امریکا دنبال احیای داعش است
کد خبر: 1071672
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Un2
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
شمخانی در دیدار وزیر خارجه سوریه:

وزیر خارجه سوریه با اشاره به ظرفیت‌های گسترده اقتصادی قابل تبادل میان دو کشور و استقبال مردم این کشور از کالا‌های باکیفیت ایرانی خواستار افزایش حضور شرکت‌های دولتی و خصوصی ایرانی در بازار سوریه شد.
فیصل مقداد، وزیر خارجه جمهوری عربی سوریه که به صورت رسمی به تهران سفر کرده است، صبح دیروز با دریابان علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان دیدار و پیرامون آخرین تحولات منطقه و مناسبات دوجانبه با وی گفتگو کرد. دریابان شمخانی در این دیدار با تبیین شرایط حاکم بر منطقه گفت: امریکا از فروپاشی داعش در سوریه و عراق و پیروزی جبهه مقاومت که موجب افزایش قدرت راهبردی این جبهه شده، عصبانی و به دنبال بحران‌آفرینی‌های جدید است. توطئه ایجاد بحران امنیتی در سوریه یک طرح امریکایی- صهیونیستی است که نسبت به پیامد‌های خطرناک آن که می‌تواند امنیت کل منطقه را دچار آسیب کند، هشدار می‌دهیم.
دبیر شورای عالی امنیت ملی کشورمان با بیان اینکه اشغالگری از سوی هر کشوری در سوریه موجب استمرار ناامنی و گسترش دامنه خشونت خواهد شد، خاطر نشان کرد: سرنوشت هرگونه تجاوز و اشغالگری در تاریخ جز عقب‌نشینی و شکست خفت‌بار چیز دیگری نبوده است.
نماینده مقام معظم رهبری تجاوز مستمر رژیم‌صهیونیستی به خاک سوریه را محکوم کرد و افزود: این حملات در استمرار تجاوزات وحشیانه این رژیم به فلسطین و لبنان است که مقاومت و ستیز قهرآمیز، تنها راه دفع غده سرطانی صهیونیسم از منطقه است.
شمخانی با اشاره به روابط راهبردی ایران و سوریه در حوزه‌های سیاسی و امنیتی، تسری آن به سایر بخش‌ها به ویژه حوزه اقتصادی را مورد تأکید قرار داد و آمادگی کامل کشورمان را در این زمینه اعلام کرد.
حضور نظامی امریکا در سوریه مصداق تجاوز است
فیصل مقداد، وزیر خارجه سوریه نیز در این ملاقات با تشکر از حمایت‌های همه‌جانبه تهران از مردم و دولت سوریه اظهار داشت: با شکست جبهه متحد تروریسم و ایجاد ثبات نسبی در سوریه فصل جدیدی در همکاری‌های دو کشور با اولویت مناسبات اقتصادی آغاز شده است. وی حضور نظامی غیرقانونی امریکا در سوریه را ناقض اصل حاکمیت و تجاوز به تمامیت ارضی این کشور عنوان کرد و افزود: امریکا به دنبال احیای هسته‌های تروریستی برای جلوگیری از ایجاد ثبات پایدار در سوریه است. فیصل مقداد تداوم شرارت رژیم‌صهیونیستی در منطقه و تجاوز نظامی مکرر به سوریه را مصداق واقعی تروریسم دولتی ذکر کرد و اظهار داشت: تروریسم، تجاوز نظامی و تحریم‌های ظالمانه نمی‌تواند خللی در اراده ملت سوریه برای مقاومت در برابر زورگویی و زیاده‌خواهی دشمنان به وجود آورد. وی با اشاره به ظرفیت‌های گسترده اقتصادی قابل تبادل میان دو کشور و استقبال مردم سوریه از کالا‌های با کیفیت ایرانی خواستار افزایش حضور شرکت‌های دولتی و خصوصی ایرانی در بازار سوریه شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار