یک سیلی آبدار دیگر به امریکا
کد خبر: 1067531
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TiF
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۴۰۰ - ۲۲:۰۰
پس از سیزده آبان ۵۸ شکستی دیگر در میانه آبان‌ماه در دفتر ناکامی‌های امریکا ثبت شد
‌شکست امریکا در دزدی نفت ایران در آب‌های دریای عمان. ظهر دیروز و در حالی که ایران اسلامی در آستانه ۱۳ آبان، خود را برای ابراز انزجار از نماد و نشان استکبار در تاریخ معاصر یعنی رژیم تروریستی امریکا آماده می‌کرد، خبر اقدام نیرو‌های جان برکف نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازپس‌گیری یک فروند نفتکش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های دریای عمان که به دست دزدان دریایی و با حمایت نیرو‌های نظامی امریکا، مصادره شده بود، بار دیگر اقتدار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از یک سو و اوج حقارت و دشمنی امریکا و اذناب منطقه‌ای آن از سوی دیگر برای جهانیان عیان شد و یک سیلی دیگر به صورت امریکای در حال افول نواخته شد.

سرویس سیاسی جوان آنلاین: ‌شکست امریکا در دزدی نفت ایران در آب‌های دریای عمان. ظهر دیروز و در حالی که ایران اسلامی در آستانه ۱۳ آبان، خود را برای ابراز انزجار از نماد و نشان استکبار در تاریخ معاصر یعنی رژیم تروریستی امریکا آماده می‌کرد، خبر اقدام نیرو‌های جان برکف نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بازپس‌گیری یک فروند نفتکش جمهوری اسلامی ایران در آب‌های دریای عمان که به دست دزدان دریایی و با حمایت نیرو‌های نظامی امریکا، مصادره شده بود، بار دیگر اقتدار نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران از یک سو و اوج حقارت و دشمنی امریکا و اذناب منطقه‌ای آن از سوی دیگر برای جهانیان عیان شد و یک سیلی دیگر به صورت امریکای در حال افول نواخته شد.

ماجرا از آنجا آغاز شد که امریکا در این اقدام یک نفتکش را که حامل نفت صادراتی ایران بود در آب‌های دریای عمان مصادره و با انتقال محموله نفت آن به یک نفتکش دیگر آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کرد. همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی‌برن بر روی عرشه نفتکش آن را به تصرف خود درآوردند و به سوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند.
در ادامه نیرو‌های امریکا با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند، اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه نیرو‌های جان برکف سپاه ناکام ماندند. نیرو‌های امریکایی دوباره با استعداد بسیار و با استفاده از چند ناو جنگی بیشتر تلاش کردند مسیر حرکت نفتکش را سد کنند که باز هم موفق نشدند. این نفتکش هم اکنون در آب‌های سرزمینی کشور عزیزمان است.
بنا به گفته منابع غیر رسمی پس از ربایش نفتکش ایرانی به دست دزدان دریایی که حامل ۷۰۰ هزار بشکه نفت بود، مأموریت بازپس‌گیری آن به سپاه سپرده می‌شود و نیرو‌های ویژه نیروی دریایی سپاه بلافاصله وارد عمل و موفق شدند در نزدیکی سواحل دور دست شرقی به کشتی رسیده و پس از درگیری با دزدان دریایی، نفتکش را آزاد کرده و به سمت ایران بازگردانند.
در مسیر بازگشت به ایران، هنگامی که کشتی به محدوده حدود ۶۰۰ مایلی سواحل جنوب شرقی ایران رسیده بود، دو ناو امریکایی به نفتکش نزدیک شده و با هدف نمایش قدرت و انتقال این مفهوم که کنترل آبراه‌ها در اختیار آنهاست، قصد داشتند وارد کشتی شوند و آن را بازرسی کنند که قایق‌های تندرو سپاه با حضور در منطقه و گشت‌زنی در اطراف کشتی مانع از متوقف کردن نفتکش شدند. در ادامه این رویارویی، طرف امریکایی یک فروند هلیکوپتر را برای ایجاد رعب و وحشت، به سمت نفتکش ایرانی به پرواز در می‌آورد که این قدرت‌نمایی نیز با اقدام متقابل ایران در اعزام هلیکوپتر به سمت ناو امریکایی خنثی می‌شود. اقدام غرورانگیز و اقتدارآفرین نیرو‌های ایرانی به همین هم خلاصه نشده و آن‌ها با ۵ قایق تندرو ضمن نزدیک شدن به ناو امریکایی هشدار می‌دهند در صورت تداوم تحرکات، اقدام قاطع‌تری خواهند کرد که نهایتاً امریکایی‌ها مسیر خود را تغییر داده و دور می‌شوند.
روایت روابط عمومی کل سپاه از حادثه
روابط عمومی کل سپاه نیز عصر دیروز در اطلاعیه‌ای اقدام به موقع و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در شکست عملیات سرقت دریایی نفت ایران به دست نیروی دریایی ارتش تروریست امریکا را اینگونه روایت کرد: «با اقدام به موقع و مقتدرانه جان برکفان دلاور نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، عملیات نیروی دریایی ارتش تروریست امریکا برای سرقت نفت جمهوری‌اسلامی ایران در دریای عمان ناکام ماند. امریکایی‌ها در این اقدام یک نفتکش حامل نفت ایران را در آب‌های دریای عمان سرقت کردند و با انتقال محموله نفت به یک نفتکش دیگر، آن را به سوی مقصدی نامعلوم هدایت کردند.»
در این اطلاعیه با اشاره به اقدام همزمان دلاورمردان نیروی دریایی سپاه در ناکام‌سازی این عملیات، آمده است: رزمندگان نیروی دریایی سپاه با اجرای عملیات هلی برن بر روی عرشه نفتکش حامل نفت سرقت شده، آن را تصرف و به سوی آب‌های سرزمینی ایران هدایت کردند. این اطلاعیه تصریح کرده است: نیرو‌های ارتش تروریست امریکا در ادامه با استفاده از چندین فروند بالگرد و ناو جنگی به تعقیب نفتکش پرداختند، اما با ورود قاطعانه و مقتدرانه جان برکفان نیروی دریایی سپاه ناکام ماندند.
در اطلاعیه روابط عمومی کل سپاه با اشاره به تلاش نافرجام مجدد امریکایی‌ها برای تقویت توان خود با استفاده از استعداد بیشتر و گسیل چندین ناو جنگی دیگر برای سد کردن مسیر حرکت نفتکش آمده است: امریکایی‌ها با درک آمادگی و قاطعیت رزمندگان شجاع و غیرتمند نیروی دریایی سپاه برای رویارویی با هر نوع ماجراجویی و تهدید علیه منافع ملت ایران، از ادامه ماجرا منصرف و منطقه را ترک کردند. بنا بر اعلام روابط عمومی کل سپاه این نفتکش در ساعت ۸ صبح مورخ سوم آبان ماه ۱۴۰۰ در آب‌های سرزمینی ایران اسلامی، در لنگرگاه بندر عباس پهلو گرفته است.
تشکر وزیر نفت از سپاه
وزیر نفت در پیامی از نیرو‌های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دلیل نجات محموله نفتکش ایرانی از چنگ دزدان دریایی امریکایی قدردانی کرد.
در پیام جواد اوجی آمده است: دشمنان مردم ایران وقتی با چشم دیدند که خادمان مردم ایران در دولت سیزدهم با اراده پولادین و بدون تعلل، مصمم به شکستن حلقه سخت محاصره تحریم‌ها هستند و نتیجه این اراده فرزندان ملت را در افزایش صادرات نفت و میعانات و فرآورده‌های ایران مشاهده کردند و دیدند از طرق دیگر نمی‌توانند جلوی این عزم ملی را سد کنند، در آخرین حربه به سراغ یکی از راه‌حل‌های قدیمی خود که سابقه تاریخی طولانی هم در آن دارند، رفتند. وی با بیان اینکه به فضل الهی این حربه نیز با هوشیاری، اراده و شجاعت فرزندان جان بر کف ملت در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به‌ویژه در نیروی دریایی سپاه کارگر نیفتاد، خاطر نشان کرد: «من به‌عنوان وزیر نفت بر دست و بازوی این عزیزان بوسه می‌زنم و مراتب سپاس و قدردانی خود را برای نجات محموله نفتکش ایرانی از دست دزدان دریایی امریکایی به جان برکفان سپاه اعلام می‌کنم.» اوجی تأکید کرد که به فضل الهی فرزندان ایران پرتوان‌تر از گذشته به مسیری که برای اعتلای کشور برگزیده‌اند ادامه خواهند داد و چنین اتفافاتی، تأثیری جز راسخ‌تر کردن عزم خادمان مردم در دولت سیزدهم برای غلبه بر محدودیت‌های دشمنان نخواهد داشت.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار