کد خبر: 1208323
تاریخ انتشار: ۱۵ دی ۱۴۰۲ - ۱۲:۱۱
آیین تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی کرمان امروز با حضور رییس جمهور، جمعی از مسوولان و هزاران نفر از مردم ایران در کرمان در حال برگزاری است.

جوان آنلاین: آئین تشییع شهدای حادثه تروریستی امروز در گلزار شهدای کرمان وبا حضور رئیس جمهور، سردار سلامی، جمعی دیگر از مسؤولان کشوری و استانی و حضور هزاران نفری مردم کرمان به صورت خودرویی برگزار می‌شود.

گفتنی است تعداد شهدای این حادثه به ۸۵ نفر افزایش یافته است. جزئیات این مراسم را در ادامه بخوانید.

۱۳:۲۵ تعدادی افراد در ارتباط با حادثه تروریستی کرمان دستگیر شدند

وزیر کشور از دستگیری تعدادی از افراد در ارتباط با حادثه تروریستی در کرمان خبر داد.

احمد وحیدی ظهر جمعه در جمع خبرنگاران از پیگیری‌های امنیتی در خصوص حوادث تروریستی در کرمان خبر داد.

وحیدی افزود: در این زمینه تعدادی از افراد مرتبط شناسایی و دستگیر شده‌اند.

وی عنوان کرد: با توانمندیهای امنیتی سرنخ‌های خوبی در این زمینه به دست آمده است که به زودی توسط دستگاه‌های مرتبط اطلاع رسانی می‌شود.

۱۱:۵۱ ابتکار عمل در دست نیروهای ایران است

رییس جمهور گفت: ابتکار عمل در دست نیروهای ماست و مکان و زمان را نیروهای جمهوری اسلامی تعیین خواهند کرد.

حجت الاسلام ابراهیم رییسی در جمع مردم کرمان در مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان اظهارداشت: حاج قاسم نقشه‌های شوم آمریکا را نقش بر آب کرد و داعش را از بین برد و دشمن از همین عصبانی است.

وی عنوان کرد: حاج قاسم نقشه آمریکایی‌ها برای شکل گیری یک رژیم صهیونسیتی در منطقه را نابود کرد.

رییس جمهور افزود: هر تحلیل گری که درست تحلیل کند در می‌یابد که نیروهای مقاومتی که هیچ نیروی دریایی، هوایی ندارند توانسته اند در برابر رژیم صهیونیستی با نیروی ایمان مقاومت کنند.

وی عنوان کرد: تا امروز محاسبه این است که در منطقه فلسطین پیروز است و رژیم صهیونسیتی شکست خورده است.

رییسی گفت: بزرگان مقاومت حاج قاسم سلیمانی را شهیدالقدس می‌خوانند و آنچه امروز می‌بینیم ناشی از پیگیری‌های حاج قاسم بود اگر چه باید حماس و فلسطین هم تجلیل شوند.

وی افزود: حاج قاسم با تمام نیروهای منطقه تلاش کرد جریان شیطانی داعش در منطقه شکل نگیرد.

رییس جمهور در خصوص حادثه تروریستی کرمان نیز گفت: امروز ابتکار عمل در دست نیروهای ماست و مکان و زمان را نیروهای جمهوری اسلامی ایران تعیین می‌کنند.

وی گفت: یقین داشته باشید که این شهادت‌ها به عنوان سرمایه نظام خواهد بود.

رییسی با تسلیت به مردم فهیم کرمان گفت: مردم کرمان بسیار با بصیرت، انقلابی و همیشه در صحنه بوده و همواره در آزمون‌های مختلف خوب درخشیدند.

وی ادامه داد: دشمن می‌خواست بعد از غصب فلسطین کار دیگری را آغاز کند؛ این رژیم می‌خواست خلافت اسلامی در منطقه ما با نام اسلام ایجاد کند! اما حاج قاسم، جریان مقاومت را در منطقه برنامه ریزی کرد به نحوی که عرصه بر رژیم صهیونیستی تنگ شد.

رییس جمهور گفت: عقب نشینی اسراییل از جنوب لبنان و بعد هم جنگ‌های مختلف رژیم صهیونیستی با فلسطین و لبنان باعث شد امروز نیروی مقاومت فلسطین ۱۰۰ روز در مقابل رژیم صهیونیستی که بسیار مجهز است، ایستادگی کند.

وی حاج قاسم سلیمانی را شهید القدس خواند و افزود: امروز هر چه که در منطقه می‌بینیم، نشانی از نقش بی بدیل حاج قاسم در منطقه دارد.

رییسی گفت: حاج قاسم تلاش کرد تا امنیت منطقه غرب آسیار را برقرار کند و این امنیت مرهون حاج قاسم سلیمانی است چراکه نقشه اسراییل جدید را برهم زد و به نوعی زیر میز نقشه‌های آمریکا و رژیم صهیونیستی زد.

رییس جمهور کینه و بغض از حاج قاسم را باعث این چنین اقدامات تروریستی دانست و گفت: خداوند نام حاج قاسم را به واسطه اقدامات وی بلند کرد و نام وی علاوه بر تسخیر بسیاری از عرصه‌ها، دل‌ها را نیز تسخیر کرد.

وی مکتب حاج قاسم را ادامه دهنده مکتب امام خامنه ای و امام خمینی و مکتب حسینی دانست و گفت: خانواده شهدای کرمان بدانید، خون مطهر فرزندان، همسران و وابستگان شما در جامعه بشری بیداری ایجاد کرده است.

رییسی ادامه داد: به برکت خون مطهر شهیدان شما، مردم حق طلب بیدار شدند و نخواهند گذاشت خون عزیزان شما پایمال شود.

رییس جمهور ایران امروز را ایران قهرمان و مقتدر دانست و گفت: حاج قاسم برای کشور ایجاد قدرت کرد و مردم بزرگ کشور بزرگترین مؤلفه قدرت در کشور محسوب می‌شوند.

وی ادامه داد: دشمن بارها قدرت جمهوری اسلامی را دیده و تجریه کرده و در حوادث اخیر هم یقین بدانید ابتکار عمل در اختیار نیروهای ماست و مکان و زمان را نیروهای مقتدر ما تعیین خواهند کرد.

رییسی ضمن ادای احترام به شهدای کرمان و مردم عزیز و سرافراز کرمان گفت: حضور من در کرمان برای عرض تسلیت به مناسبت اتفاقات ناگوار و تبریک به مناسبت مقاومت همیشگی مردم کرمان بود.

وی گفت: این شهادت‌ها پشتوانه نظام خواهد بود و آزمون مسؤولان ما پس از این بسیار سخت خواهد بود که با تمام وجود خدمت گذار مردم عزیز باشند.

رییس جمهور گفت: حضور با معنای مردم در عرصه، آرامش را از دشمن گرفته است و به دلیل استیصال دشمن است که این اتفاقات تروریستی را رقم می‌زند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: وعده الهی پیروزی حق و از بین رفتن باطل است؛ و پایان طوفان الاقصی پایان رژیم صهیونیستی خواهد بود.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۱۱:۴۵ امروز کرمان دیار شهیدان و شهادت است

سردار سلامی فرمانده کل سپاه در مصلی کرمان گفت: امروز کرمان نه فقط دیار شهیدان است که خود دیار شهادت است.

۱۱:۴۴ درخواست انتقام مردم در مصلی کرمان از فرمانده کل سپاه

مردم کرمان با فریاد فرمانده فرمانده انتقام انتقام درخواست خود انتقام جویی از مسببان جنایت حادثه تروریستی کرمان را خواستار شدند.

۱۱:۲۴ امروز دشمن از زائران حاج قاسم هم وحشت دارد

رئیس جمهور گفت: امروز دشمن از شهید سلیمانی و حتی از زائران حاج قاسم هم وحشت دارد.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی در جمع خانواده شهدای تروریستی کرمان گفت: احساس همه ما این است که حاج قاسم شهید قدرتمند تر از حاج قاسم سلیمانی است.

وی افزود: امروز امید در دل مردم و امت اسلمی قدرتمند تر از همیشه است این شهدای علایقدر ما همراه پشتوانه‌ای برای نظام و سرمایه‌ای ارزشمند بوده‌اند و این شهدای عزیز که مظلومانه به شهادت رسیدند سرمایه‌ای برای نظام و اسلام و راه نورانی حاج و قاسم، امام و رهبری هستند.

شهدا در این مسیر با اراده گام برداشتند و با اراده خود در این مسیر شرکت کردند برای تجلیل شهید سلیمانی و راه شهادت را ادامه دادند.

وی افزود: امروز دشمن از زائران حاج قاسم نیز وحشت دارد.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۱۱:۱۷ داعشی ها را به سزای اعمالشان می‌رسانیم

فرمانده سپاه با اشاره به اینکه داعش دست پرورده آمریکا و اسرائیل است گفت: عوامل حادثه تروریستی کرمان را هر کجا باشند پیدا می‌کنیم و به سزای اعمالشان می‌رسانیم.

سردار سلامی در مراسم وادع با شهدای حادثه تروریستی کرمان گفت: در کرمان حوادث سخت و دردناکی در طول دهه‌های گذشته روی داده است که توفیق داشتیم که در همه این ماجراهای غم انگیز و حوادث سخت در کنار مردم باشیم.

وی افزود: در سیمای مردم کرمان شکوه صبر و فداکاری را دیدم ایم امروز کرمان نه تنها شهر شهیدان است بلکه مشهد شهیدان انقلاب است.

وی گفت: در سالگرد شهادت آن فرمانده بزرگ شاهد شهادت ۸۵ شهید دیگر هستیم. مردم ایران همراه خانواده شهدا در اندوه است و یک ملت به عظمت شهیدان شما از جای بر می‌خیزد تا اسلام را و درخشش طلوع منور خورشید دین را در جهان اسلام ببینند.

سردار سلامی بیان کرد: به فضل الهی انتقام از همه شهیدان را خواهیم گرفت، با زنجیره‌ای به هم پیوسته با شیطاین مختلف در نبرد هستیم، نبرد اسلام و کفر یک حقیقت در صفحه امت اسلام است، این شهادتها بازتاب پژواک شکستهای سختی است که بر پیکره استکبار وارد شده است فکر نکنید که ملت مسلمان ایران و اسلام دست بسته بوده‌اند خداوند دستهای ما را به روی دشمنانمان باز کرد.

وی گفت: ما با قدرتی به نام آمریکا در طول چند دهه اخیر در یک نبرد واقعی بودیم و در همه جنگ‌ها آمریکا را شکست خفت بار بدرقه کرده‌ایم.

وی گفت: ببینید چه بر آنها آمده است، آنها می‌خواستند در عراق دولت سازی کنند اما شکست خوردند، آن سردار افسانه‌ای ما با اصحاب با وفایش آمریکا را ناکام کرد و عراق از را سلطه آمریکا نجات داد.

سردار سلامی بیان کرد: امروز آمریکا شکست خوردگان این سیاست هستند در افغانستان هم همین مساله تکرار شد و از افغانستان فرار کردند، آنها می‌خواستند در لبنان حزب الله را از بین ببرند اما امروز همگان درخشش این قدرت را در مدیترانه می بی نم در سوریه نیز نا کام ماندند.

وی افزود: خلیج فارس را ترک کردند و منطقه را تخلیه کردند، هیچ مقاوم آمریکایی نمی‌تواند در هیچ قریه ای از بلاد اسلامی پا بگذارند در گذشته برای آنها فرش قرمز پهن می‌شود اما نقطه امنی ندارند و تسلط بر مسلمانان غیر ممکن شده است. انها راهبردی‌ترین نقطه جهان را از دست داده‌اند.

فرمانده سپاه افزود: در رژیم صهیونسیتی هم همین مساله است و شکست خورده‌اند آنها دنبال نیل تا فرات بودند اما امروز می‌بینید که چگونه فلسطین قهرمان که روزگاری با سنگ می‌جنگید امروز آنها را به خفت مواجه می‌کند.

وی داعش را محصول آمریکل دانست و افزود: امروز داعش در نقطه جهان اسلام جایی ندارد آنها خار و خفیف و ناژیدا هستند و تحت اوامر آمریکا و اسرائیل عمل می‌کنند اما هشدار می‌دهیم هر کجا باشید شما را پیدا می‌کنیم و مجازات می‌شوید.

وی گفت: اگر مردم هستید با ما بجنگید نه با زنان و کودکان.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۱۰:۲۴ فریاد مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا در مصلای کرمان

مردم کرمان در مراسم تشییع شهدای ترور فریاد مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسراییل سردادند.

۱۰:۰۱ پیکرهای مطهر شهدا وارد مصلای کرمان شد

پیکرهای مطهر شهدا لحظاتی قبل وارد مصلای کرمان شد.

بعد از سخنرانی رئیس جمهور پیکرهای به گلزار شهدای کرمان منتقل می‌شود.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۹:۴۸ تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان تا دقایقی دیگر آغاز می‌شود

تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان تا دقایقی دیگر با حضور رئیس جمهور آغاز می‌شود.

تجمع مردم کرمان برای تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی کرمان از ساعت ۱۰ در مصلی امام علی (ع) کرمان آغاز می‌شود.

در این مراسم رئیس جمهور و تنی چند از مقامات کشوری و لشکری نیز حضور خواهند داشت.

هم اکنون مردم و خانواده‌های شهدای حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان در حال ورود به مصلی کرمان برای مراسم تشییع پیکر مطهر شهدا هستند.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۹:۴۱ محل حادثه تروریستی کرمان

مردم با حضور در محل نخستین حادثه تروریستی به شهدا ادای احترام می‌کنند.

۹:۲۳ جزییات وضعیت مجروحان حادثه تروریستی در کرمان

دانشگاه علوم پزشکی کرمان جزئیات آخرین وضعیت مجروحان را اعلام کرد.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۹:۱۸ رئیس جمهور از مجروحان حادثه تروریستی در کرمان عیادت کرد

رئیس جمهور با حضور در بیمارستان پیامبر اعظم از مجروحان حادثه تروریستی کرمان عیادت کرد.

حجت الاسلام ابراهیم رئیسی با حضور در بیمارستان پیامبر اعظم از مجروحان حادثه تروریستی کرمان عیادت کرد.

وی تا ساعاتی دیگر در مراسم وداع با شهدا نیز شرکت می‌کند.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۸:۵۹ در وقت خودش به تروریست‌ها پاسخ می‌دهیم

وزیر کشور گفت: پاسخ به تروریست‌ها به وقت خودش انجام می‌شود.

وحیدی صبح جمعه در مسیر حضور در مراسم وداع با شهدا گفت: اوضاع خیلی آرام است در کنترل نیروهاست و هیچ مشکلی نیست امروز همه آمده شدند برای بزرگداشت پیکر شهدا که در حال انجام است.

وی در خصوص پاسخ به تروریست‌ها گفت: این کار در وقت خودش اعلام خواهد شد.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۸:۵۲ ۱۳۷ مجروح حادثه تروریستی کرمان بستری هستند

رئیس اورژانس کرمان با اشاره به مرخص شدن تعدادی از مجروحان گفت: هم اکنون ۱۳۷ مجروح در بیمارستان‌های کرمان بستری هستند.

محمد صابری بیان کرد: تعدادی از مجروحان حادثه تروریستی در کرمان بیش از ۲۰۰ نفر مجروح شدند که با اقدامات انجام شده تعدادی از این افراد ترخیص شدند و هم اکنون ۱۳۷ نفر بستری هستند.

وی عنوان کرد: از این تعداد ۴۲ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه و ۹۵ نفر در سایر بخش‌ها بستری هستند و تحت درمان قرار دارند.

۸:۴۵ محدودیت‌های ترافیکی مراسم تشییع شهدای حادثه تروریستی اعلام شد

پلیس راهور کرمان طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که پارک هر نوع وسیله نقلیه در مسیر تشییع پیکر شهدای حادثه تروریستی و راهپیمایی ممنوع است.

پارک هر نوع وسیله نقلیه در مسیر راهپیمایی از تقاطع طالقانی به سمت شمال تا میدان عاشورا در خیابان‌های قدس، غزه، فلسطین، شورا، بلوار پارادیس و ۵۰ متری خیابان‌های اطراف در زمان اعلام شده ممنوع است.

پیکر مطهر شهدای حادثه تروریستی کرمان فردا ساعت ۹:۳۰ از چهارراه غزه به سمت مصلای بزرگ امام علی (ع) کرمان تشییع می‌شود، پس از آن پیکر شهدای کرمان برای تدفین به گلزار شهدا و بقیه شهدا نیز به سمت دیگر شهرستان‌ها و استان‌ها انتقال می‌یابد.

۲ انفجار تروریستی عصر چهارشنبه در مسیر گلزار شهدای کرمان ۸۴ شهید و ۲۸۴ زخمی داشت که ۱۸۰ نفر مجروحان در بیمارستان‌ها بستری و تحت درمان هستند.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۸:۲۶ نهمین عضو خانواده سلطانی‌نژاد شهید شد

متأسفانه نوجوان ۱۲ ساله خانواده سلطانی‌نژاد که در حادثه تروریستی روز گذشته گلزار شهدای کرمان مجروح شده بود، به عنوان نهمین عضو این خانواده به شهادت رسید.

هشت عضو خانواده سلطانی نژاد روز چهارشنبه در حادثه تروریستی گلزار شهدای کرمان به درجه رفیع شهادت نائل آمده بودند و پنجشنبه نیز نوجوان ۱۲ ساله این خانواده که به دلیل مجروحیت در بیمارستان بستری بود، شهد شیرین شهادت نوشید و آسمانی شد.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۸:۱۷ تشییع شهدا به صورت خودرویی انجام می‌شود

مراسم وداع با شهدای ترور تا ساعاتی دیگر در مصلای کرمان برگزار می‌شود، ۸۵ نفر در حادثه تروریستی در کرمان شهید شدند که از این شهدا ۱۸ نفر به شهرستانهای مختلف کرمان منتقل می‌شوند.

۲ شهید نیز دیروز به تهران و مشهد منتقل شدند که در این شهرها تشییع می‌شوند.

پس از مراسم وداع، شهدا به صورت خودرویی تشییع و خاکسپاری با حضور خانواده‌ها در گلزار شهدا برگزار می‌شود، از مردم خواسته شده با توجه به محدودیت فضا و نظم بخشی در زمان تدفین در گلزار شهدا حضور نیابند.

مردم می‌توانند بعد از مراسم تدفین در گلزار شهدا حضور یابند.

آیین تشییع شهدای حادثه تروریستی کرمان

۷:۵۶ مردم در حال ورود به مصلای کرمان هستند

مراسم تشییع شهدای حادثه ترور در کرمان از ساعت ۹ و ۳۰ دقیقه صبح در مصلای کرمان برگزار می‌شود.

رئیس جمهور نیز بامداد امروز وارد کرمان شده است و قرار است در این مراسم شرکت کند.

مردم از ساعت‌ها قبل فوج فوج به سمت مصلای شهر کرمان در حرکت هستند.

شهدا در گلزار شهدا و در مجاور مرقد شهید سلیمانی با حضور خانواده شهدا تدفین خواهند شد.

۷:۳۳ زیارت مرقد شهید سلیمانی توسط رئیس جمهور

رئیس جمهور صبح جمعه مرقد شهید سلیمانی را زیارت کرد.

۶:۵۲ حضور رئیس جمهور بر مزار حاج قاسم

رئیس جمهور با حضور در کرمان بر سر مزار سردار شهید قاسم سلیمانی حضور یافت.

۶:۴۶ رئیس جمهور وارد کرمان شد

حجت‌الاسلام سید ابراهیم رئیسی بامداد جمعه پس از ورود به کرمان به گلزار شهدای کرمان رفت و بر سر مزار شهید حاج قاسم سلیمانی حاضر شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار