کد خبر: 1133051
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004kl1
تاریخ انتشار: ۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۵
معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان:
ابراهیمی، با تأکید بر ضرورت توجه به مراودات تجاری و اقتصادی لرستان و عراق، گفت: رشد صادرات لرستان به کشور عراق ضروری است.

به گزارش جوان از لرستان، سیروس ابراهیمی، امروز(4بهمن)، در همایش تجاری لرستان و عراق و افتتاحیه نمایشگاه توانمندی‌های صادراتی لرستان، اظهارداشت: ۶۵ غرفه با ۱۱۰ واحد اقتصادی و تولیدی فعال در زمینه‌های صنعتی، دارویی، گردشگری، تولیدات زراعی، باغی و دامی برای حضور در این نمایشگاه دایر می شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان افزود: در حاشیه نیز، تفاهم‌نامه های تجاری بین اتاق بازرگانی لرستان و سایر استان‌ها و همچنین تجار و بازرگانان کشور عراق به امضا خواهد رسید.

ابراهیم عنوان کرد: استان لرستان به واسطه داشتن فاصله‌ مناسب و نزدیکی به کشور عراق سعی نموده روابط تجاری را تحکیم بخشد و در این راستا توجه به مراودات تجاری و اقتصادی اثرگذار است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری لرستان با بیان اینکه نگاه ما به کشور عراق دوستانه، خانوادگی و راهبردی است، افزود: در کنار ارتباطات عمیق فرهنگی و دینی روابط اقتصادی بویژه با این کشور و اقلیم کردستان خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه سهم صادرات لرستان به کشور عراق مطلوب و مناسب نیست، بر ضرورت رشد این ارتباطات تأکید کرد و گفت: انتظار داریم شاهد فصل نوین در ارتباطات فرهنگی و اجتماعی باشیم.

ابراهیمی با اشاره به اینکه استان لرستان با برخورداری از ۸۰۰ هزار هکتار اراضی کشاورزی، ۲۲ میلیون مترمربع مرتع ، ۲۲ شهرک و ناحیه صنعتی ، ۲ منطقه ویژه اقتصادی فعال و ۲ منطقه اقتصادی در حال ایجاد یکی از قطب های سنگ کشور است، ادامه داد: در صنایع پتروشیمی کشاورزی و غذایی دارای توانایی است و رتبه های بالای کشور در برخی از محصولات کشاورزی را دارا بوده و همچنین در کنار قابلیت دیگر از توانایی بالایی برخوردار است.

برچسب ها: ایران ، عراق ، صادرات
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار