هندوانه باز هم روي دست كشاورزان ماند
کد خبر: 901871
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mcJ
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۰:۳۴

رئيس اتحاديه بارفروشان تهران گفت: كشاورزان چابهاري كه محصول آنها با هزينه زياد و قيمت كم به بازار مي‌رسد، در بد‌ترين شرايط به سر مي‌برند و اين كاشت برايشان هيچ سودي نداشته و بايد اطلاع‌رساني براي كاشت محصول به آنها مي‌شد تا به اين ميزان زمين‌ها را زيربار كشت هندوانه نبرند و در اين شرايط بحران آب و خشكسالي اين ميزان آب را براي كاشت هندوانه هدر ندهند.
حسن صابري، رئيس اتحاديه بارفروشان تهران در گفت‌وگو با «ايلنا»، درخصوص وضعيت هندوانه اظهار كرد: قيمت هندوانه بسيار بد گزارش شده است. اين محصول در ميادين به كيلويي ۵۰۰ تومان رسيده، در حالي كه ۳۰۰تومان هم هزينه حمل‌و‌نقل آن است و صرفه توليد و فروش را ندارد. وي افزود: مسئولاني كه ادعا مي‌كنند هر هندوانه حدود ۳۰۰ ليتر آب مصرف مي‌كند، چرا اجازه توليد بي‌رويه اين محصول را مي‌دهند تا به اين صورت به بازار عرضه شود كه به خاطر توليد بالا به نازل‌ترين قيمت خريد و فروش شود.
صابري در ادامه تصريح كرد: هندوانه بالغ بر يك هفته در بازار مي‌ماند و خريداري براي اين حجم از محصول وجود ندارد و محصولات نامرغوب هم به گاوداري‌ها انتقال داده مي‌شود.
رئيس اتحاديه بارفروشان تهران در رابطه با قيمت اين محصول در ميادين ميوه و تره‌بار خاطرنشان كرد: هندوانه مرغوب و جداسازي شده در بالا‌ترين قيمت هر كيلو۷۰۰ تومان به فروش مي‌رسد و به صورت درهم ۵۰۰ تومان فروخته مي‌شود.
صابري با اشاره به وضعيت كشاورزان چابهاري گفت: كشاورزان چابهاري كه محصول آنها با هزينه زياد و قيمت كم به بازار مي‌رسد، در بد‌ترين شرايط به سر مي‌برند و اين كاشت برايشان هيچ سودي نداشته است. بايد اطلاع‌رساني براي كاشت محصول به آنها مي‌شد تا به اين ميزان زمين‌ها را زيربار كشت هندوانه نبرند و در اين شرايط بحران آب و خشكسالي اين ميزان آب را براي كاشت هندوانه هدر ندهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار