کد خبر: 1238460
تاریخ انتشار: ۱۷ تير ۱۴۰۳ - ۰۸:۵۵
اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان گلستان :
استان گلستان در مدت‌زمان کوتاهی در صدور شناسه یکتا، از رتبه ۳۱ به رتبه چهارم رسیده و جزو استان‌های نخست کشور در بحث صدور این مجوز الکترونیکی است.

به گزارش جوان آنلاین به  گزارش روابط عمومی اداره کل امور اقتصادی و دارایی، روح ‌اله صلبی  مدیرکل اموراقتصادی ودارایی استان گلستان  اظهار کرد: صدور مجوز از طریق درگاه ملی مجوزها به‌عنوان یکی از اقدامات خوب دولت سیزدهم در راستای بهبود فرایند کسب‌وکارها از سال ۱۴۰۰ به بعد آغاز شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان افزود: شفاف ‌سازی فعالیت‌ها، کاهش هزینه و زمان و شناسائی قوانین مخل سرمایه‌گذاری از مزایای اخذ مجوز از درگاه ملی مجوزها است.
وی همچنین تصریح کرد: همه مجوزها بر اساس طرح تسهیل شروع کسب‌وکار، یا ثبت محور هستند که تا ۲۴ تا ۴۸ ساعت صادر می‌شوند مانند حوزه مشاغل خانگی که در استان گلستان بیشترین مجوزهای آن را بانوان دارند؛ و یا تایید محور هستند که احتیاج به استعلام‌های  بین دستگاهی دارند.
صلبی عنوان کرد: در استان گلستان در تبدیل شناسه‌های قدیمی به شناسه یکتا، ۱۶۲ هزار و ۴۹۲ درخواست ثبت شده است که از این تعداد، به ۱۲۴ هزار و ۹۰۵ مورد، مجوز صادر شده که ۷۹ هزار و ۹۱۸ آن به شناسه یکتا تبدیل شده است.
وی خاطرنشان کرد: تسهیلات بانکی و تخفیفات مالیاتی تنها شامل اصنافی که دارای شناسه یکتا باشند می‌شود و برای تمامی مجوزهای گذشته نیز باید شناسه یکتا صادر شود.
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی گلستان تصریح کرد: با اقدامات انجام‌شده، استان گلستان در مدت‌زمان کوتاهی در صدور شناسه یکتا، از رتبه ۳۱ به رتبه چهارم رسیده و جزو استان‌های نخست کشور در صدور این شناسه الکترونیکی است.
برچسب ها: کسب ، برتر ، یکتا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر