تامین هزینه ساخت اسکله خورخان شهرستان دیر توسط وزارت نفت
کد خبر: 909098
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003oUs
تاریخ انتشار: ۰۶ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۷
رئیس اداره شیلات شهرستان دیر خبر داد:
عقیل امینی با اشاره به ساخت اسکله خورخان بردخون گفت: این اسکله با اعتبارات وزارت نفت ساخته می‌شود و تاکنون ۵۵ میلیارد ریال تخصیص یافته است.

وی به مشخصات فنی اسکله خورخان دیر پرداخت و با اشاره به طول 145 متری موج شکن اسکله بیان کرد: مسیر دسترسی اسکله صیادی خورخان دیر به طول 140 متر و مساحت اسکله شناور برای پهلوگیری قایق‌های صیادی 750 متر مربع است.

رئیس شیلات شهرستان دیر با اشاره به پسکرانه اسکله صیادی خورخان خاطر نشان کرد: این پسکرانه برای ساخت تاسیسات پشتیبانی اسکله، ساختمان اداری و سرویس‌های بهداشتی و سایبان برای تخلیه صید، و انبار نگه‌داری تجهیزات  تخصیص یافته است.

امینی از تخصیص 55 میلیارد ریال برای اجرای اسکله خورخان دیر خبر داد و تصریح کرد: اسکله صیادی خورخان بردخون دیر با اعتبارات وزارت نفت و شیلات استان بوشهر ساخته می‌شود که برای اجرای آن تاکنون 55  میلیارد ریال پرداخت شده است.

وی با تاکید بر تسریع تکمیل این پروژه تصریح کرد: بر اساس برنامه زمان‌بندی اسکله صیادی خورخان بردخون دیر تا پایان امسال تکمیل می‌شود.

رئیس شیلات شهرستان دیر با اشاره به وجود بیش از 73 فروند قایق صیادی در بردخون افزود: با تکمیل پروژه اسکله صیادی خورخان، یکی از مطالبات مردم بردخون در ایجاد زیرساخت‌های معیشتی تامین می‌شود.

امینی بیان کرد: عملیات شمع‌کوبی اسکله خورخان بردخون تا هفته دولت امسال تکمیل و افتتاح می‌شود.

وی با بیان این که تأسیسات بندری اسکله خورخان بعد از آماده‌سازی فاز نخست اسکله احداث می‌شود، افزود: فاز دوم و ادامه تکمیل اسکله با توجه به این که با شرایط جوی ارتباط زیادی ندارد سریع‌تر انجام می‌شود و در این زمینه مشکلی ایجاد نمی‌شود.

رئیس شیلات شهرستان دیر به مشکلات صیادان پرداخت و افزود: قایق‌های صیادی مستقر در منطقه خورخان در موقع جزر برای رفتن به دریا و موقع تخلیه محصول صید شده خود دچار مشکلات زیاد هستند.

امینی از فعالیت بیش از 400 صیاد در بردخون خبرداد و خاطر نشان کرد: اکنون 73 قایق صیادی و بیش از 20 قایق تفریحی در این بندر فعالیت دارند،که با تکمیل پروژه اسکله صیادی خورخان، 8 تا 10 لنج صیادی می‌توانند در مواقع اضطراری پهلو بگیرند.

وی  با بیان اینکه اعتبار مورد نیاز ساخت اسکله خورخان را شیلات استان بوشهر و وزارت نفت تامین می‌کنند افزود: وزارت نفت مشکلی برای اختصاص اعتبار نداشته و شیلات هم تلاش می‌‎کند مبلغ مورد نظر را به موقع اختصاص دهد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی