کد خبر: 1215267
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۴۰۲ - ۰۶:۰۰
رهبر معظم انقلاب در دیدار مسئولان نظام، سفرا و کارداران کشور‌های اسلامی:
برنامه بعثت باز کردن راه ارتباط بشر محصور در چارچوب تنگ مادی با عالم غیب و اولوهیت یعنی ایمان و سپس تزکیه انسان یعنی تعالی و رشد دادن او از طریق رفع نواقص و زدودن زشتی‌ها، بدی‌ها و باطل است
جوان آنلاین: در خجسته عید مبعث حضرت ختمی مرتبت محمد مصطفی (ص)، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار مسئولان و کارگزاران نظام، سفرا و نمایندگان کشور‌های اسلامی و جمعی از اقشار مختلف مردم، اجابت دعوت و بعثت نبوی را باعث رشد و سعادت دنیوی و اخروی خواندند و با اشاره به حادثه تلخ غزه و ادامه جنایت‌های رژیم‌صهیونیستی فرمودند: مصیبت غزه، مصیبت بشریت است و نشان می‌دهد نظم کنونی جهانی کاملاً باطل و غیرقابل دوام است و از بین خواهد رفت. 
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی در این دیدار با تبریک عید مبعث به ملت ایران و همه مسلمانان، بعثت را مبارک‌ترین و بزرگ‌ترین حادثه تاریخ بشریت خواندند و گفتند: با بعثت پیامبر اعظم، نسخه کامل و نهایی و همیشگی سعادت دنیوی و اخروی بشر ارائه شد. 
ایشان سربرآوردن بعثت در محیط ظلمانی و سراسر کجی و انحراف جاهلیت و آشکارشدن نشانه‌های انحراف و سقوط در همه تمدن‌های بزرگ آن روز جهان را حادثه‌ای خارق‌العاده برشمردند و افزودند: برنامه بعثت باز کردن راه ارتباط بشر محصور در چارچوب تنگ مادی با عالم غیب و اولوهیت یعنی ایمان و سپس تزکیه انسان یعنی تعالی و رشد دادن او از طریق رفع نواقص و زدودن زشتی‌ها، بدی‌ها و باطل است. 
 
 دعوت نبی اکرم (ص) امری دائمی برای همه زمان‌هاست
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تزکیه را حرکتی فراگیر برای اصلاح امور فرد و جامعه در همه ابعاد سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و نفی انواع بی‌عدالتی و فاصله‌های طبقاتی خواندند و فرمودند: تزکیه، زمینه تعلیم انسان و جامعه را فراهم می‌کند تا با غنی‌سازی جامعه از لحاظ معرفت و معنویت، انسان تراز اسلام ساخته شود. 
ایشان با استناد به آیات قرآن کریم، بعثت و دعوت نبی اکرم (ص) را امری جاری و دائمی برای همه زمان‌ها دانستند و گفتند: هم‌اکنون نیز پیغمبر اکرم (ص) در حال تعلیم و تزکیه است، یعنی همچنانکه آن روز مردم را به دوری از بت‌ها دعوت کردند امروز نیز همان خطاب و دعوت وجود دارد. 
رهبر معظم انقلاب، مبارزه با نفس و شکستن بت هوا‌های نفسانی را اولین گام در اجابت دعوت پیامبر اکرم (ص) خواندند و افزودند: اینکه برخی می‌گویند برای اصلاح دنیا، اول باید خود و جامعه خود را اصلاح کنید، حرف درستی است چراکه نشان دادن ارائه یک نمونه اصلاح شده به دنیا موجب جذب دیگران به آن نمونه و الگو می‌شود. 
 
 «انقلاب اسلامی» نتیجه اجابت پیام بعثت و دعوت امام
ایشان تحقق انقلاب اسلامی را نتیجه اجابت پیام بعثت و دعوت امام بزرگوار از طرف مردم خواندند و گفتند: در ادامه هم مردم ما به توفیق و فضل پروردگار حرکت خود را در مسیر درست ادامه داده‌اند و تا هر زمان که اجابت دعوت پیغمبر ادامه داشته باشد، رشد و پیشرفت که فقط هم رشد معنوی و اخروی نیست، ادامه دارد و می‌توان به بهترین نمونه زندگی دنیوی و اخروی دست یافت. 
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به رواج ظلم و حق‌کشی در جهان امروز، رهایی از این وضع و بهبود زندگی مردم دنیا را در گرو اجابت دعوت پیامبر (ص) و استفاده از تزکیه و تعلیم نبوی دانستند و افزودند: مسئولیت ما خودسازی و نشان دادن اداره کشور بر اساس الگوی اسلام است که در این زمینه موفقیت‌هایی داشته‌ایم که در دنیا تأثیرگذار بوده و البته کوتاهی‌هایی هم داشته‌ایم. 
 
 «مصیبت غزه» نشان‌دهنده اوج بطلان نظم کنونی جهانی
رهبر انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنان‌شان با اشاره به استمرار مصیبت غزه، آن را مصیبت دنیای اسلام و بلکه همه بشریت و نشان‌دهنده اوج بطلان نظم کنونی جهانی خواندند و خاطرنشان کردند: امروز امریکا، انگلیس و بسیاری از کشور‌های اروپایی و دنباله‌رو‌های آن‌ها پشت دست‌های جنایتکار و به خون‌آلوده رژیم‌صهیونیستی قرار دارند که از همین جا می‌توان فهمید نظم کنونی جهان نظمی باطل و غیرقابل دوام است و از بین خواهد رفت. ایشان، بمباران بیمارستان و کشتار نزدیک به ۳۰هزار تن از مردم غزه را باعث رسوایی فرهنگ و تمدن غربی دانستند و افزودند: پشت سر این جنایت‌ها پول، تسلیحات و کمک‌های سیاسی امریکاست و همچنان‌که خود صهیونیست‌ها اعتراف کردند بدون تسلیحات امریکایی یک روز هم قادر به ادامه جنگ نبودند، بنابراین امریکایی‌ها نیز مجرم و مسئول این حادثه تلخ هستند. 
 
 راه‌حل پایان بحران غزه
حضرت آیت‌الله خامنه‎ای راه‌حل پایان بحران غزه را کنارکشیدن قدرت‌های بزرگ جهانی و طرفدار غرب از این قضیه خواندند و گفتند: مبارزان فلسطینی خود قادر به اداره میدان هستند همچنان‌که تا امروز نیز با اداره صحنه، ضربه سختی به آن‌ها وارد نشده است. ایشان با تأکید بر اینکه وظیفه دولت‌‎ها قطع کمک‌های سیاسی، تبلیغاتی، تسلیحاتی و عدم ارسال کالا‌های مصرفی به رژیم‌صهیونیستی است، خاطر نشان کردند: وظیفه ملت‌‎ها فشار آوردن به دولت‌ها برای انجام این وظیفه بزرگ است. 
در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام رئیسی رئیس‌جمهور در سخنانی با بیان اینکه حادثه بعثت، تجلی اعظم بزرگ‌ترین نعمت خداوندی، یعنی نعمت هدایت است، دعوت پیامبر اکرم (ص) به یگانه‌پرستی را توأم با دعوت به اندیشه‌ورزی، عدالت و ارزش‌های الهی برشمرد و با اشاره به تقارن دهه فجر با عید مبعث گفت: اجابت دعوت امام خمینی به بندگی خدای متعال و مبارزه با فقر، فساد و تبعیض از طرف مردم ایران جلوه‌ای از اجابت پیام بعثت نبوی است. رئیس‌جمهور همچنین نسل‌کشی و کودک‌کشی در غزه را موجب رنگ‌باختن تمام ادعا‌های حقوق‌بشری قدرت‌های غربی و نشانه آشکار ناکارآمدی سازمان‌های بین‌المللی دانست و افزود: یقین داریم خون شهدای غزه و فلسطین، پایان رژیم‌صهیونیستی و نظم ناعادلانه کنونی را رقم خواهد زد. 
آقای رئیسی، سیاست‌ها و برنامه‌های داخلی دولت را در جهت گسترش عدالت، جبران عقب‌ماندگی‌ها و بهبود وضع اقتصادی خواند و تأکید کرد: تنها راه‌حل مشکلات، تکیه بر اراده داخلی است و دولت برای حل مسائل کشور، نگاهی به دست بیگانگان ندارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار