کد خبر: 1237220
تاریخ انتشار: ۱۰ تير ۱۴۰۳ - ۱۹:۴۸
تظاهرات حمایت از فلسطین در پاریس و شهر‌های دیگر فرانسه برگزار شد و معترضان توقف صادرات سلاح را به تل آویو خواستار شدند.

جوان آنلاین: تظاهرات حمایت از فلسطین در پاریس و شهر‌های دیگر فرانسه برگزار شد و معترضان توقف صادرات سلاح را به تل آویو خواستار شدند.

به گزارش صدا و سیما به نقل از شبکه الجزیره، مردم فرانسه با برپایی تظاهرات همچنین حمایت کشورشان را از تشکیل کشور مستقل فلسطینی و محکوم کردن جنایات اسرائیل خواستار شدند.

با وجودی که مردم فرانسه سرگرم تحولات کشورشان هستند و انتظار می‌رود راستگرایان تندرو در انتخابات زودهنگام پارلمانی این کشور به قدرت برسند، اما برای حمایت و اعلام همبستگی با ملت فلسطین در خیابان‌ها به برپایی تظاهرات اقدام کردند و بویژه سکوت جامعه جهانی را در برابر اتفاقات و تحولات غزه و مردم فلسطین محکوم کردند.

تصاویر قتل و کشتار و خونریزی در نوار غزه به شکلی گسترده در تظاهرات مردم فرانسه به نمایش درآمد و این بار فریاد‌ها برای محکوم کردن جنگ اسرائیل ضد ملت فلسطین در نوار غزه و درخواست برای توقف نسل کشی بلندتر شد. پیام تظاهرکنندگان فرانسوی این است که تعطیلات تابستانی باعث نشده که آنها از عزم خود برای اعلام همبستگی با ملت فلسطین عقب نشینی کنند.

یک شهروند فرانسوی گفت اگر شما (جامعه جهانی) جدی بودید تا به حال آتش بس را تحمیل کرده بودید. این مقدار کشتار و جنگ و نسل کشی وحشیانیه و تبعیض نژادی در زندانی با هوای آزاد به نام غزه انجام نمی‌شد. هیچکدام از شما برای توقف نسل کشی در غزه مداخله نکردید.

یک شهروند دیگر فرانسوی نیز افزود ما باید فریاد بزنیم. ما باید صدای فلسطینیان باشیم. ما هر روز صحنه‌های وحشتناکی را می‌بینیم. کودکانی را که سوزانده می‌شوند و والدینی که ترس و رعب بر چهره آنها نشسته است و به دنبال بچه‌های خود در زیر آوار‌ها می‌گردند؛ بنابراین باید ما بسیج شویم و صدای برادران و خواهران فلسطینی خود را به گوش جهانیان برسانیم.

این تظاهرکنندگان بی توجهی دولت شان را به جنگ اسرائیل ضد غیرنظامیان را در غزه محکوم و تاکید می‌کنند سکوت در برابر آنچه رژیم صهیونیستی انجام می‌دهد نمی‌تواند یک گزینه باشد بلکه آنها خواهان اعمال تحریم‌هایی ضد دولت تل آویو هستند.

این تظاهرات همچنین فرصتی بود تا تظاهرکنندگان از دولت فرانسه درخواست کنند کشور مستقل فلسطین را به رسمیت بشناسد و ارسال سلاح را برای رژیم اشغالگر متوقف کنند. آنها همچنین تقاضا کردند دولت پاریس موضعی آبرومندانه متناسب با موضع مردم کوچه و خیابان در قبال تحولات فلسطین اتخاذ کنند..

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار