پتروشیمی موتور محرک توسعه اقتصادی کشور است
کد خبر: 1070826
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UZO
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۹
رئیس کل دادگستری لرستان:
رزم، با اشاره به تنوع تولیدات شرکت پتروشیمی، گفت: پتروشیمی موتور محرک توسعه اقتصادی کشور است.

به گزارش جوان از لرستان، «محمد رزم»، امروز(9آذر) در حاشیه بازدید از پتروشیمی  شهرستان خرم آباد در جمع خبرنگاران اظهارداشت: پتروشیمی خرم آباد دو محصول مهم پلی‌اتیلن به مقدار ۳۶۰ هزار و گاز یک بتون را تولید می‌کند.

رئیس کل دادگستری لرستان افزود: ۸۵ درصد پلی اتیلن که مازاد بر نیاز داخلی است به خارج کشور صادر و مابقی نیز در داخل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اهمیت بالای پتروشیمی در زنجیره تولید، این صنعت را یکی از ارکان اصلی صنعت نفت عنوان کرد.

رزم  را موتور محرک توسعه اقتصادی کشور دانست و خاطرنشان کرد: پتروشیمی نقش اساسی در تولید ناخالص ملی داشته و مانع از خام فروشی مواداولیه و افزایش ارزش افزوده اقتصادی و ثروت آفرینی و ایجاد اشتغال در جامعه می‌شود.

وی با اشاره به تنوع تولیدات شرکت پتروشیمی خرم آباد، افزود: تنوع محصولات صنایع پتروشیمی به‌گونه‌ای است که می تواند هزاران کارگاه و کارخانه تولیدی را ایجاد کند، کمااینکه فعالیت این چنین واحدهایی علاوه بر کسب درآمد ارزی، موجب قطع وابستگی صنعتی به خارج کشور می‌شود.

رزم بیان داشت: در چشم‌انداز افق ۱۴۰۴ پیش‌بینی شده که جمهوری اسلامی ایران باید اولین تولیدکننده مواد و کالاهای پتروشیمی از نظر ارزش در منطقه باشد.

رئیس کل دادگستری لرستان با بیان اینکه شرکت پتروشیمی لرستان در فضایی بالغ بر ۱۳۰ هکتار ایجاد شده، گفت: در حال حاضر ۹۵۰ نفر از جوانان در این واحد مشغول به کار هستند.

رزم با تاکید بر حمایت از صنایع اشتغال‌زا، اظهار کرد: در راستای سیاست‌های ابلاغی مقام معظم رهبری و سیاست‌های اقتصاد مقاومتی و دستورالعمل حمایت از سرمایه‌گذاری مشروع مصوب ریاست قوه قضاییه، مجموعه دادگستری استان تمامی توان خود را در تامین امنیت این‌گونه صنایع مادر و اشتغال‌زا بکار خواهد بست.

وی امنیت را زیربنای رشد و توسعه در هر استان عنوان و تصریح کرد: در همین جهت شعب متعددی از دادیاری، بازپرسی، محاکم کیفری ۲ و تجدیدنظر را به حمایت از بخش‌های سرمایه‌گذاری در استان اختصاص دادیم.

رئیس شورای عالی قضایی لرستان ادامه داد: چنانچه فردی موجب اختلال در روند تولید و یا سرقت تجهیزات و به نوعی سبب تعدی و تهدید این‌گونه صنایع شود، با شدت قانونی با مرتکبین این جرائم برخورد خواهد شد، کمااینکه برخوردهایی نیز در گذشته نسبت به پرونده‌های مشابه در استان صورت گرفته است.

برچسب ها: رزم ، پتروشیمی ، اقتصاد
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار