حفظ و گسترش فضای سبز شهری از اولویت های مهم معاونت عمرانی است
کد خبر: 902660
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mp2
تاریخ انتشار: ۳۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۱
محمدحسین اسحقی در جلسه مشترک با سازمان پارکها شهرداری تبریز؛
معاون فنی و عمرانی شهرداری در جلسه مشترک با مدیرعامل سازمان پارکها و زیباسازی شهرداری تبریز بر حفظ و گسترش فضای سبز در اجرای پروژه های عمرانی تاکید کرد.

محمدحسین اسحقی در این جلسه که با حضور عبدالله تقی پور عضو شورای اسلامی شهر تبریز و موقری معاون دادستان عمومی و انقلاب تبریز برگزار شد، با اشاره به اثرات فضای سبز در شهر گفت: مهم ترین اثرات فضای سبز در شهرها کاهش آلودگی هوا، تلطیف هوا و جذب گرد و غبار است که مجموعه این اثرات وجود فضای سبز و حفظ و گسترش آن را در شهرها اجتناب ناپذیر می کند.

وی ادامه داد: با برنامه ریزی های هدفمند و قانونمند و با پرهیز از هرگونه اقدام شتاب زده، احساسی و غیرکارشناسی، می توان گام های موثری در جهت حفظ و افزایش فضای سبز شهرتبریز برداشت.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز، مشاركت شهروندان در افزايش سرانه فضاي سبز شهري را از عوامل موثر در افزايش  سرانه فضاي سبز دانست و اظهار داشت: شهروندان با کاشت درخت در خانه خود میتوانند نقش موثری در افزایش سرانه فضای سبز شهری داشته باشند .

وی با بیان اینکه در برنامه ریزی بودجه باید سیاست مدونی جهت افزایش فضای سبز صورت گیرد، افزود: فضای سبز باید در مکان هایی احداث شود که مراقبت از آن  به سهولت انجام شود و همچنین در  نزدیکی مسیر های رفت و آمد وسایط نقلیه نباشد تا آسیبی به درختان وارد نشود.

وی در ادامه گفت: در بحث آبیاری فضای سبز نیز، به منظور استفاده بهینه از منابع آبی موجود در شهر و همچنین اصلاح الگوی مصرف باید تدابیر لازم اتخاذ شود.

اسحقی افزود: با ساماندهي و احياي قنوات و احداث مخازن ذخيره آب هاي جاري آبياري فضاي سبز به سهولت صورت خواهد گرفت.

معاون فنی و عمرانی شهرداری تبریز، توسعه فضای سبز در شهر را از مهمترین و ضروری ترین مسائلی دانست که باید از سوی همگان مورد توجه جدی قرار بگیرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار