مشکلات شهر با تهیه طرح‌های تفصیلی رفع می شود
کد خبر: 1066565
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TSf
تاریخ انتشار: ۰۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۳:۳۵
مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان تاکید کرد:
علیرضا قاری‌قرآن با بیان اینکه در قالب تهیه طرح‌ها مشکلات شهری احصاء شده و بدین طریق مسائل رفع می‌شود. گفت: در سطح استان اصفهان، طرح تفصیلی ۵۳ شهر در دست تهیه است.

       به گزارش خبرنگار جوان انلاین اصفهان،  به  نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی (اصفهان)؛ علیرضا قاری‌قرآن مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان اظهار کرد: استان اصفهان به دلیل تهیه و تصویب تنوعی از طرح‌های توسعه شهری و فراشهری در مقیاس‌های منطقه‌ای، ناحیه‌ای و شهری و با پوشش 100 درصدی پهنه سرزمین در این استان دارای کامل‌ترین نظام سلسله مراتبی طرح‌های توسعه شهری و فراشهری در کشور است.

     وی با بیان اینکه امروزه این طرح‌ها توسط مدیریت شهری ملاکِ عملِ آمایشِ جمعیت و فعالیت در کل پهنه سرزمینی استان هستند. اذعان داشت: به منظور تکمیل این نظام و تعیین تکلیف آن در پایین‌ترین سطح مقیاس شهری، اداره‌کل راه و شهرسازی استان از سال 1397 تهیه طرح‌های تفصیلی را برای همه شهرهای استان در دستور کار خود قرار داده است.

     مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: این اداره‌کل با راه‌اندازی واحد GIS در معاونت شهرسازی و معماری به منظور راهنمایی شهرداری‌های استان در خصوص تهیه نقشه پایه مناسب و تأمین اعتبار مورد نیاز این طرح‌ها از محل منابع ملی و استانی مقدمات اجرای برنامه تهیه طرح‌های تفصیلی همه شهرهای استان را فراهم کرد.

     وی گفت: از 107 شهر استان تعداد 101 شهر مشمول نظام تهیه طرح‌های توسعه و عمران (جامع) می‌شود که از این تعداد 98 شهر طرح جامع مصوب دارد و سه شهر دیگر نیز در دست تصویب است.

     قاری‌قرآن با بیان اینکه در سطح استان تعداد 18 شهر دارای طرح تفصیلی مصوب هستند عنوان کرد: طرح تفصیلی ۵۳ شهر و طرح بازنگری طرح تفصیلی ۹ شهر دیگر در دست تهیه است.

     وی با اشاره به اینکه ۲۰ شهر در سطح استان نیازمند تهیه طرح تفصیلی است و شهر سده‌لنجان نیز نیازمند تهیه طرح بازنگری طرح تفصیلی است عنوان کرد: شهرهای سین، اصغرآباد، زیار، زازران، باغشاد و طرق‌رود دارای طرح هادی مصوب است.

    مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه این اداره‌کل در صدد حل مشکلات شهری بصورت اساسی و ریشه‌ای است تصریح کرد: در قالب تهیه طرح‌ها مشکلات شهری احصاء شده و بدین طریق مسائل و مشکلات رفع می‌شود.

    قاری‌قرآن در خصوص اقدامات انجام شده برای طرح جامع اصفهان اظهار کرد: گام‌های موثری در جهت تهیه این طرح برداشته شده است. و در مرحله اول گزارش تشخیص را به تایید شورای راهبری و کارگروه امور زیربنایی رساندیم و به لطف خدا پس از انتخاب مشاور، مرحله دوم این فرآیند آغاز می‌شود.

     وی گفت: طرح جامع شهر اصفهان با رویکرد نوین تمامی مباحث زیست محیطی، توسعه شهری، بحران‌ها، میراث فرهنگی و غیره را در بر می‌گیرد. و انشالله در سال ۱۴۰۱ آماده می‌شود.

    مدیرکل راه و شهرسازی استان اصفهان با بیان اینکه حفاظت از بافت تاریخی شهر ضروری است عنوان کرد: در این بافت‌ها و محلات بعضا مشاهده می‌شود که واحدهای مسکونی جای خود را به تجاری داده است لذا حفظ ساختار و عناصر محلات بسیار مهم  بوده و در این راستا می‌بایست اقدامات اساسی صورت گیرد.

 

    

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی