دانشگاه کاشان جزء یک درصد دانشگاه های برتر جهان است
کد خبر: 1057013
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qyb
تاریخ انتشار: ۰۶ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۱
رئیس دانشگاه کاشان خبر داد
رئیس دانشگاه کاشان گفت: از سال 1395تا 1400 دانشگاه کاشان جزء یک درصد برتر دانشگاه‌های برتر جهان بوده‌است
هادی مومنی راوندی

هفته دستاوردها و افتخارات دانشگاه کاشان با نشست مطبوعاتی رئیس و هیات رئیسه این دانشگاه در پارک علم وفناوری غیاث الدین جمشید کاشانی آغاز بکار کرد.
رئیس دانشگاه کاشان در این نشست از مهمترین دستاوردهای دانشگاه کاشان در مدت 8 سال را کسب متوالی رتبه های برتر دانشگاه کاشان در نظام‌های مختلف علمی بین المللی عنوان کرد و گفت: دانشگاه کاشان در ترازبین المللی و در سطح ملی مطرح است که این افتخار بزرگی برای منطقه فرهنگی کاشان است.
دکتر عباس زراعت به تدوین برنامه دوم راهبردی دانشگاه کاشان اشاره کرد و افزود: بر اساس این برنامه دانشگاه کاشان دانشگاه در تراز بین المللی مطرح و جامعه محور خواهد بود.
وی به طرح 200+5 اشاره کرد و افزود: دانشگاه کاشان در این طرح جزء 17 دانشگاه برتر است که باید با رقابت علمی در ردیف 5 دانشگاه برتر قرار گیرد. که هم اکنون در رتبه دهم در تراز بین المللی قرار دارد.
وی مهمترین شاخص در این طرح را کسب رتبه دانشگاه در نظام‌های رتبه‌بندی تایمز، لایدن، شانگ‌های و... عنوان کرد و افزود: نظام رتبه بندی تایمز از مهمترین نظام‌های بین‌المللی است که خوشبختانه دانشگاه کاشان در سه سال رتبه اول را در بین دانشگاه‌های جامع کشور کسب کرده و سه سال هم رتبه اول دانشگاه‌های جوان را کسب نموده است و در آسیا جزء 100 دانشگاه برتر آسیا قرار گرفته است.

دکتر زراعت خاطر نشان کرد: دانشگاه کاشان در نظام لایدن هم رتبه اول و رتبه 304 جهان را کسب کرده است و در شانگهای جزء 500 دانشگاه برتر است.
وی افزود: دانشگاه کاشان در گرین متریک در سال گذشته رتبه زیر 100 را داشته است و جزء 100 دنشگاه برتر جهان است و این نشان می دهد دانشگاه کاشان در تراز بین المللی شاخص خوبی داشته است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار