کد خبر: 1225301
تاریخ انتشار: ۰۲ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در گفتگو با «جوان»:

جوان آنلاین: عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی معتقد است: مهم‌ترین راهکار دولت در زمینه تحقق شعار سال در حوزه ساخت مسکن، تأمین زمین و پرداخت تسهیلات است که دولت باید زمین رایگان را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهد تا مسکن بسازند و همچنین اعتبارات بانکی ذیل تسهیلات ساخت مسکن را نیز در اختیار آن‌ها قرار دهد، از همین رو ساخت مسکن با مشارکت مردم، رونق اقتصادی و همچنین اشتغال‌آفرینی بالایی دارد. 
 
فتح‌الله توسلی، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با «جوان» در مورد واگذاری زمین و دادن تسهیلات به مردم برای ساخت مسکن گفت: موضوع مسکن مطالبه و نیاز عمومی است. خواست مجلس، دستور رئیس‌جمهور و برنامه دولت برای ساخت یک‌میلیون مسکن است. ساخت مسکن بقیه بخش‌ها را فعال می‌کند و در تولید نقشی اساسی دارد. فعال‌شدن بخش مسکن ۴۰-۳۰ بخش دیگر از جمله کارخانه فولاد و شیشه و خیلی بخش‌های دیگر و مصالح را فعال می‌کند. 
وی اظهار کرد: رونق بخش مسکن در بحث اشتغال نقش بالایی دارد و قطعاً یکی از اولویت‌های مجالس یازدهم و دوازدهم بخش مسکن است. طبق قانون اساسی حکومت موظف است مسکن مردم را تأمین کند، اینکه چگونه تأمین کند به سیاست‌های دولت برمی‌گردد. 
دولت منابع لازم را برای ساخت این تعداد مسکن ندارد، برای این کار باید بخش‌های دیگر هم وارد کار شوند. 
توسلی تأکید کرد: مقام معظم رهبری فرمودند، مشارکت مردم و جهش تولید که این مشارکت می‌تواند ابعاد مختلفی داشته باشد. مقام معظم رهبری بر کمک، حضور و همکاری و مشارکت مردم تأکید کردند.
 ایشان تأکید نکردند که افزایش تولید و رشد تولید بلکه فرمودند، جهش که خودش بار معنایی بالایی دارد و بیشتر از حد معمول به صورت کاتالیزوری باید افزایش پیدا کند. این دو عبارت که تکلیف است برای حکومت و مسئولان سه قوه، باید اتفاق بیفتد که مشارکت در بخش تولید هم یکی از آن بخش‌هاست. 
وی گفت: در مباحث کلان قانون، اصل ۴۴ قانون اساسی را داریم که معطل مانده است و باید اجرایی شود. در بحث مسکن شرکت‌های بزرگی در کشور داریم که در تولید مسکن نقش داشتند و در این چند سال اخیر مشکلاتی برای آن‌ها ایجاد شده و دولت هم موظف است تسهیلات لازم را در اختیار سازندگان مسکن قرار دهد. مهم‌ترین راهکار دولت در زمینه تحقق شعار سال در حوزه ساخت مسکن، تأمین زمین و پرداخت تسهیلات است که دولت باید زمین رایگان را با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار دهد تا مسکن بسازند و همچنین اعتبارات بانکی ذیل تسهیلات ساخت مسکن را نیز در اختیار آن‌ها قرار دهد، از همین رو ساخت مسکن با مشارکت مردم، رونق اقتصادی و همچنین اشتغال‌آفرینی بالایی دارد. 
توسلی خاطر نشان کرد: بخشی هم تسهیلات ارزان‌قیمت است که دولت منابع لازم را با بازپرداخت طولانی‌مدت در اختیار مردم و شرکت‌هایی که فعال هستند، قرار دهد و نظارت کند چراکه ساخت مسکن نیاز و مطالبه مردم است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار