کد خبر: 1203462
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۴۰۲ - ۲۲:۳۵
انتخاب سرمربی در اولویت وحید مرادی
تلاش ما این است که تا بهمن‌ماه با گزینه مورد نظر به توافق برسیم و کارش را شروع کند. اگر به گزینه نهایی برسیم به دنبال قراردادی پنج ساله به صورت ۱+۲+۲ هستیم تا مربی مورد نظر، پله‌پله توانایی خود را نشان دهد، چراکه والیبال، فدراسیون مهمی است و نمی‌توان دست روی دست گذاشت و ترکیب مربیان ایرانی و خارجی از نظر فدراسیون به سود والیبال است و نگاه فدراسیون استفاده از چنین ترکیبی است
شمیم رضوان

جوان آنلاین: سرپرست فدراسیون والیبال با اشاره به این مسئله که شرایط مساعدی برای کسب سهمیه المپیک نداریم، از رسیدن به چهار گزینه نهایی جهت انتخاب سرمربی تیم ملی خبر داد: «با توجه به شرایط سختی که تیم ملی والیبال ایران برای حضور در المپیک فرانسه در پیش دارد، اولویت ما انتخاب سرمربی برای تیم است، به همین دلیل بدون فوت وقت به مذاکره با گزینه‌های مدنظر پرداخته‌ایم و از آنجا که سعی ما انتخاب بهترین گزینه است به بیش از ۱۵ مربی برجسته والیبال جهان و گزینه‌های ایرانی پرداختیم و سرانجام به چهار گزینه نهایی رسیدیم. توتولو، آلکنو و بلنجینی و معروف گزینه‌های اصلی ما هستند که به استفاده ترکیبی از آن‌ها هم فکر می‌کنیم، اما به شخصه این قضیه را به کمیته فنی واگذار کرده‌ام، چراکه فدراسیون به دنبال نمایش نیست و می‌خواهد از کسانی در کمیته فنی استفاده کند که تراوش ذهنی خوب و مثبتی داشته باشند. من مدیر مسئولیت‌پذیری هستم، ولی انتخاب و مسئولیت انتخاب سرمربی برعهده کمیته فنی است، چراکه اعتقادی به مدیریت متمرکز ندارم.»
وحید مرادی می‌گوید اگر قرار است تنها چند هفته در فدراسیون باشد در مسیری گام برمی‌دارد که رئیس بعدی کارش را بهتر انجام دهد: «تلاش ما این است که تا بهمن‌ماه با گزینه مورد نظر به توافق برسیم و کارش را شروع کند. اگر به گزینه نهایی برسیم به دنبال قراردادی پنج ساله به صورت ۱+۲+۲ هستیم تا مربی مورد نظر، پله‌پله توانایی خود را نشان دهد، چراکه والیبال، فدراسیون مهمی است و نمی‌توان دست روی دست گذاشت و ترکیب مربیان ایرانی و خارجی از نظر فدراسیون به سود والیبال است و نگاه فدراسیون استفاده از چنین ترکیبی است. با وجود این بر این باورم که معروف می‌تواند به عنوان بازیکن – مربی به تیم ملی کمک کند. هرچند تاکنون فرصتی برای صحبت با او نداشتم، اما بر این باورم که معروف ظرفیتی بی‌بدیل برای آینده ایران است و نباید نیرو‌های این‌چنینی را بسوزانیم. به همین دلیل باید تصمیمی درست در این زمینه گرفته شود، چراکه تیم ملی یک‌بار تجربه مربی ایرانی را داشته است و الان تصمیمش باید درست باشد تا والیبال ضربه نخورد، خصوصاً که کار سختی پیش‌رو داریم، اما نمی‌توانیم تسلیم شویم. نگرانی مردم و اهالی والیبال به‌خاطر اشتباهات رقم خورده است، بنابراین سعی داریم این اشتباهات دیگر تکرار نشود. امیدوارم بتوانیم به حرف‌هایی که می‌زنیم پایبند باشیم.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار