمهور سؤال کنیم، اما طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس‌جمهور به هیچ وجه، در دستور کار ما نبوده است. وی تأکید کرد: نماینده‌ای که مطلبی در این باره گفت، با فراکسیون امید در ارتباط است، اما اگر عضو فعال فراکسیون هم باشد، موضع‌گیری‌هایش فردی است و با موضع‌گیری سازمانی متفاوت خواهد بود. وی در عین حال گفت: اعتقاد ما این است که پشت پرده سؤال از رئیس جمهوری انگیزه‌های سیاسی است؛ اگر انگیزه سیاسی نباشد و انگیزه‌های دیگر وجود داشته باشد از آن استقبال می‌کنیم.

«سازندگی» سردمدار اختلاف در جریان اصلاحات
بخش دیگری از نشست خبری عارف به مواجهه وی با خبرنگار روزنامه سازندگی گذشت. جایی که عارف در پاسخ به سؤال خبرنگار روزنامه سازندگی (ارگان مطبوعاتی حزب کارگزاران) که گفت، نظر شما درباره ورود بوروکرات‌های محافظه‌کار به جریان اصلاحات که اتفاقاً برخی شما را هم جزو همین محافظه‌کاران می‌دانند، چیست پاسخ داد: متأسفانه سردمدار این صحبت‌ها روزنامه شماست، جای دیگر هیچ خبری نیست. ایجاد اختلاف در جریان اصلاحات، هیچ بهره‌ای برای هیچ کسی ندارد. هیچ اصلاح‌طلبی از پشت کوه پایین نیامده است. رفتار و کردار حداقل نسل اولی‌ها، قبل و بعد از انقلاب، کاملاً مشخص است.

درباره نقش حضرتی در انتخاب شهردار حرفی نمی‌زنم
عارف در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود عارف، حضرتی و علیجانی روی انتصابات شهرداری تهران تأثیرگذار هستند گفت: درباره آقای حضرتی حرفی نمی‌زنم، چون به هر حال ایشان هم حزبی شهردار است، اما درباره آقای علیجانی، این مسئله را تکذیب می‌کنم. وی همچنین درباره برخی اظهارات که می‌گویند عبدالله نوری جایگزین عارف در شورای عالی خواهد شد، گفت: دموکرات‌ترین سازوکار را شورای عالی دارد.
وی افزود: رئیس شورای عالی توسط خود اعضا انتخاب می‌شود. در دوره اول هم من گفتم اگر جمع بخواهد من رئیس می‌شوم. اینکه از بیرون بگویند رئیس چه کسی باشد، این‌طور نیست. پس از رسیدن به اجماع پیرامون اعضای حقوقی شورای عالی، فعالیت‌های دوره سوم شورا آغاز خواهد شد.

اصلاح‌طلبان در عملکرد دولت سهیم هستند
رئیس فراکسیون امید با اشاره به موضع اصلاح‌طلبان نسبت به دولت گفت: اگر ما از دولت حمایت می‌کنیم، حمایت برای پاسخگویی مطالبات و برنامه‌هاست. دولت، مورد حمایت اصلاح‌طلبان است و ما سهیم هستیم؛ ما مانند اصولگرایان نیستیم که وابستگی‌های آقای احمدی‌نژاد را انکار کنیم. نقد و پیگیری جدی داریم تا کارایی دولت افزایش پیدا کند. رئیس فراکسیون امید درباره عدم ورود فراکسیون امید به مسائل و مشکلات اقتصادی به رغم تشکیل کمیته‌ای برای رفع حصر در روز‌های ابتدایی مجلس دهم اظهار کرد: علت تشکیل کمیته رفع حصر در همان ماه‌های اول مجلس دهم مطالبه مردمی از فراکسیون امید بود. اولویت اصلی ما مسائل اقتصادی است و در همین راستا کمیته اقتصادی با حضور حدود ۹ نفر از نمایندگان و برخی کارشناسان اقتصادی تشکیل شد. وی تصریح کرد: در این کمیته درباره برون‌رفت از شرایط اقتصادی کشور بحث و تبادل‌نظر می‌شود. علاوه بر این، کمیته دیگری در بنیاد امید ایرانیان برای رسیدن به راه‌حل‌های اقتصادی تشکیل شده است.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۳
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۸:۱۵ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
برووووو
میرزا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۸:۴۹ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
ایکاش روزی برسد که :
همه قوا ؛ و همه مسؤولان ؛ و همه خادمین ملت ؛ و.... به وظیفه و تکلیف خود عمل نمایند .
اگر چنین بشود ؛ اسلام واقعی پیاده خواهد شد .
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۱:۱۴ - ۱۳۹۷/۰۴/۲۱
0
0
آقای عارف خواب تشریف داشتن تازه بیدار شدن هنوز لود نشدن مزاح می فرمایند شکر می خورن با چایی اضافه
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار