قوانین جدید در سوئد، حمایت از خانواده یا زیر سوال بردن والدین؟!
کد خبر: 1095479
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004az1
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
جوان آنلاین گزارش می‌دهد
کشوری که به نام مهد قانون برای خانواده شناخته می‌شود، بدون اطلاع مردم خود قوانینی تصویب می‌کند که دقیقا دخالت در شئون خانواده است.
سیدصدرا حسینی
سرویس جامعه جوان آنلاین: تمایل به مهاجرت برای ترسیم چشم‌اندازی بهتر در آینده، منطقی و قابل درک است، اما آنچه اهمیت دارد، فقدان آگاهی و درک نادرست و عدم شناخت واقعیتی است که به عنوان مبنای تصمیم‌گیری مهاجران، پیامد‌های غیرقابل جبرانی را برای آن‌ها به بار می‌آورد. این همان موضوعی است که باعث شد تا شهروند مقیم استکهلم در گفتگو با جوان آنلاین به آن اشاره کند و بگوید هیچ کجا وطن نمی‌شود!
 
کشور سوئد جزو کشور‌های اسکاندیناوی است و بزرگ‌ترین کشور در اتحادیه اروپا محسوب می‌شود. کشور‌های اسکاندیناوی به سطح بالای سواد، طول عمر بالا و شادی شهره هستند. سوئد از جمله کشور‌های اروپایی است که عمدتا آن را به مهد اخلاق و خانواده می‌شناسند. تعادل بین کار خانواده جزو اولویت‌های قانونی این کشور است. در سوئد برای پیشرفت خلاقیت و شادی ساعت کاری برخی کمپانی‌ها ۶ ساعت در روز است. خانواده‌ها با هم به پارک می‌روند و ورزش می‌کنند و به مسافرت می‌روند.
 
این در حالی است که همین کشور بدون اطلاع مردم خود قوانینی تصویب می‌کند که دقیقا دخالت در شئون خانواده است.
 
در گزارشی که دو سال قبل توسط «صندوق توسعه سازمان ملل» با موضوعیت سوگیری مردان نسبت به زنان در کشور‌های مختلف بررسی شده است، سوئد از جمله کشور‌هایی است که درصد فراگیری این سوگیری و پیش داوری درباره توانایی و نقش زنان هرساله بیش از قبل می‌شود. گزارش تاکید می‌کند اهمیت و تاثیر سیاست گذاری ها، تغییر قوانین و نحوه آموزش در مدارس به ویژه در دوران نوجوانی است که تاثیر ملموس در تغییر نگاه مردان و زنان به نقش و قابلیت زنان را موجب می‌شود.
 
این نتایج و داده‌های اطلاعاتی حاصل همان مهد قوانین خانواده است، اما برداشتن روتوش یا فیلتر زیبایی‌های یک کشور اروپایی حکایت از این دارد که دخالت در شئون خانواده نیز ظاهرا جزو همان قوانین است.
 
شهروند ایرانی مقیم سوئد (استکهلم) در تماس با خبرنگار جوان آنلاین می‌گوید این کشور یک پوسته ظاهری در حمایت از خانواده دارد که همیشه پررنگ بوده است و این در حالی بوده که ماجرا دقیقا بر خلاف نمایش‌های ظاهری در فضای مجازی است.
 
شهروند سوئدی با انتشار عکس‌هایی از آگهی‌های تبلیغاتی در قطار شهری کشور سوئد که متن آن به زبان‌های مختلف ترجمه شده است معتقد است که چنین آگهی‌های تبلیغاتی برهم زننده نظم و انضباط خانواده است و تنها بهانه‌ای برای به هم ریختن شئون خانواده محسوب می‌شود.
 
 
قوانین جدید در سوئد، حمایت از خانواده یا زیر سوال بردن والدین؟!
 
در متن آگهی نوشته شده است:
 
"احساس می‌کنید مجبور به ازدواج شده اید؟ جرئت نه گفتن ندارید؟ "
 
در ادامه این متن افراد ترغیب شدند تا در صورت اجبار برای ازدواج با پلیس تماس بگیرند.
 
طبق گفته‌های این شهروند ساکندر استکهلم چنین آگهی تبلیغاتی بهانه‌ای برای دخالت پلیس در نظم خانواده‌های سوئدی است. وی می‌گوید: بار‌ها و بار‌ها پیش امده که بچه‌های خردسال که از مادر قهر می‌کند سریع با پلیس تماس می‌گیرند و دخالت پلیس اختلافات جدی در خانواده ایجاد می‌کند. "
 
این فرد معتقد است هدف دولت سوئد شکایت در مورد خانواده است تا همواره تفرقه وجود داشته باشد. قانون دیگری که وی به آن اشاره می‌کند عدم اجازه پدر مادر برای کنترل فرزندان خود جهت ورود به فضای مجازی است. وی می‌گوید" دو ماه پیش قانونی در سوئد تصویب شده که پدر مادر اجازه ندارند به بچه بگویند چرا اینستاگرام یا یوتویوب نگاه میکنی؟! در واقع پدر مادر اجازه منع ندارند و با منع بچه مجرم شناخته خواهند شد!"
 
وی در ادامه به سایر قوانینی در این کشور اشاره می‌کند که بدون مشورت و نظر شهروندان تصویب می‌شود. بر اساس همین گفتگو، به زودی قانونی در سوئد اجرایی خواهد شد که طبق آن اجساد افراد به دیگران بخشیده می‌شود مگر آنکه هر فردی قبل از فوت خود این اجازه را از دیگران سلب کند. قانونی که امکان تجارت را ساده‌تر خواهد کرد و حتی پدر مادر برای فرزند و یا فرزند حق اعتراض ندارند مگر آنکه از قبل عدم رضایت خود را اعلام کرده باشند.
 
وی معتقد است قوانینی که دنیا جهت حمایت سوئد از خانواده نشان می‌دهد تنها بخش‌های بیرونی است در حالیکه شهروندان سوئدی به قوانین اخیر اعتراض کردند، اما همچنان در حال اجرایی شدن است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار