مأمور پلیس: شلیک نمی‌کردم ضربه شمشیر می‌خوردم
کد خبر: 1055134
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004QUI
تاریخ انتشار: ۱۹ تير ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۰
یکی از مأموران پلیس تهران که با در دست داشتن حکم قضایی قصد بازداشت مردی متهم را داشت، به اتهام قتل وی پای میز محاکمه ایستاد. او برای دادگاه توضیح داد که متهم به هشدار او توجه نکرده و قصد داشته با ضربات شمشیر وی را هدف قرار دهد که دست به اسلحه برده و شلیک کرده است.

یکی از مأموران پلیس تهران که با در دست داشتن حکم قضایی قصد بازداشت مردی متهم را داشت، به اتهام قتل وی پای میز محاکمه ایستاد. او برای دادگاه توضیح داد که متهم به هشدار او توجه نکرده و قصد داشته با ضربات شمشیر وی را هدف قرار دهد که دست به اسلحه برده و شلیک کرده است.
به گزارش جوان، رسیدگی به این پرونده از یکسال قبل به دنبال انتقال پیکر نیمه جان مردی ۳۲‌ساله به نام شایان به بیمارستانی در غرب تهران آغاز شد. وی که از ناحیه شکم هدف اصابت گلوله قرار گرفته‌بود، تحت عمل جراحی قرار گرفت، اما ساعتی بعد به خاطر شدت خونریزی جان سپرد. مأمور پلیسی که وی را به بیمارستان منتقل کرده‌بود، گفت: شایان متهم به ضرب و جرح و تحت تعقیب پلیس بود که با وی درگیر شده و به او شلیک کرده‌است. این مأمور پلیس که محمود نام داشت بازداشت شد و تحت بازجویی قرار گرفت.
وی گفت: شایان متهم به ضرب و جرح بود و پرونده‌ای در دادسرا داشت. شاکی پرونده حکم جلب او را گرفته بود. آن روز من برای جلب وی و با دستور قضایی مقابل خانه‌اش رفتم تا او را بازداشت کنم. اما او به رویم شمشیر کشید و با شمشیر به من حمله کرد. من برای دفاع از خودم ناچار به شلیک شدم. به دنبال اظهارات این مأمور پلیس وی در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان تهران پای میز محاکمه ایستاد.
در ابتدای جلسه اولیای‌دم برای وی حکم قصاص خواستند. وقتی مأمور پلیس در جایگاه متهم ایستاد، گفت: شایان، متهم به ایجاد درگیری و ضرب و جرح بود و من حکم بازداشت او را داشتم. به همین خاطر برای بازداشت او مقابل خانه‌اش رفتم. اما شایان فرار کرد. من او را تعقیب کردم ولی شایان در خانه‌اش با شمشیری که بعد‌ها فهمیدم چند روز قبل خواهرش آن را به او هدیه داده‌بود به سمت من حمله‌ور شد و می‌خواستم مرا بزند که به ناچار در دفاع از خودم به سمت او شلیک کردم. من در آن لحظه ناچار به شلیک شدم.
قاضی پرسید: چرا به پای شایان شلیک نکردی تا او را زمینگیر کنی؟
که متهم پاسخ داد: می‌خواستم به پای او شلیک کنم. به همین خاطر پایش را نشانه رفتم. او در حال فرار بود و تغییر مسیر داد. به همین خاطر گلوله ناخواسته به شکم او برخورد کرد.
قاضی گفت: چرا شلیک هوایی نکردی؟
متهم گفت: من و شایان داخل خانه که مسقف بود با هم درگیر شدیم. امکان شلیک تیر هوایی نداشتم و می‌ترسیدم شلیک تیر هوایی موجب شود به شخص دیگری آسیب وارد شود. متهم در ادامه دفاعیاتش ادامه داد: من اصلاً شایان را نمی‌شناختم و خصومتی با او نداشتم و هرگز راضی به مرگ او نبود. او به محض روبه‌رو شدن با من پا به فرار گذاشت. اما دقایقی بعد با شمشیر تزئینی برگشت و به سمتم حمله کرد. شاید اگر به او شلیک نکرده‌بودم کشته می‌شدم.
با پایان دفاعیات این مأمور پلیس و وکیل مدافع وی، قضات وارد شور شدند تا رأی صادر کنند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار