درخواست برای نظارت بیشتر بر قیمت مکمل‌ها و دارو‌های گیاهی
کد خبر: 1075892
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Vt6
تاریخ انتشار: ۲۵ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۷
رئیس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران گفت: از ریاست سازمان غذا و دارو در خواست داریم به فوریت به مسئله قیمت مکمل‌ها و فرآورده‌های طبیعی ورود کرده و از حقوق بیماران و مصرف کننده دفاع کنند.
سرویس جامعه جوان آنلاین: مهدی زارعی، رئیس شورای عالی داروخانه‌های انجمن داروسازان ایران گفت: ضوابط قیمت گذاری مکمل‌های غذایی، گیاهی و طبیعی در سازمان غذا و دارو باید با نگرش حمایت از مصرف کننده، ضمن دوری جستن از تعارض منافع، مورد بازنگری قرار گیرد.

وی ادامه داد: متاسفانه شاهد افزایش بی رویه قیمت مکمل‌های غذایی و فرآورده‌های گیاهی و طبیعی در دو سال گذشته بوده و هستیم. قیمت گذاری این فرآورده‌ها منجر به بی نظمی در بازار و ایجاد رانت قیمتی برای عده‌ای و همچنین زیان بیماران و مصرف کنندگان شده است.

زارعی اظهار کرد: بسیاری از این فرآورده‌ها توسط تولیدکنندگان و یا شرکت‌های توزیع با تخفیف‌های باورنکردنی در حال فروش هستند که بیانگر این است که ارزش واقعی این محصولات خیلی کمتر از قیمت تعیین شده توسط سازمان غذا و دارو است. مگر می‌شود ادعا کرد که قیمت گذاری درست انجام شده در حالی که آن محصولات در بازار با قیمتی کمتر از نصف عرضه می‌شوند؟

وی تاکید داشت: از ریاست سازمان غذا و دارو در خواست داریم به فوریت به مسئله قیمت مکمل‌ها و فرآورده‌های طبیعی ورود کرده و از حقوق بیماران و مصرف کننده دفاع کنند.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار