هدف قیام امام حسین احیای دین و برقراری عدل بود
کد خبر: 1063131
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SZH
تاریخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۶
مدیر حوزه علمیه برادران لرستان:
حجت الاسلام عبداللهی به اهداف قیام امام حسین(ع) برای احیای دین اسلام و اقامه عدل و مبارزه با ظلم اشاره کرد و گفت: قیام عاشورا و مهدویت پیوند عمیقی با هم دارند.

به گزارش جوان از لرستان، حجت الاسلام احد عبداللهی، عصر امروز امروز در مراسم بزرگداشت اربعین حسینی که در مدرسه علمیه صادقیه خرم آباد برگزار شد، با بیان اینکه قیام امام زمان(ع) امتداد قیام عاشورایی امام حسین (ع) است، گفت: آرمان هایی که امام حسین(ع) برای آن قیام کرد، در قیام مهدوی نیز منعکس است.

مدیر حوزه علمیه برادران لرستان به پیوند بین عاشورا و مهدویت اشاره کرد و افزود: هدف قیام امام حسین(ع) احیای دین اسلام، نجات مردم از جهل و نادانی، برقراری عدالت و نفی اقامه باطل بود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: : حلقه دیگرِ اتصال قیام سیدالشهدا به ظهور آن است که هم در زمان امام حسین(ع) ایشان مقابل یک انحراف عینیِ اجتماعی به پا خاستند و در زمان حضرت مهدی(عج) این اتفاق تکرار شده و یک انحراف عملی و ظلم فراگیر بر دنیا مسلط می شود که تنها به دست با کفایت امام عصر(عج) برطرف شده و دنیا به سمت قسط و عدل حرکت خواهد کرد.

حجت الاسلام عبداللهی به ایستادگی، مقاومت، شجاعت، پایداری در فکر، حرکت، رفتار و بیان امام حسین(ع) و یرانش اشاره کرد و گفت: این عوامل سبب ماندگاری راه امام حسین(ع) است.

وی به آیات و روایات اشاره کرد و عنوان داشت: روایات پیرامون شجاعت و استقامت یاران امام مهدی(عج) نیز مطالب بسیاری آمده است و همین حلقه وصل عاشورائیان با مهدی یاوران است.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار