«تأیید صلاحیت» مسئله این است!
کد خبر: 1076997
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WAv
تاریخ انتشار: ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
لغو دوباره مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال و بلاتکلیفی تیراندازی
شیوا نوروزی

ابهام در خصوص به تعویق افتادن یا نامعلوم بودن برگزاری انتخابات ریاست برخی فدراسیون‌ها، تیم‌ها و ورزشکاران آن‌ها را در بلاتکلیفی نگه داشته است. در حالی که قرار بود مجمع انتخاباتی فدراسیون بسکتبال فردا برگزار شود، اما این مجمع برای بار دوم لغو شد! علاوه بر این هنوز زمان دقیقی برای انتخابات فدراسیون تیراندازی نیز اعلام نشده است.
به خاطر یک نفر
اهالی بسکتبال مدت‌هاست منتظرند رئیس جدید انتخاب شود، اما این دومین باری است که مجمع انتخاباتی در موعد مقرر برگزار نمی‌شود. دوره چهار ساله مدیریت رامین طباطبایی ماه گذشته به پایان رسید و وزیر ورزش برای آنکه کار‌ها روی زمین نماند، مهیار عسگریان را به عنوان سرپرست فدراسیون انتخاب کرد، ولی اداره فدراسیون با سرپرست مشکلی از مشکلات بسکتبال ایران حل نخواهد کرد. ۱۹ دی ماه اولین تاریخی بود که وزارت ورزش برای مجمع انتخاباتی این رشته معین کرد، به همین خاطر طبق روال ثبت‌نام از کاندیدا‌ها شروع شد و در مدت معین ۱۲ نامزد برای تصدی پست ریاست ثبت‌نام کردند. حمید گرامیان، پوران عباسی، رامین طباطبایی، امید ولیدی‌پاک، جواد داوری، امید عباسی، سعید روحانی، محمدرضا ترک‌زاده، شبنم کلاهی، شاپور یاوری، افسانه حسن‌نایبی و کرم احمدیان نفراتی هستند که برای انتخابات ۱۹ دی آماده می‌شدند ولی بحث اصلی زمانی پیش آمد که در آستانه رسیدن به موعد تعیین‌شده خبری از اعلام اسامی نامزد‌های تأییدصلاحیت‌شده نبود.
گفته می‌شود علت تعلل وزارت در اعلام اسامی نامزد‌های نهایی، ردصلاحیت یکی از کاندیدا‌های شناخته‌شده است. فرد مورد نظر به دلیل برخی حواشی پیش‌آمده نتوانسته است تأیید مراجع ذی‌صلاح را کسب کند، اما با این حال حاضر به پذیرش واقعیت نیست و برای رسیدن به هدفش هر کاری می‌کند. پس از این ماجرا ششم بهمن‌ماه به عنوان تاریخ جدید انتخابات تعیین می‌شود ولی دیروز در فاصله ۴۸ ساعت تا برگزاری مجمع دوباره خبر لغو آن منتشر شد. منصور اردستانی دبیر جدید مجمع انتخابات ریاست فدراسیون بسکتبال که به تازگی جانشین محمدرضا صالحیان مستعفی شده است، مهیا نشدن شرایط را دلیل لغو مجدد مجمع عنوان کرد: «به دلیل فراهم نبودن شرایط مورد نیاز و بنا به هماهنگی‌های به عمل آمده از سوی وزارت ورزش و جوانان، جلسه مجمع انتخاباتی رئیس و اعضای انتخابی هیئت رئیسه فدراسیون بسکتبال که قرار بود در تاریخ ششم بهمن ماه سال جاری برگزار شود، به تعویق افتاده و مقرر است در روز چهارشنبه مورخ ۲۰ بهمن ماه سال جاری برگزار شود.»
۲۰ بهمن‌ماه در شرایطی به عنوان زمان جدید مجمع اعلام شده که کماکان بحث اعلام نامزد‌های نهایی مطرح است. با تعللی که وزارت در این موضوع به خرج می‌دهد به نوعی مهر تأییدی است بر اخبار ضدونقیض منتشر شده در محافل خبری و بسکتبالی، حتی دیروز شنیده شد که کاندیدای شناخته‌شده، اما ردصلاحیت‌شده در وزارتخانه برای ملاقات کوتاه حمید سجادی تلاش کرده ولی در نهایت پیغامش را از طریق معاون وزیر به گوش سجادی رسانده است.
بسکتبال ایران اوضاع سختی را پشت سرمی‌گذارد. دوران مدیریت طباطبایی با حواشی بسیار زیاد به ویژه در یک سال اخیر به پایان رسیده و انتخاب رئیس جدید کمترین حق این رشته دانشگاهی است.
بلاتکلیفی تیراندازی
آبان‌ماه بود که پس از اتمام دوران مدیریت چهار ساله علی دادگر در فدراسیون تیراندازی، وزیر ورزش حکم سرپرستی مهدی مبینی را امضا کرد. انتظار می‌رفت مجمع انتخاباتی این فدراسیون همان ۲۱ دی‌ماه برگزار شود ولی تیراندازی نیز اسیر سردرگمی وزارت ورزش شد. خبر لغو انتخابات رئیس تیراندازی بدون هیچ توضیحی اعلام شد. رضا ملک‌محمدی، رضا ابوالحسنی، ابراهیم برخورداری، علی دادگر، حسین زکی‌زاده، کبری غیاثی، مرتضی قربانی، داود کرمی، سعید محمدی‌دوست، حبیب مقصودی و سیدرضا میرابوطالبی برای پذیرفتن مسئولیت ریاست فدراسیون تیراندازی ثبت‌نام کرده‌اند ولی آن‌ها نیز مثل بسکتبالی‌ها منتظر تأیید‌صلاحیت‌شان هستند.
اوضاع در تیراندازی حتی بدتر از بسکتبال است چراکه زمان قطعی برگزاری مجمع اعلام نشده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار