کد خبر: 1160728
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004rxQ
تاریخ انتشار: ۰۹ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۰۹
فرمانده کل انتظامی کشور بر لزوم تمرکز حداکثری بر تشدید اقدامات پیشگیرانه و مقابله‌ای با جرایم از جمله افزایش سرعت کشف، اشراف اطلاعاتی بر مجرمان و سارقان حرفه‌ای و سابقه‌دار و ضربه پی‌درپی بر مالخرها تاکید کرد
به گزارش جوان آنلاین به نقل از فارس، سردار احمدرضا رادان در همایش سراسری رؤسای پلیس آگاهی فراجا به اهمیت و حساسیت مأموریت پلیس آگاهی پرداخت و اظهار داشت: عملکرد و اقدام به موقع و به‌هنگام پلیس آگاهی در افزایش سرمایه اجتماعی انتظامی بسیار بی بدیل است ؛ پلیس آگاهی می‌تواند سرمایه اجتماعی ما را بسیار افزایش دهد و این مهم با عملکرد این پلیس محقق می‌شود، نیروهای این پلیس باید با روحیه جهادی و عمل انقلابی برای پیگیری و حصول مأموریت‌هایشان تلاش کنند.

فرمانده کل انتظامی کشور با اشاره به نقش مؤثر دو مؤلفه پیشگیری و مقابله و مبارزه با جرایم به ویژه سرقت با طرح این سؤال که آیا پلیس آگاهی در پیشگیری از جرایم نقش و کارکرد دارد؛ تصریح کرد: یکی از نظریات علمی بیانگر این مهم است که سرعت کشف با پیشگیری مساوی است؛ یعنی اگر سرعت کشف جرم بالا رود، پیشگیری هم محقق می‌شود و این بدان معناست که اگر مجرمی احساس کند که جرمی را مرتکب شود بسیار سریع دستگیر می‌شود، احتمال وقوع جرم کاهش می‌یابد.

سردار رادان با تأکید بر اینکه یکی از راه‌های مقابله با جرایم این است که اراده را بر حریف و مجرم تحمیل کنید، ادامه داد: باید همه هم‌قسم شویم که با روحیه جهادی و عمل انقلابی مأموریت‌های‌مان را دنبال می‌کنیم.

این مقام ارشد انتظامی یادآور شد: قطعاً در سال جاری پلیس آگاهی تقویت می‌شود، البته این پلیس باید از توانمندی‌ها، عناصر، ظرفیت‌ها و سرمایه‌های خود بهتر و بهینه تر بهره ببرد.

فرمانده کل انتظامی کشور با تأکید بر لزوم تمرکز بر کشف علمی جرایم عنوان کرد: توجه به جغرافیای جرم و زمان وقوع جرایم بسیار می‌تواند در افزایش سرعت کشف مؤثر باشد، در واقع بهره‌گیری از ظرفیت‌های پلیس آگاهی اعم از عِده، عُده، تجهیزات هوشمند، تخصیص گشت‌های ویژه این پلیس در مناطق آلوده به جرم باید بر مبنای تدوین اطلس جغرافیای جرم و زمان وقوع جرایم باشد.

 سردار رادان با اشاره به فعالیت گشت‌های پلیس آگاهی در شهرها، گریزی بر کارکرد مؤثر این گشت‌ها زد و افزود: حضور و فعالیت این گشت‌ها در سطح شهر و خیابان به خودی خود به نوعی بازدارندگی از وقوع جرم ایجاد می‌کند و فعالیت این گشت‌ها می‌تواند جنسی از کاری کارستان در حوزه مقابله و پیشگیری از جرایم به ویژه سرقت داشته باشد.

وی خطاب به رؤسای پلیس آگاهی فراجا تأکید کرد: شما باید جغرافیا و زمان وقوع جرم را در اختیار بگیرید، از طرفی اشراف اطلاعاتی به فعالیت سارقان و مجرمان حرفه‌ای و سابقه‌دار را بالا ببرید که این مهم یعنی به کنترل درآوردن مجرمان سابقه‌دار که بسیار می‌تواند در کشف دستاوردهای این پلیس کارساز واقع شود.

 این مقام ارشد انتظامی با اشاره بر اهمیت رعایت ملاحظات ایمنی و اتخاذ رویکردهای اطمینان بخش در صیانت از اموال بیان کرد: بهره‌گیری از مشارکت مردم هم یکی از مؤلفه‌های مهم در پیشگیری از وقوع جرایمی از جمله سرقت است؛ اگر مردم اصول پیشگیرانه را رعایت کنند قطعا گامی مؤثر در فرآیند پیشگیری از جرایم برداشته می‌شود.  

عالی ترین مقام انتظامی کشور در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره بر لزوم ضربه زدن و کور کردن حلقه مالخرها در فرآیند وقوع سرقت مطرح کرد: اگر همین یک حلقه یعنی مالخرها را به عنوان هدف اصلی مورد توجه قرار دهیم و پی در پی و مستمر به این حلقه ضربه بزنیم، بسیار توانسته‌ایم در فرآیند مقابله با سارقان و کشف موفق عمل کنیم؛ حال و روز مالخرها باید ناخوش گردد و این مهم با برخورد پی در پی با مالخرها صورت می‌گیرد.

سردار رادان با بیان اینکه نیروی انسانی سرمایه‌ای ارزشمند برای هر سازمانی است، اشاره کرد: در پلیس آگاهی فراجا سرمایه‌های ارزشمندی از نیروی انسانی داریم که با رشادت، مأموریت‌ها را دنبال می‌کنند و یکی از این سرمایه‌ها، گوهری چون «شهید شهرکی» است که عرصه را بر اشرار و مجرمان به گونه‌ای تنگ کرد که در یک اقدام تروریستی شهید شهرکی و همسرش را به شهادت رساندند.

فرمانده کل انتظامی کشور یادآور شد: حکایت رشادت شهید شهرکی‌ها، حکایتی از منش و حال و هوای رزمندگان دوران دفاع مقدس است که برای مجاهدت شب و روز نداشتند، خوشبختانه در پلیس آگاهی فراجا چنین سرمایه‌هایی وجود دارد و با چنین سرمایه‌های بی بدیل و ارزشمندی باید برای افزایش امنیت و احساس امنیت مردم تلاش کنیم.

گفتنی است، در این مراسم از فرزندان شهید شهرکی یکی از شهدای اخیر پلیس آگاهی تجلیل به عمل آمد.

برچسب ها: سردار رادان ، فراجا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار