کد خبر: 1136933
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lld
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۱:۴۶
اتحادیه اروپا برخی از محصولات نفت روسیه را از ممنوعیت‌های اعمال‌شده علیه واردات نفت این کشور معاف کرده است.

اتحادیه اروپا برخی از محصولات نفت روسیه را از ممنوعیت‌های اعمال‌شده علیه این محصولات معاف کرده است.

در دستورالعملی که روی وب‌سایت کمیسیون اروپا قرار گرفته تصرح شده چنانچه یک محصول نفت روسیه در یک کشور ثالث با محصولی از کشوری دیگر مخلوط شود دیگر نفت از مبدأ روسیه قلمداد نخواهد شد و سقف قیمتی مشمول آن نخواهد شد.

راشاتودی نوشته این معافیت به کشور‌های اتحادیه اروپا اجازه خواهد داد محصولات نفت روسیه از جمله گازوئیل را از کشور‌های ثالث خریداری کنند، زیرا مسکو هر گونه فروش ذیل طرح سقف قیمتی را ممنوع کرده است.

ممنوعیت‌های اتحادیه اروپا علیه محصولات نفت روسیه از دو روز پیش اجرایی شدند. مطابق این ممنوعیت‌ها قرار شده بود هر بشکه گازوئیل، سوخت هواپیما و دیزل از روسیه حداکثر ۱۰۰ دلار و سایر محصولات نفتی این کشور حداکثر ۴۵ دلار خریداری شوند.

این سقف‌های قیمتی، در کنار ممنوعیت واردات محصولات نفت روسیه بخشی از توافق گسترده‌تر در میان کشور‌های گروه ۷ هستند. این توافق بعد از سقف قیمتی ۶۰ دلاری برای نفت خام روسیه که روز ۵ دسامبر اجرایی شد صورت گرفت.

روسیه از ۲۴ فوریه ۲۰۲۲ (پنجم اسفند ماه ۱۴۰۰) بعد از به رسمیت شناختن استقلال دو جمهوری لوهانسک و دونستک از اوکراین، به این منطقه نیرو اعزام کرد و از آغاز «عملیات ویژه نظامی در اوکراین» خبر داد.

روسیه هدف خود را از این اقدام، نازی زدایی اوکراین، خلع سلاح این کشور، رفع نگرانی‌های امنیتی خود و اجابت درخواست کمک لوهانسک و دونستک اعلام کرده و گفته است که قصد تصرف اراضی اوکراین را ندارد.

به دنبال آغاز درگیری روسیه با اوکراین، کشور‌های غربی ضمن محکوم کردن مسکو و تشدید فشار‌های اقتصادی، حمایت‌های همه جانبه سیاسی، مالی، تسلیحاتی از کی‌یف را در دستور کار قرار داده‌اند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار