توصیه وزیر بهداشت برای خرید‌های بیمه سلامت
کد خبر: 901116
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003mQ8
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۳
وزیر بهداشت، گفت: فرهنگ بیمه کشور باید ارتقا یافته و ساز و کاری تعبیه گردد که پرداخت حق بیمه و مالیات سلامت به درستی صورت گیرد.
 
مهر،:سید حسن هاشمی در دیدار نوروزی خود با مدیران و پرسنل سازمان بیمه سلامت ایران افزود: موضوع بیمه، موضوع بسیار مهمی است و ما باید یاد بگیریم که در این حوزه چه اقدامی انجام دهیم و شرکای کاری و دانشگا‌ها را نیز با خود همراه کنیم. مدیریت در هزینه و کیفیت، اولویت اقداماتی است که باید در بیمه سلامت مورد توجه قرار گیرد.

وی اذعان داشت: لازم است برای جلوگیری از خدمات غیر ضروری، بازنگری و بحث الکترونیکی شدن فعالیت‌ها را با سرعت و دقت کافی دنبال کرد.

هاشمی اظهار کرد: برای جلوگیری از اقدامات سلیقه‌ای بیمه ها، باید این حوزه را از نظر علمی مجهز کرد و این موضوع باید از بیمه سلامت آغاز و به سایر بیمه‌های درمانی کشور تسری یابد؛ بنابراین لازم است تا این سازمان با بهبود ارائه کیفیت خدمات بتواند کاستی‌های خود را جبران کرده و از تجربه دیگر کشور‌ها بهره‌مند شود تا بتوانیم به سمت تشکیل سازمانی قدرتمند حرکت کنیم.

وی خاطر نشان کرد: بودجه‌ای که به سازمان بیمه سلامت ایران اختصاص داده شده است واقعی نیست. یکی از گرفتاری‌های مهم بیمه این است که ماموریت‌هایی برایش تعریف می‌شود که هزینه آن بیش از اعتبار در نظر گرفته شده است. با وجود این، بسیارامیدوارم که با حمایت دولت و مجلس بتوان طی چند سال آینده به اهدافمان دست یابیم وهمچنین امیدواریم سال ۹۷ سازمان بیمه سلامت نسبت به بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته شده است، تا حد امکان بدهی نداشته باشد.

وزیر بهداشت، گفت: باید در ارائه خدمات غیر ضروری بازنگری گردد و بحث الکترونیکی شدن فعالیت‌ها با سرعت و دقت کافی دنبال شود.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار