اهدای ۲۷ هزار ویلچر به معلولین مناطق محروم به همت ستاد اجرایی فرمان امام
کد خبر: 1055655
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Qch
تاریخ انتشار: ۲۳ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۰
به منظور ارائه خدمات اجتماعی و تأمین اقلام کمک توانبخشی به نیازمندان به ویژه افراد دارای معلولیت، تفاهمنامه‌ای بین بنیاد ۱۵ خردادِ ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان بهزیستی کشور به امضا رسید.
سجاد مرسلی

سرویس ایران جوان آنلاین: به منظور ارائه خدمات اجتماعی و تأمین اقلام کمک توانبخشی به نیازمندان به ویژه افراد دارای معلولیت، تفاهمنامه‌ای بین بنیاد ۱۵ خردادِ ستاد اجرایی فرمان امام و سازمان بهزیستی کشور به امضا رسید.

با حضور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، مدیران عامل بنیاد ۱۵ خرداد، بنیاد برکت، گروه اقتصادی تدبیر و مدیرعامل سازمان بهزیستی، آیین امضای تفاهمنامه برای تأمین و توزیع ۲۷ هزار ویلچر بین معلولان مناطق محروم کشور برگزار شد. در این مراسم رئیس ستاد اجرایی فرمان امام گفت: این ستاد در سال‌های اخیر ورود ویژه‌ای به بحث تأمین نیاز‌های معلولان و خانواده‌های دارای معلول و به طور کلی مددجویان سازمان بهزیستی و کمیته امداد در مناطق کم‌برخوردار کشور کرده است.
محمد مخبر افزود: ایجاد هزار شغل طی دو سال برای مددجویان بهزیستی توسط بنیاد برکت، اهدای هزاران بسته معیشتی و پروتئینی و بهداشتی توسط بنیاد احسان، کمک به تأمین مسکن برای خانواده‌های دارای دو معلول به بالا و حالا اهدای ۲۷ هزار ویلچر برای افراد ناتوان حرکتی، بخشی از این خدمات است که توسط ستاد اجرایی فرمان امام صورت گرفته است. وی خاطرنشان کرد: معتقدیم سرمایه‌گذاری در این زمینه باعث کشف و رشد استعداد‌هایی می‌شود که کشور شدیداً به آن‌ها نیازمند است و هم اکنون در بسیاری از شرکت‌های دانش‌بنیان همین افراد معلول جسمی دست به ابتکارات و خلاقیت‌هایی می‌زنند که افراد سالم از عهده آن برنمی‌آیند.
ایجاد اشتغال برای مددجویان بهزیستی
مدیرعامل بنیاد ۱۵ خردادِ ستاد اجرایی فرمان امام نیز در این مراسم با تشریح تفاهمنامه بین این بنیاد و سازمان بهزیستی کشور گفت: به منظور ارائه خدمات اجتماعی به نیازمندان کشور به ویژه افراد دارای معلولیت و همکاری مشترک در راستای کمک به ارائه خدمات مطلوب حمایت و تخصص و رفع مشکلات معلولین محروم، در سه زمینه رویکرد سلامت، جمعیت و تقویت بنیان خانواده این طرح به اجرا درمی‌آید.
سیدعبدالله ارجایی شیرازی افزود: در گام نخست اجرای این تفاهمنامه ۲۷ هزار ویلچر با هزینه ۵۰ میلیارد تومان از شنبه آینده بین معلولان مناطق محروم کشور توزیع و اهدا می‌شود.
وی ادامه داد: با آغاز روند جدید خدمت‌رسانی در بنیاد ۱۵ خرداد و با دستور رئیس ستاد اجرایی فرمان امام، مأموریت‌های جدیدی را در حوزه سلامت و جمعیت برای بنیاد تعریف کردیم که شناسایی و درمان ۱۰ هزار زوج نابارور، درمان کودکان دارای بیماری بینایی و شنوایی، اجرای طرح مثبت سه و تشویق خانواده‌ها به فرزندآوری، تأمین اقلام موردنیاز معلولان و خانواده‌های آنان از جمله آنهاست. در ادامه مراسم معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و رئیس سازمان بهزیستی کشور ضمن تقدیر از حمایت‌های ستاد اجرایی فرمان امام گفت: مدیریت جهادی دکتر مخبر و همکاران‌شان در زیرمجموعه‌های ستاد باعث شد، گره‌های بزرگی از زندگی مددجویان بهزیستی در این سال‌ها باز شود که باید از این بابت صمیمانه از ایشان تشکر کنم.
وحید قبادی دانا افزود: در زمانی که ما برای ساخت و تأمین مسکن معلولان و افراد ناتوان دچار مشکل شده بودیم و کار به نوعی متوقف شده بود، ستاد اجرایی فرمان امام ۵۰ میلیارد تومان برای ساخت خانه خانوار‌های دارای دو معلول به بالا کمک کرد و کار با موفقیت انجام شد. رئیس سازمان بهزیستی خاطر نشان کرد: در بحث اشتغال با همکاری بنیاد برکت سال گذشته ۳۳۰۰ شغل برای مددجویان این سازمان ایجاد شد و امسال هم با آغاز اجرای ۲ هزار طرح اشتغالزایی توسط این زیرمجموعه ستاد اجرایی فرمان امام ۶ هزار شغل تا پایان سال ایجاد خواهد شد. قبادی دانا گفت: حالا با ورود قابل تحسین بنیاد ۱۵ خرداد، ۲۷ هزار ویلچر را به دست معلولان نیازمند خواهیم رساند که قطعاً کمک بزرگ و مؤثری برای خانواده مددجویان خواهد بود. رئیس بهزیستی تأکید کرد: تولید واکسن کوو ایران برکت و آزمایش مؤفقیت‌آمیز آن یک افتخار جهانی برای مردم ایران در عرصه علمی شد و امیدواریم با تولید و توزیع این واکسن هرچه سریع‌تر این ویروس هم از کشور ریشه‌کن شود.
تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن کوو تا شهریور ماه
در ادامه مراسم رئیس ستاد اجرایی فرمان امام در خصوص نخستین واکسن ایرانی کرونا و روند تولید و تحویل آن گفت: از ۲۵ خرداد و پس از اعطای مجوز تزریق اضطراری واکسن توسط وزارت بهداشت، سرعت تولید واکسن کوو ایران برکت را در کارخانه شفا فارمد افزایش دادیم و تا امروز که ۲۲ تیرماه است نزدیک به ۳ میلیون دوز از این واکسن تولید شده که در حال طی فرایند تست استریل هستند و از این تعداد ۷۰۰ هزار دوز تحویل وزارت بهداشت شده و ۲۰۰ هزار دوز دیگر نیز درحال آماده‌سازی است. مخبر به راه‌اندازی خط دوم تولید واکسن کوو ایران برکت نیز اشاره کرد و ادامه داد: از هفته اول مردادماه هر هفته یک میلیون و ۲۰۰ هزار دوز واکسن کرونا تحویل وزارت بهداشت می‌دهیم که با راه‌اندازی خط دوم، این عدد به حداقل ۲ میلیون دوز در هفته خواهد رسید و همانطور که وعده دادیم تا پایان شهریور حداقل ۵۰ میلیون دوز واکسن کوو ایران برکت تولید خواهیم کرد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار