پارک فناوری سلامت در اصفهان راه اندازی می گردد
کد خبر: 901900
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mcm
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۴
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان:
دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با دریافت مجوز از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، پارک فناوری سلامت را در اصفهان راه اندازی می کند، این مجموعه می تواند بستری برای حضور نخبگان جوان در رشته های مختلف حوزه سلامت و در قالب مؤسسه های شتاب دهنده و مراکز رشد باشد.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان خانم دکتر طاهره چنگیز رئیس دانشگاه علوم پزشکی اظهار داشت: با پوشش ۵۰ درصدی مراجعه کنندگان برای دریافت خدمات اولیه به نظام سلامت روبرو هستیم که بر اساس چشم انداز ترسیم شده، در سال جاری این رقم ۲۰ درصد افزایش می یابد.

وی توسعه آموزش در حوزه بین الملل و جذب دانشجویان غیرایرانی را یکی از برنامه های امسال دانشگاه علوم پزشکی عنوان نمود و افزود: شمار دانشجویان خارجی در دانشگاه به تعداد انگشتان یک دست است اما امسال در ورودی اول این رقم را به بیش از ۱۰۰ دانشجو می رسانیم.

رییس دانشگاه ادامه داد: نقشه درمان استان در دست تدوین است و امسال تکمیل خواهد شد تا بر اساس آن توزیع منطقی امکانات، تجهیزات و متخصص انجام شود و از این طریق شاهد اثربخشی بیشتر نظام سلامت برای مردم باشیم.

دکتر چنگیز با تاکید بر اینکه تاکنون ظرفیت خاصی در بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی اصفهان در حوزه گردشگری درمان ایجاد نکرده ایم، تصریح کرد: بسیاری از افراد غیر ایرانی در مراکز زیر مجموعه دانشگاه خدمات دریافت می کنند که باید این روند ساماندهی شود.

وی در پایان بیان نمود:  ما در موضوع واگذاری مسئولیت به بخش خصوصی هستیم و باید فضا و شرایط را مهیا کنیم تا بخش خصوصی و مراکز درمانی خیریه بتوانند از بازار گردشگری درمان استفاده کنند.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار