کد خبر: 1135730
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004lSE
تاریخ انتشار: ۱۴ بهمن ۱۴۰۱ - ۲۲:۲۳
معاون وزیر علوم و رییس سازمان امور دانشجویان کشور:
معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویی کشور گفت: مسئله ارتقای کیفیت تغذیه و خوابگاه‌ها و تدوین الگویی واحد به منظور رفع برخی مشکلات این حوزه از مصوباتی است که در نشست‌های هیئت دولت درباره آن بحث و گفتگو شده است.

هاشم داداش‌پور در سومین روز از هفتاد و یکمین نشست معاون دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور که در کتابخانه، مرکز اطلاع‌رسانی و اسناد این دانشگاه برگزار شد، بیان کرد: مسئله تغذیه یکی از دغدغه‌های مهم روسا و معاونان دانشجویی دانشگاه‌های کشور است.

وی افزود: از مردادماه امسال این موضوع در دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و سازمان امور دانشجویان کشور قرار گرفت و پس از برگزاری هشت نشست با حضور مسئولان سازمان برنامه و بودجه‌ی کشور شیوه‌های مختلفی برای حل مشکلات این حوزه طرح و بررسی شد تا بتوان فضای بهتری را برای دانشجویان فراهم کرده و امکانات بیشتری را در اختیار آنان قرار داد.

معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان کشور، ادامه داد: در این نشست‌ها چهار الگو طرح و بررسی شد که در نشست امروز این الگو‌ها برای رسیدن به شیوه‌ای مناسب بررسی شد.

داداش‌پور با بیان اینکه موضوع تغذیه‌ی دانشجویان به صورت جدی در دولت پیگیری می‌شود، تصریح کرد: در آذرماه امسال نیز هیئت دولت مصوبه‌ای را با عنوان «بررسی الگو‌های موجود تامین مالی تغذیه و خوابگاه‌ها» و به منظور رسیدن به الگویی نوین مورد تصویب قرار گرفت تا گامی برای بهبود شرایط تغذیه و خوابگاه برداشته شود.

اردوان ارژنگ معاون امور دانشجویان داخل سازمان امور دانشجویان کشور نیز بیان کرد: نشست امروز با هدف طراحی الگوی تامین مالی خدمات رفاهی دانشجویان با تکیه بر تغذیه و خوابگاه، برگزار می‌شود.

وی افزود: در مصوبه‌ی هئیت دولت نیز این عنوان تصویب شده است و مقرر گردیده که دانشگاه‌ها طرح‌های خود را برای حل مشکلات این حوزه ارائه دهند.

گفتنی است هفتاد و یکمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور با هدف رسیدگی به موضوعاتی همچون زیست سالم دانشجویی (سلامت جسم)، زیست سالم دانشجویی (سلامت روان)، انتقال تجربیات معاونان در زمینه‌های دانشجویی، الگو‌های تامین مالی خدمات رفاهی دانشجویان (تغذیه و خوابگاه) و معرفی سامانه‌ی جدید امور رفاهی دانشگاه‌ها برگزار می‌شود.

دانشگاه شهید چمران اهواز ۱۲ تا ۱۴ بهمن‌ماه ۱۴۰۱ میزبان برگزاری این نشست خواهد بود.

هفتاد و یکمین نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی سراسر کشور از (۱۲ بهمن‌ماه) با حضور دکتر زلفی‌گل وزیر علوم، تحقیقات و فناوری آغاز به کار کرد.

منبع: ایرنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار