کد خبر: 827185
تاریخ انتشار: ۲۲ آذر ۱۳۹۵ - ۲۲:۰۰
فرمانده کل‌سپاه: خصومت دشمنان انقلاب با بسیج بیشتر شده است / با پايان يافتن حضور هفت ساله سردار محمدرضا نقدي در سازمان بسيج مستضعفين و همزمان با انتصاب سردار غلامحسين غيب‌پرور به رياست اين سازمان توسط مقام معظم رهبري، روز گذشته مراسم توديع رئيس پيشين و معارفه رئيس جديد سازمان بسيج مستضعفين برگزار شد...
با پايان يافتن حضور هفت ساله سردار محمدرضا نقدي در سازمان بسيج مستضعفين و همزمان با انتصاب سردار غلامحسين غيب‌پرور به رياست اين سازمان توسط مقام معظم رهبري، روز گذشته مراسم توديع رئيس پيشين و معارفه رئيس جديد سازمان بسيج مستضعفين برگزار شد؛ جلسه‌اي که در آن چهره‌هاي مختلف سياسي، فرهنگي و نظامي همچون غلامحسين محسني‌اژه‌اي معاون اول قوه قضائيه، سردار سلامی جانشین فرمانده سپاه، سردار شیرازی رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا، سردار حاجی‌زاده فرمانده نیروی هوافضای سپاه، مسعود اوحدی مشاور معاون اول رئیس‌جمهور، امیر محمودی معاون اجرایی ارتش، اسماعیل کوثری، مجتبی رحماندوست، سیدمهدی هاشمی، علی‌اصغر زارعی نمایندگان سابق مجلس، زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس، کوچکی‌نژاد نماینده رشت و نایب‌رئیس فراکسیون محیط زیست، سردار نجات و محمدحسین صفارهرندی حضور داشتند.
‌ 
خصومت دشمنان انقلاب با بسیج بیشتر شده است
در ابتداي اين جلسه، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، طی سخنانی عنوان کرد که دشمنی‌های دشمنان داخلی و انقلاب علیه بسیج به شدت بیشتر شده و این خصومت در حال افزایش است.
وی همچنين در ادامه افزود: دشمنی دشمنان هرچند که به صورت نرم صورت می‌گیرد، ولی بسیار سخت است و برای اینکه درست عمل کنیم نیاز به هیئت‌های اندیشه‌ورز داریم. سرلشکر جعفری با بیان اینکه عرصه خدمات‌رسانی به محرومین در بسیج چند سالی رو‌ به فزونی گذاشته است، ادامه داد: تشکیل هیئت‌های اندیشه‌ورز تأمین‌کننده نیاز قطعی بسیج است، چراکه در مقطع حساسی هستیم که انقلابی بودن و عمل انقلابی کردن کار پیچیده و سختی است. فرمانده سپاه تصریح کرد: هرچه از انقلاب می‌گذرد، بسیجی ماندن و بسیجی عمل‌کردن پیجیده‌تر شده و ما شاهد ریزش افرادی بودیم که بعضاً اصلاً چنین انتظاری از آنها نمی‌رفت. سرلشکر جعفری ادامه داد: برای محسوس بودن اثرگذاری بسیج ناچاریم از تفکر راهبردی بهره ببريم و روی اقدامات راهبردی متمرکز شویم. وی اظهار داشت: امروز بسیج سه هویت متفاوت دارد که شامل «عمل کلی بسیج در سراسر کشور با عنوان ستاد سازمان بسیج»، «ستاد تخصصی بسیج» و «ستاد انجام مأموریت جنگ سپاه از طریق بسیج» می‌شود.
‌ 
خشنودي فرمانده کل قوا از اقدامات سردار نقدي در بسيج
همچنين سردار محمد شیرازی، رئیس دفتر نظامی فرمانده معظم کل قوا نيز در اين مراسم، با اشاره به دستورات رهبر انقلاب درباره بسیج، گفت: درخصوص اوامر رهبر معظم انقلاب درباره بسیج، به برخی ابعاد توجه شده و اقداماتی هم صورت گرفته، اما آنچه قابل احصا نیست، اثر وضعی است. وی ادامه داد: وقتی رهبری می‌فرمایند بسیج دهها میلیونی، این صحبت، اشاره به ظرفیت عظیمی دارد که باید محقق شود. شیرازی افزود: هر مدیر بسیجی که بر سر کار آمده، محکم و به خوبی عمل کرده، اما هنوز خیلی کارها بر زمین مانده است. رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا تصریح کرد: بنا بر فرموده رهبر معظم انقلاب، ظرفیت عظیم اربعين باید به منصه ظهور برسد. شیرازی خاطرنشان کرد: کارهای فرهنگی را نمی‌توان در نمایشگاه نشان داد و مردم باید اثربخشی آن را ببینند. وی گفت: سازوکار بسیج باید متناسب با خودش باشد و آنگونه که انتظار می‌رود، اجرا شود. رئیس دفتر فرمانده معظم کل قوا با اشاره به عملکرد سردار نقدی در هفت سال ریاست سازمان بسیج گفت: حضرت آقا فرمودند سردار نقدی انصافاً فعال است و یا در جای دیگر گفتند به سردار نقدی بگویید من از کارهای شما در بسیج خشنودم. ایشان همچنین فرمودند که سردار نقدی در اوقات سخت، واقعاً کمک کرد.
‌ 
تعامل بسیج با دستگاه‌هاي همسو با اهداف انقلاب و رهبری
سردار غلامحسین غیب‌پرور، رئیس جديد سازمان بسیج مستضعفین هم طی سخنانی در مراسم معارفه خود به عنوان رئیس این سازمان اظهار داشت: هیچ‌گاه فکر نمی‌کردم زمانی این شایستگی را پیدا کنم که مورد خطاب مستقیم مولایم قرار بگیرم. هرچه بگوییم فلانی اینجا یا آنجا بوده اما آقا راضی نباشد، فایده‌ای ندارد. وی گفت: لازم است تشکر کنم از برادر عزیزم سردار نقدی و شهادت می‌دهم به صبر و اخلاق نیکو، ولایتمداری، انقلابی بودن و تلاش بی‌وقفه ایشان در بسیج. غیب‌پرور‌ افزود: سردار نقدی برادری مدیر و اهل مشورت است و کارهای زیربنایی مهمی در بسیج انجام داد. وی گفت: با اراده حضرت آقا، اکنون نوکری بسیجیان در سطحی وسیع‌تر به بنده محول شده و در حکم ایشان مواردی بیان شده است که ما انجام آنها را برای خود یک تکلیف می‌دانیم و  این موارد حجت شرعی برای ماست. غیب‌پرور یکی از اولویت‌ها را تعامل بین اقشار بسیج دانست و افزود: ما مجمع الجزایر نیستیم بلکه ظروف مرتبط هستیم که باید آن را تقویت کنیم. رئیس سازمان بسیج مستضعفین با بیان اینکه در بسیج نیازمند آسیب‌شناسی دائم و مستمر هستیم، تصریح کرد: بحث صالحین باید در مسیر کیفی شدن و تعمیق حرکت کند تا این کار مبارک ادامه داشته باشد. وی تأکید کرد: بسیج اهل تعامل با همه دستگاه‌هایی است که در راستای اهداف انقلاب و رهبری حرکت کنند. سردار غیب‌پرور، تحقق تمدن نوین اسلامی را امری ممکن دانست و گفت: اقدامات ما باید اثر راهبردی داشته باشد تا کارها مثمر ثمر شود. وی خاطرنشان کرد: با پشتوانه بسیج است که ما توانستم در چند میدان بایستیم و اگر امروز در مقابل جریانات ضدانقلاب و معاند، ایستادیم و حرف می‌زنیم به پشتوانه انقلاب و بسیجیان است. سردار غیب‌‌پرور در پایان گفت: انقلاب اسلامی، امام و رهبری فجر صادقی هستند برای آن خورشیدی که قرار است زمین را از عدل پر کند و وای به حال من که اگر در فجر صادق خواب باشم. بعضی‌ها هم هستند که نمازشان قضا می‌شود، خداکند ما جزو آنها نباشیم.
‌ 
فتنه و انحراف راه پيشرفت را در تسليم به امريکا جست‌وجو مي‌کند
سردار محمدرضا نقدی، معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و رئیس سابق سازمان بسیج نيز طی سخنانی در مراسم تودیع خود، با بیان اینکه هیچ‌کس جز امام(ره) و رهبر معظم انقلاب، بسیج را به درستی نشناخت، اظهار داشت: بسیج عصاره فضایل یک ملت و چکیده همه نیکی‌هاست و حضرت امام(ره) در پایان جنگ، مسئولان را به استفاده از ظرفیت بسیج توصیه کرد. وی با بیان اینکه بسیج در طول مسیر انقلاب همواره به وظایف خود عمل کرد، افزود: اگر دولت معتقد به بسیج باشد، ظرف سه تا پنج سال، صادرات محصولات کشاورزی دو برابر می‌شود. نقدی همچنین درخصوص اعلام رضایت رهبری از عملکرد وی گفت: خشنودی حضرت آقا همان چیزی است که می‌توانم روز حشر آن را ارائه دهم. معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه در بخش دیگری از سخنان خود گفت: هدف فتنه و انحراف این بود که بگوید  راه پیشرفت ما، تسلیم در برابر امریکاست و ترفندهای گوناگونی را هم برای قانع کردن مردم به کار بردند. سردار نقدی تصریح کرد: امروز هر سفیهی هم می فهمد که تعامل با امریکا نه تنها منفعت ندارد بلکه همه‌اش خسران‌ است. وی ادامه داد: آقایان قول دادند که 2 میلیارد دلار پول ملت را از حلقوم امریکا بیرون می‌کشیم، اما امروز خبردار شدیم که 16 میلیارد دلار هم باید به حلقومشان بریزیم. معاون فرمانده سپاه تصریح کرد: دشمن موفق نشد حتی به اندازه یک کشور اروپایی از ایران برای تروریست‌ها یارگیری کند. سردار نقدی اظهار داشت: بیایید صف طولانی بسیجیان را برای اعزام به سوریه ببینید. معاون فرمانده سپاه تأکید کرد:  بسیج در سال‌های پیش‌رو قدم‌های بزرگ‌تری را به جلو برخواهد داشت و من نیز هر کجا که باشم، در خط مقدم مبارزه با امریکا خواهم بود. وی در پایان گفت: من از همسرم  که سختی‌های کارم را توأم با زخم زبان‌ها تحمل کرد، حلالیت می‌طلبم و همه اجرم را به او تقدیم می‌کنم.
‌ 
استکبارستیزی را با سردار غیب‌پرور‌ ادامه خواهیم داد
در نهايت، سردار علی فضلی، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین، طی سخنان کوتاهی در اين مراسم، با بیان اینکه اخلاص خمیرمایه بسیج است، اظهار داشت: بهترین تقدیر برای سردار نقدی مروری بر تعابیر حضرت آقا در احکام انتصاب است. فضلی ادامه داد: سردار نقدی دشمن‌شناسی و استکبارستیزی را از ولایت آموخت و روش و منش ایشان در بسیج ماندگار بوده و هرچه زمان بگذرد موثرتر خواهد شد. وی ضمن تقدیر از «خانواده مجاهد» سردار نقدی افزود: از طرف خیل بسیجیان و نمایندگی ولی‌فقیه و براساس عهدمان با ولایت، استکبارستیزی را تحت فرماندهی غیب‌پرور ادامه خواهیم داد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار