حزب‌الله: ۷۷ نماینده پارلمان جدید موافق مقاومت علیه اسرائیل هستند
کد خبر: 1089654
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ZT4
تاریخ انتشار: ۰۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۱:۱۰
معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان ضمن اشاره به کم شدن تعداد نمایندگان ۱۴ مارس در پارلمان جدید گفت، ۷۷ نماینده با مقاومت علیه دشمن صهیونیستی موافق هستند.

شیخ «نعیم قاسم » معاون دبیرکل حزب‌الله لبنان در گفت‌وگو با شبکه «المنار» گفت، روابط حزب‌الله با متحدان تنها محدود به انتخابات پارلمانی نمی‌شود و همیشه با آنها همکاری داشته است.

وی در ادامه تصریح کرد: خواهان اکثریت پارلمانی نیستیم و بر این اساس که اکثریت برای ما باشد، کار نمی‌کنیم. باقیمانده‌های ۱۴ مارس در انتخابات سابق ۴۷ نماینده در پارلمان داشتند و اکنون ۳۶ نماینده دارند و این یک عقبگرد واضح است.

شیخ قاسم افزود: اگر پارلمان را بر این اساس که چه کسی با مقاومت علیه اسرائیل موافق است و چه کسی نیست ۷۷ نماینده موافق مقاومت علی دشمن هستند.

معاون حزب‌الله سپس گفت: ما روابطی با نمایندگان میانه‌‌روی مستقل و گروه‌های و سازمان‌های شیعه غیرمرتبط با سفارتخانه‌ها داریم. ما به عنوان حزب‌الله در جنبش ۱۷ اکتبر به کسی خیانت نکردیم مگر کسانی که به سفارتخانه‌ها مرتبط هستند و این حق هر کسی است که درد خود را بگوید.

شیخ قاسم تصریح کرد: ما به عنوان حزب‌الله خیالمان راحت است و معتقدیم حز‌ب‌الله برای ما و مودم موفقیت‌آمیز بوده است. اشخاصی که از دست دادیم خسارتی موقت است. تعداد دیگری از نمایندگان پس از جلسات و گفت‌وگو با آنها در صف بندی ملی خواهند بود.

وی ضمن اعلام حمایت از نامزدی «نبیه بری» برای دو بعدی ریاست پارلمان لبنان، از دیگر گروه‌ها هم خواست از این نامزدی حمایت کنند.

شیخ قاسم در ادامه از تشکیل دولت وحدت ملی حمایت کرد و گفت، سخت است که کشور بدون دولت وحدت ملی پیشرفت کند.

انتخابات پارلمانی لبنان که یکشنبه (۲۵ اردیبهشت) برگزار شد و پس از آن باید تکلیف انتخاب رئیس پارلمان، نخست‌وزیر و رئیس‌جمهور این کشور مشخص شود.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار