قدرت امریکا افول کرده، اما اوضاع را عادی‌انگاری نمی‌کنیم
کد خبر: 1066637
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TTp
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۹
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح:

وظیفه دائمی ما در قبال تهدید‌ها رصد اوضاع توسط بخش‌های اطلاعاتی، ارتقای آمادگی و توان عملیاتی در تمامی رده‌های فرماندهی و سطوح پایین‌تر و آماده بودن لحظه‌ای برای هرگونه پیشامد است.
به گزارش سپاه نیوز، سرلشکر پاسدار محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح صبح دیروز در دوازدهمین جشنواره مالک اشتر نیرو‌های مسلح در سالن پنجم آذر این ستاد، به موضوع افول قدرت امریکا در منطقه اشاره و خاطرنشان کرد: خدا را شاکریم که بعد از دوران سخت تهدید‌های گذشته، امروز شاهد دوران افول و ضعف امریکای جنایتکار و اذناب منطقه‌ای او هستیم.
باقری، فرار امریکا از افغانستان، آغاز تخلیه نیرو‌های نظامی امریکا از عراق و بخش‌هایی از سوریه، انتقال و کاهش تجهیزات پیشرفته پدافند هوایی و ضد موشکی امریکا در حاشیه خلیج فارس و کاهش نیرو‌های دریایی و انتقال آن‌ها به سرزمین‌های جنوب چین را نشانه‌هایی از افول قدرت امریکا و جابه‌جایی قدرت در جهان برشمرد. وی ادامه داد: البته هیچ‌کدام از این موارد به معنای کاهش تهدید‌ها یا عادی‌انگاری اوضاع در ارتباط با نیرو‌های مسلح جمهوری اسلامی ایران نیست.
رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح افزود: امریکای جنایتکار و صهیونیست‌ها نشان داده‌اند که هرچند اقدام نظامی مستقیم برای آن‌ها کار سختی شده است، اما هیچ‌گاه دست از توطئه و دشمنی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی برنخواهند داشت و همواره به اشکال مختلف موجبات تهدید و ایجاد مشکل برای ایران اسلامی و همراهان منطقه‌ای کشورمان را فراهم خواهند کرد.
سرلشکر باقری ادامه داد: در مجموع باید بگوییم که وضعیت فعلی از برکات و نتایج انقلاب اسلامی و خون شهیدان، فرماندهی بی‌نظیر فرمانده معظم کل قوا در مدیریت تهدید‌ها در صحنه پیچیده جنوب غرب آسیا و بهره‌برداری از فرصت‌های پدید آمده است. وی با تأکید بر اینکه شرایط امروز هوشیاری هرچه بیشتر نیرو‌های مسلح را می‌طلبد، گفت: هنگامی که تهدید‌ها عیان، مشخص و مستقیم است، روش مقابله با آن‌ها قدری ساده‌تر و روان‌تر است، اما هنگامی که تهدید‌ها با پیچیدگی و لایه‌بندی‌های گوناگون همراه باشد، طبیعتاً وظیفه ما مقابل آن خطیر و سنگین‌تر است. رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح تصریح کرد: بنابراین وظیفه دائمی ما در قبال تهدید‌ها رصد اوضاع توسط بخش‌های اطلاعاتی، ارتقای آمادگی و توان عملیاتی در تمامی رده‌های فرماندهی و سطوح پایین‌تر و آماده بودن لحظه‌ای برای هرگونه پیشامد است. سرلشکر باقری تأکید کرد: آمادگی و ارتقای دائمی توان رزمی مطالبه همیشگی فرمانده معظم کل قوا از ارتش، سپاه، بسیج و عالی‌ترین سطوح فرماندهی تا پایین‌ترین رده‌هاست که نباید لحظه‌ای از وظایف خود در این رابطه غفلت کنیم.
سلامی: در حال گسترش وسیع قلمرو قدرت دریایی هستیم
سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی، فرمانده کل سپاه نیز در حاشیه دوازدهمین جشنواره مالک اشتر نیرو‌های مسلح با بیان اینکه ما شاهد رشد و شکوفایی قدرت دفاعی در همه عرصه‌ها هستیم، گفت: نیروی زمینی ما با گسترش در مرز‌ها و برقراری امنیت و ساخت قدرت در عقبه واقعاً نمایش پرشکوهی از یک نیروی دفاعی در زمین را به تصویر می‌کشاند.
فرمانده کل سپاه افزود: نیروی هوافضای ما که در عرصه فضا، موشک‌ها، پدافند هوایی، پهپاد‌ها و جنگال به شکل متوازن و در عین حال شتابداری در حال پیشرفت است که گاهی اوقات مردم ما آزمون‌های عملیاتی این سامانه‌ها را چه در رزمایش‌ها و چه در آزمایش‌ها در میدان مشاهده می‌کنند. وی ادامه داد: البته همه آنچه به عنوان یک قدرت اساسی ساخته می‌شود به دلیل ملاحظات حفاظت اطلاعات ما و همچنین چشمان کنجکاو و جاسوس گرایانه دشمنان، قابل بیان نیست. سلامی درباره فعالیت‌های نیروی دریایی گفت: در بعد دریایی ما برای نبرد با قدرت‌های بزرگ در حال گسترش بسیار وسیع در قلمرو قدرت دریایی هستیم، با توجه به اینکه عموماً آن‌ها در دریا متمرکز هستند. فرمانده کل سپاه یادآور شد: در بسیج مردم شاهد فعالیت پایگاه‌های مقاومت بسیج در صحنه‌های مختلف هستند و آن‌ها میدان حمایت و خدمت به مردم را میدان جهاد قرار داده‌اند. وی خاطرنشان کرد: در عرصه‌های جنگال و سایبری پیشرفت‌های ما، پیشرفت‌های مطلوب و قابل توجهی است و در صحنه جنگ اطلاعاتی به دستاورد‌های خوبی رسیده‌ایم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار