افزایش 17 درصدی گازرسانی به نیروگاه‌های استان در 6 ماهه اول امسال
کد خبر: 1063643
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ShX
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی خبر داد:
مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی از افزایش 17 درصدی گازرسانی به بخش نیروگاهی استان در مدت زمان شش ماهه نخست امسال در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

حسن افتخاری افزود: در نیمه اول امسال رقمی بالغ بر پنج میلیارد و 586 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در خراسان رضوی مصرف شد که از این رقم دو میلیارد و 571 میلیون معادل 46 درصد تحویل بخش نیروگاهی شده است.

وی با بیان این مطلب در نیمه اول سال 99 میزان گاز تحویلی به نیروگاه های استان دو میلیارد و 194 میلیون مترمکعب بود گفت: این رقم در سال جاری با 377 میلیون مترمکعب افزایش به دو میلیارد و 571 میلیون رسید. گاز تحویلی به بخش نیروگاهی خراسان رضوی در سال 1400 هم نسبت به مدت مشابه سال قبل 17 درصد افزایش داشت.

مدیرعامل شرکت گاز خراسان رضوی ادامه داد: در شش ماهه اول امسال یک میلیارد و 975 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در بخش خانگی، تجاری و صنایع جزء، 371 میلیون مترمکعب در بخش حمل و نقل و 669 میلیون مترمکعب نیز تحویل صنایع فولاد و سیمان استان شده است.

افتخاری تصریح کرد: در شش ماهه اول سال 1400 گازطبیعی تحویلی به تمام بخش های استان به جز بخش خانگی و عمومی افزایش داشت که این مهم به صورت پایدار و ایمن و بدون محدودیت تامین شد.

وی در پایان با اشاره به تمهیدات انجام شده و تعمیرات اساسی ایستگاهها و تاسیسات گازرسانی سطح استان از آمادگی کامل شرکت گاز خراسان رضوی برای ورود به فصل سرد سال خبر داد و افزود: با توجه به اینکه در فصول سرد تامین پایدار گاز طبیعی مصرفی بخش خانگی و عمومی در اولویت است، امیدواریم با تعامل، استمرار و تقویت تعاملات و مصرف بهینه گاز طبیعی علاوه بر گرمابخشی خانه های هم استانی های عزیز امکان تامین حداکثری گاز طبیعی مورد نیاز بخش های صنعتی نیز فراهم شود.

استان خراسان رضوی با دو میلیون و 500 هزار مشترک پس از تهران بزرگ بیشترین میزان مصرف کننده گاز طبیعی کشور را دارد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار