اهدای جایزه البرز به نخبگان علمی
کد خبر: 1061218
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004S4Q
تاریخ انتشار: ۱۶ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۹:۰۹
پنجاه و نهمین دوره اهدای جایزه علمی البرز، به همت بنیاد فرهنگی البرز برگزار خواهد شد و در آن از نخبگان علمی، مخترعین، دانشجویان، طلاب و دانش آموزان برتر تقدیر به عمل خواهد آمد.
حیدر ارشدی مدیر عامل بنیاد فرهنگی البرز در نشست خبری اهداء جایزه البرز ۱۴۰۰ گفت: امسال پنجاه و نهمین سالروز اهداء جایزه البرز به نخبگان است که بر این اساس پنجاه و نه جایزه به دانشمندان، نوآوران، دانشگاهیان و حوزویان تقدیم خواهد شد.
ارشدی افزود: بنیاد فرهنگی البرز ده‌ها سال است که به منظور اشاعه اقدامات علمی و فرهنگی کشور از مقام علمی نخبگان و دانشمندان به منظور حمایت و تشویق آنان در مسیر علم و دانش فعالیت‌های مستمر و بی وقفه‌ای داشته است که همچنان آن را ادامه خواهد داد.
وی گفت: بنیاد البرز یک بنیاد خیریه‌ای است که تلاش دارد نخبگان و دانشمندان کشور را شناسایی و به جامعه معرفی تا فرهنگ علم و دانش در کشور نهادینه شود و گسترش یابد این در حالی است که این بنیاد در این زمینه از هیچ شخص یا جایگاه حقیقی و حقوقی کمکی دریافت نمی‌کند.
مدیر عامل بنیاد فرهنگی البرز ادامه داد: امسال با توجه به شرایط کرونایی حاکم بخش اعظم اهدای این جایزه به نفرات برتر طی مراسمی به صورت مجازی صورت خواهد گرفت و تنها ۶ نفر از دانشمندانی که معرفی می‌شوند در مراسم به صورت فیزیکی حضور خواهند یافت.
وی تصریح کرد: در مراسم امسال حدود ۳ میلیارد تومان جایزه نقدی به همراه لوح افتخار بنیاد فرهنگی البرز به نفرات برتر که از طریق دبیرخانه بنیاد انتخاب شده اند اهدا می‌شود.
بنیاد فرهنگی البرز در سال ۱۳۴۲ شمسی تأسیس شد که بنیانگذار آن مرحوم حسینعلی البرز بود که این بنیاد را تأسیس کرد و اموال و درآمد‌های خود را صرف توسعه آن به منظور امور عام المنفعه مرتبط با حوزه علم و دانش نمود.
به گفته آقای ارشدی مرحوم حسینعلی البرز در اوایل انقلاب اموال و دارایی‌های خود را به منظور اشاعه فرهنگ علم و دانش در طی درخواست رسمی به امام خمینی (ره) واگذار می‌کند و حضرت امام نیز آن را برای استمرار وصیت مرحوم حسینعلی البرز در اختیار اداره اوقاف و امور خیریه قرار می‌دهد که از آن تاریخ تا کنون جوایز و کمک‌های صورت گرفته به نخبگان و دانشمندان از طریق درآمد‌های آن موقوفه انجام شده است.
گفته می‌شود؛ در مجموع، این بنیاد ۶ هزار دانشمند و نخبه رشته‌های مختلف علمی را شناسایی و معرفی کرده است
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار