کد خبر: 1188994
تاریخ انتشار: ۱۰ مهر ۱۴۰۲ - ۱۷:۲۱
سخنگوی دولت با اشاره به مسائلی که درباره مهاجرین افغانستانی مطرح شد، گفت: دو مسئله پیش روی ماست یکی این که یک هجمه رسانه‌ای که اخیرا شروع شده را باید بفهمیم و در دام آن قرار نگیریم و دوم این که واقعیت این موضوع را بپذیریم و به فکر ساماندهی آن باشیم.

به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت سیزدهم عصر امروز در برنامه «آقای سخنگو! کجا ایستاده ایم» که در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد، به مسائلی که در روز‌های اخیر درباره مهاجرین افغانستانی مطرح شد، پرداخت و گفت: درباره این موضوع دو مسئله پیش روی ماست یکی این که یک هجمه رسانه‌ای که اخیرا شروع شده را باید بفهمیم و در دام آن قرار نگیریم و دوم این که واقعیت این موضوع را بپذیریم و به فکر ساماندهی آن باشیم.

فضاسازی برخی رسانه‌ها و معاندین و همچنین انتشار فیلمی که گفته شده مربوط به ۵ سال پیش است، موجب شد تا اخیرا مسائلی درباره مهاجران افغانستانی مطرح شود.

بهادری جهرمی در این باره افزود: عده‌ای از مردم کشور افغانستان بنا به شرایط کشورشان مجبور شدند بر خلاف میل باطنی خود به کشور‌های دیگر از جمله ایران بروند با توجه به این که مردم این کشور با خیلی از مردم ایران پیوند‌های فرهنگی زیادی دارند.

جهرمی عنوان کرد: دولت ما هم با مهاجرت غیر قانونی مخالف است و باید جلوگیری بشود از مهاجرت غیرقانونی و آن‌هایی هم که غیر قانونی آمدند استرداد بشوند و نسبت به اتباعی که قانونی هستند ساماندهی صورت بگیرد.

وی افزود: ما لایحه‌ای در دوسال گذشته تقدیم مجلس کردیم که سازمان امور مهاجران شکل بگیرد البته که خیلی از این‌ها ظرفیت‌های دارند که می‌شود از آن‌ها استفاده کرد

بهادری جهرمی تصریح کرد: باید این نکته را هم در نظر بگیریم که یک فضا سازی اخیری در مدت اخیر صورت گرفته که مثلا فیلمی منتشر شده که مال پنج سال اخیر بوده و ما باید بدانیم که در دام این فضا سازی رسانه‌ای نباید بیفتیم و البته واقعیت هم که ساماندهی مهاجرین است را در نظر بگیریم.

وی در بخش دیگری با اشاره به نقش ایران در آینده نظم جهانی خاطرنشان کرد: دولت سیزدهم با تجربه گرفتن از مسیر گذشته حتما مسیری بهتری را برای آینده ایران متصور شده است.

جهرمی با اشاره سنگ اندازی‌های جریان‌های داخلی و خارجی برای عدم موفقیت و افتخار آفرینی ایران گفت: می‌خواستند امنیت ایران را خدشه دار کنند، ولی خودشان آواره کوچه‌های آلبانی شدند.

وی افزود: می‌خواستند ایران را منزوی کنند، اما امروز ایران در عرصه هایی، چون بریکس و شانگ‌های نقش ویژه‌ای را ایفا می‌کند.

سخنگوی دولت خاطرنشان کرد: می‌خواستند فروش نفت ایران را به صفر برسانند، اما امروز ما نه تنها نفت را به قیمت بالا می‌فروشیم بلکه پترو پالایشگاه‌های فرا سرزمینی ایجاد کرده ایم.

جهرمی تصریح کرد: می‌خواستند صنعت فضایی ما را منزوی کنند، اما امروز ما در صنعت فضایی در جهان پیش رو شده ایم.

وی در ادامه گفت: می‌خواستند ورزشکاران را علیه پرچم کشورشان بشورانند امروز می‌بینیم که ورزشکاران قهرمان ما در بازی‌های آسیایی افتخار می‌آفرینند و بوسه بر پرچم کشور می‌زنند.

بهادری جهرمی با اشاره به بحران‌هایی که دولت سیزدهم در حوزه‌های داخلی و خارجی روبرو بود، گفت: دولت سیزدهم از ابتدای روی کار آمدن با انبوه مشکلاتی، چون تحریم‌های ظالمانه و بحران کرونا و فوتی روزی ۷۰۰ نفر و تنش‌های آبی و برقی و بحران‌های اقتصادی روبرو بود.

وی افزود: سرپرست وقت بانک مرکزی در اولین جلسه‌ای که آقای رئیسی به عنوان رئیس جمهور در هیات دولت حضور پیدا می‌کند، می‌گوید؛ این نرخ تورم شصت درصدی که آن زمان وجود داشته حتما در چند ماه آینده بالای صد در صد خواهد رفت.

بهادری جهرمی یاد آور شد: بدون این که اف‌ای تی افی صورت بگیرد تعاملات مالی آن صورت گرفت و صد میلیون واکسن گرفته شد و ما به صدر مدیریت بحران کرونا آمدیم.

جهرمی عنوان کرد: در مرحله دوم مسئله اقتصاد و نان مردم بود که دیگر درمان آن مقطعی نمیشد صورت بگیرد، اما با کار‌های زیر ساختی که صورت گرفت ما از تورم شصت درصد رسیدیم به تورم چهل درصدی و این بیماری در مسیر درمان قرار گرفته البته که هنوز بیماری به صورت کامل حل نشده است.

وی افزود: در مورد تنش‌های آبی آب رسانی غدیر در شهرکرد و سنندج و چند استان دیگر دیدیدم و چند مورد دیگر هم در ماه آینده افتتاح خواهد شد و این مشکلات به صورت کامل برطرف خواهد شد.

وی تصریح کرد: در حوزه تنش‌ها و قطعی‌های برقی که در گذشته داشتیم می‌دانید که در دولت قبل ما کلا تولید برق مان هفتاد هزار مگا بات بوده، اما امروز فقط در این دو سال هفتادو هفت مگابات تولید برق داشته ایم و هم قطعی برق خانگی نداشته ایم و هم فولاد و سیمان ما که مصرف برق زیادی داشتند تولید شان بیشتر شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار