کد خبر: 1158420
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004rMC
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۴۰۲ - ۰۲:۳۵
شمیم رضوان

حضور در گروه مرگ، قرعه ایران در مسابقات انتخابی المپیک پاریس بود که از  ۲۶ مهر تا ششم آبان ۱۴۰۲ به میزبانی دوحه قطر برگزار می‌شود. قرعه‌کشی مسابقات انتخابی هندبال برای المپیک پاریس در قاره آسیا شنبه در دوحه انجام شد که براساس آن ایران در گروه  B و در کنار تیم‌های قدرتمند بحرین، کویت، ژاپن، ازبکستان و قزاقستان قرار گرفت. این در حالی بود که قطر، عربستان سعودی، کره‌جنوبی، امارات متحده عربی، هند و چین در گروه A قرار گرفتند.
همگروهی با تیم‌های قدری، چون بحرین، کویت، ژاپن، ازبکستان و قزاقستان بی‌شک کار هندبال ایران را در رقابت‌های انتخابی المپیک پاریس سخت می‌کند. با این وجود وسلین وویویچ، سرمربی تیم ملی هندبال تأکید دارد که شاگردانش بی‌توجه به حضور در گروه مرگ با تمام توان برای کسب سهمیه المپیک خواهند جنگید: «تیم‌های خوبی در هر گروه قرار گرفته‌اند و بازی‌های هر دو گروه سخت است، اما با توجه به شناختی که از تیم‌ها دارم به هر حال رقابت در گروه B  سخت‌تر است. این، اما نمی‌تواند مانع ما شود، چراکه هدف ما کسب سهمیه است و برای دستیابی به آن با تمام توان مبارزه خواهیم کرد. درست است که در سخت‌ترین گروه قرار داریم، اما با توجه به اینکه تنها یک تیم می‌تواند سهمیه قاره آسیا برای المپیک ۲۰۲۴ پاریس را کسب کند، کار تمام تیم‌ها سخت است و این تنها مختص به ما نیست. ما در گروه B باید برای جایگاه نخست با ژاپن، بحرین و کویت بجنگیم، اما قصد دست‌کم گرفتن سایر تیم‌ها را هم نداریم، چراکه دست‌کم گرفتن حریفان در این رقابت‌ها می‌تواند کار را برای ما دشوار کند و این چیزی نیست که به دنبال آن باشیم. به همین دلیل با تمام توان برای کسب جایگاه نخست گروه و کسب سهمیه آسیا خواهیم جنگید.».
اما آنچه مسلم است وویویچ و شاگردانش کار سختی برای کسب سهمیه المپیک پاریس دارند و برای آنکه بتوانند با موفقیت مسابقات انتخابی در دوحه قطر را پشت سر بگذارند باید تدارکات خوبی ببینند.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار